Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy folytatódik a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy folytatódik a fogamzásgátló szedése, ha a menstruációm első napján kezdem el szedni az első levéllel?

Figyelt kérdés
Diane35-öt írt fel az orvos(csak fél évre, hormonális gondokra).Azt mondta, h a menstruációm első napján vegyem be az első szemet.És 21 szemet végig kell szednem, akkor tulajdonképpen a 21. szem után kell jönnie a következő menzesznek? Ergo ha 7 napig menstruálok, akkor csak 2 hét lesz amíg nem fogok? Remélem érthető a kérdésem. És arra is kíváncsi lennék, h hányadik nap után lehet gumi nélkül szeretkezni?
2011. szept. 3. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mensid első napján szedek, vérzel 4-5-6 akárhány napig, de közben még szeded tovább, és igen 21 nap múlva 7 nap szünet, a kettő között marad az a 2 hét, nem lesztőle semmi gondod, a szervezeted szokja a dolgokat, nekem például a mensim 3. napján kellett szednem, és így nekem 9 napig tartott, most vagyok a 7 napos szünet 3. napján. Megszokja a szervezeted, szedd végig ezt a 21-et, aztán 7 nap szünet, megint 21 nap..és így tovább, csak az elsőnél van ilyen kis "gubanc", utána semmiprobléma nem lesz.

A gumi nélküli szeretkezést pedig, nekem dokim azt mondta az első levelet szedjem végig, aztán utána már biztonságban vagyok. Az a biztos.

Szép napot :)

2011. szept. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

21 napig szeded, aztán 7 kihagy. Aztán megint 21 napig szeded, megint 7 kihagy.

A 7 kihagyban fogsz vérezni, de bigyóval kevesebb a mennyisége is és az időtartama is (2-3 nap, max 4). Az első hónapban lesz kevesebb idő a 2 vérzés között, de aztán beállsz a 28 napos ciklusra.

2011. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 3. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!