Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdtem szedni fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdtem szedni fogamzásgátlót. Még soha nem szedtem! Amikor beveszem az első szemet az már aznap hat? Cerazette a neve.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

én is azt szedtem szoptatás mellett, egy hete hagytam abba, mert második babát szeretnénk:)

Szóval, nekem az orvosom azt mondta anno, hogy kb. 10 nap, mire hat, addig máshogyan kell védekeznetek.

2009. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

manapság ilyen gyorsan hatnak?? én amikor 7 éve elkezdtem szedni akkor három hónapot kellett még máshogy védekezni...:S

a használati utasításban nincs benne?? vagy a doki nem mondta?? nekem ő mondta hogy mit hogyan kell!

2009. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

A tájékoztatójában benne van:

"Várja meg a következő havivérzését. A filmtabletták szedése kezdődjék a természetes ciklusának az első napján (vagyis a menstruációs vérzés első napján). A 2.-5. napon történő kezdés megengedett, de az első ciklus alatt még barrier típusú (pl. óvszer) védekezés kiegészítő alkalmazása is javasolt a tablettaszedés első hét napján."


Olyan tabi már nincs, amelyik csak 3 hónap után véd!A legtöbb már az első szemtől védettséget ad!

2009. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%
Én amikor anno elkezdtem szedni a tabit, nekem a doki azt mondta, hogy legalább 2 hetet várjak ki! Nem ez a fajta tabi, de ha biztosra akarsz menni, várd meg a következő mensit!
2009. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta hogy akkor kezdem el szedni amikor én akarom! És mehet a házas élet de azt nem mondta hogy mellette védekezzünk másképp is! ezért nem értem
2009. ápr. 13. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
A dokid hüle...Higgy a betegtájékoztatónak!
2009. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
68%

Szülés után bármikor el lehet kezdeni ezt a gyógyszert, és folyamatosan kell szedni a 28 szemeket szünet nélkül. Nem kell megvárni a mensit. Azt írja, hogy 7 nap alatt hat.

De ez le van írva a betegtájékoztatóban, hogy mi van a szülés utáni szituációval.

Üdv

2009. ápr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Szió. én is ilyet szedtem. mi egy hónap után voltunk együtt, de még akkor sem voltam védett,és most itt van mellettem a fiam. sztem vigyázzatok még,nehogy baj legyen ha nem akarjátok:) sok szerencsét
2009. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!