Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha kb.36 óra utan veszem be...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kb.36 óra utan veszem be az esemeny utani tablettat akkor is hatasos lesz?

Figyelt kérdés
ugyanolyan hatas lesz...es akkor mar megnyugodhatok...
2012. jan. 26. 23:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72órás. 36óra még bőven jó,nyugi.
2012. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót. Azért rakják bele a csomagba, hogy az alapvető kérdéseidet megválaszolják. Előre.
2012. jan. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem, nem lesz ugyanolyan hatásos, minél később veszed be, annál kevésbé biztos. de ezt szerintem a betegtájékoztató is leírja.


ugyanis ennyi idő alatt lehet, hogy már megtörtént a beágyazódás.


de mást már nem tehetsz, minthogy vársz, és 2 hét múlva csinálsz tesztet.

2012. jan. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem igen,de mindenképpen olvasd el!:)

Nehogy meg lepödj honap végén:D

2012. jan. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minél később veszed be, annál kisebb rá az esély. Elvileg 72 órán belül szabad bevenni, de a betegtájékoztató csak 60% esélyt ígér a dolognak..


20L

2012. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát nem annyira biztos a hatása, mint ha 2 órán belül vennéd be. 36 óra alatt kicsit több ideje van a petesejtnek a megtermékenyülésre.
2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló meg szimplán hülyeséget írt. A beágyazódás nem órákon belül történik meg... A HCG hormon a beágyazódás után kezd el termelődni, amit ugye a terhességi tesztek is kimutatnak. Azt meg nem pár nap után szokták javasolni, hogy elvégezzék, hanem a 10-14. napon.
2012. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj,. minden rendben lesz. szépen beveszed a tablettát, figyeled a vérzésed és a biztonság kedvéért csinálsz egy tesztet...de ha idegeskedsz,az csak ront a helyzeten.
2012. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14:52-es: ha olyan okos vagy, akkor miért van a betegtájékoztatón is rajta, hogy minél később veszed be, annál kevésbé hatásos? hm? :) plusz ezek az új tabletták már nem okozzák a méhnyálkahártya lelökődését, mint a régiek, így nem okoznak vérzést, így inkább a megtermékenyítést igyekeznek megakadályozni. ha már a megtermékenyítés maga megtörtént, akkor eléggé gyorsan csökken a tabletta hatása.


plusz ha már ennyire tisztában vagy a hormontermelődéssel, akkor azt is tudhatod, hogy azért annyi nap múlva javasolják a terhességi tesztet, mert ahhoz, hogy kimutatható legyen a HCG, el kell érnie egy bizonyos szintet a szervezetben. és az meg időbe telik. tehát nem pont éppen akkor másodpercre pontosan történik a beágyazódás, amikor már kimutatja a teszt.


kérdezz meg nyugodtan egy orvost is;)

2012. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző: nem megsérteni akartalak, ha így történt, akkor bocsánat, csak a válaszodat nem tartottam helytállónak:) Én is ugyanazt mondtam a hatásosság csökkenéséről, mint te. A hülyeséget arra írtam, hogy nem a beágyazódást hivatott megakadályozni, hanem a megtermékenyülést.


"A megtermékenyülés után a zigóta (a megtermékenyített petesejt) megkezdi hosszú utazását a méh ürege felé, miközben többszörösen osztódik, szedercsíra állapoton át (a sok kis sejt együttesen egy málnaszemhez hasonló alakzatot hoz létre) hólyagcsírává (a málnaszem belsejében egy üreg keletkezik) alakul, amely beágyazódik a méh nyálkahártyájába (a méhfal szivacsos, kocsonyás, érdús, legbelső rétege). A beágyazódás több napot vesz igénybe, a fogantatástól számított 6. naptól a 10-12. napig tart. A kialakuló embrió egy hCG nevű hormont termel, a terhességi tesztek ezt mutatják ki, mivel csak várandósság idején termelődik. Ez a hormon állítja le a normális ciklust, így a menstruáció elmarad."


( [link]

2012. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!