Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek elmerjem kezdeni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elmerjem kezdeni a fogamzásgátló szedését mától? Még soha nem szedtem, és félek, hogy meghízom tőle

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 1 éve van barátom, nemrég voltam először nőgyógyásznál, aki irt fel gyógyszert. Sosem szedtem előtte, most is sokáig tartott, míg rávettem magam, mert nagyon félek, hogy meghízhatok tőle. Rendszeresen futok, ált egy héten 4szer fejenként 10 km-t. Ma jött meg a menstruációm, elvileg mától kéne kezdenem a tablettát, de a következő hónapban dolgozom és előreláthatólag jóval kevesebb időm lesz a futásra.

Cypromix-ot írt fel az orvos, szerintetek mit tegyek, várjak még egy hónapot a szedésével, amikor már ugyanúgy tudok futni vagy kezdjem el most? hízni semmiképp sem szeretnék.


Köszi előre is


2011. júl. 31. 12:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
A mai fogamzásgátlók csökkentett hormon tartalmúak. Ezektől már nem lehet hízni, vagy épp kiszőrösödni. Az is igaz, előfordulhat, hogy nagyobb lesz az étvágyad, persze ilyenkor nem kell többet enni. Ezen kívül lehetnek más mellékhatásai rád a gyógyszernek, nem feltétlen az elhízás. Nekem a 3. vált be. Az elsőtől kipattogtam, a 2. sem volt jó. Mindenki másra érzékeny, ha érzékeny. Szerintem elkezdheted szedni, legalább megtudod, hogy jó e neked ez a típus.
2011. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Pfff....

Egyél 100 kalóriával kevesebbet, arra van időd.

A szépséged helyett meg inkább az egészségedért aggódj, sokkal több tabletta okoz trombózist, mint hízást, mondhatni az összes.

Lehet, hogy vékony leszel, és ha csak fél lábad marad, biztos legalább tíz kilóval kevesebbet mutat a mérleg.


Miért nem a nőgyógyásznál reklamáltál???

2011. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nekem a fog.gátló miatt ment tönkre a kapcsolatom, nem ajánlom.
2011. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
pfffff ennyi beszari embert......
2011. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
hogy mehet tönkre egy kapcsolat a fogamzásgátló miatt?
2011. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
első voltam: Igaz, nem az elhízás miatt kéne aggódnod a legjobban, de ha csak ez a baj, mondom, kezd el nyugodtan. Lehet ez olyan fajta amitől hízni fogsz, akkor meg jó hogy nem is futsz, mert észreveszed és tudsz váltani. De ha hízol is, nem lesz drasztikus.
2011. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján egy elég szimpatikus egyéniség jön át, ezért hadd válaszoljak empatikusan: ha csak megteheted, egyáltalán NE szedj hormontablettákat...Oldjátok meg másképpen a védekezést. Mi 17 éves házasok vagyunk és az én nejem soha életében egy szemet sem vett be (3 gyerekünk van, mind tervezve volt).


Nézzük konkrétan a Neked felírt gyógyszert:"A Cypromix acne, seborrhea vagy a hirsutismus enyhébb formáinak kezelésére javallt olyan érett korú nőknél, akiknél a hormonterápiát szükségesnek tartják. Bár a Cypromix orális fogamzásgátlóként is hat, csak a fenti kórképekben szenvedő, hormonkezelésre szoruló nők kezelésére alkalmazható. Ajánlott a kezelést 3-4 ciklussal az indikációban szereplő állapot(ok) teljes rendeződése után abbahagyni, és a Cypromix tablettával végzett kezelést nem szabad csupán orális fogamzásgátlás céljából folytatni.

Mellékhatások

A Cypromix tablettát szedő nőknél fokozott a thromboembolia (vénás thrombosis és tüdőembólia) veszélye."


Ezeket nem azért írtam, hogy elhidd, hanem hogy tudjál róla. Vigyázz magadra! :)

2011. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

14 évesen anorexiás voltam, ma már teljesen jól vagyok, azt eszek, amit megkívánok, és nem is hízom tőle, a rendszeres futás miatt, de a hízástól jobban félek mint egy átlagember, ez van, nem tudok mit tenni.

ha elkezdenék diétázni azzal vajon vissza lehetne fogni a dolgot?

2011. júl. 31. 12:56
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
isteneeem, hogy lehet valaki ilyen hülye? ha nem vagy genetikailag esélyes egy trombózisra, akkor a tabitól nem lehet bajod (még ott van a májad, amit szintén meg kell vizsgálni, mert még azt teheti (feltételes mód!!!) tönkre, de ha azzal sincs semmi baj akkor nyugodtan szedheted. Meghízni meg nem fogsz, én sem híztam tőle. Ne ijesszenek meg az ilyen ostoba emberek, akik össze vissza írnak minden féléről, amikről még nem is hallottak! De a te dolgod, hogy mit szedsz, én tabit szedek, nincs semmi bajom, és ezerszer jobb, mint bármilyen más védekezés. Ennyi...
2011. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
hm...én kifejezetten azért mentem orvoshoz, hogy fogamzásgátlót irasson fel, nagyon picit pattanásos is voltam, ezért ajánlotta ezt a gyógyszert...
2011. júl. 31. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!