Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy emiatt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy emiatt trombózis hajlamot mutatnak ki, miközben nekem nincs is?

Figyelt kérdés

ASP resistencia, vagyis a trombózis hajlam szűrés eredményét befolyásolja e az elfogyasztott folyadékmennyiség?

Hallottam, hogy kevés folyadék fogyasztása esetén vér sűrűbbé válik. Ez igaz?

Tehát ha nekem a délelőtt folyamán vért vettek ASP resistencia teszthez, de én aznap délelőtt nem fogyasztottam folyadékot!

Lehetséges, hogy emiatt trombózis hajlamot mutatnak ki, miközben nekem nincs is? ÉS ezáltal ok nélkül fejezem be a bogyó szedését?


2009. márc. 26. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
hacsak nem voltal totalisan kiszaradva akkor nem. azert mert par oraig nem iszol, nem surusodik be a vered.
2009. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is az APC rezisztencia (aktivalt protein C). Ennek a rendellenessege egy fehrje koros kotodeseben (illetve nem kotodeseben) nyilvanul meg. A feherje szerkezetet vizsgaljak a teszt soran, hogy az normalis e vagy sem. A ver surusegerol a hematokrit ertek tajekoztat inakbb. Tehat a valasz, hogy nincs a vizsgalatnak koze ahhoz, hogy mennyit ittal. Emiatt nem lesz problema az eredmennyel.


De egyebkent dicseretes, hogy azon kevesek koze tartozol, akik legalabb eljarnak szuresre a tabletta szedese mellett.

2009. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az a dicséretes, hogy elmegyek szűrésre, hanem hogy végre találtam egy nőgyógyászt aki elvégzi!

Aki felírta a bogyót 4 hónapja meg sem említette hogy kellene, holott volt a családomban trombózis (édesanyámnak

A második orvos rá sem hederített mikor megemlítettem hogy szeretnék egy ilyet, kb úgy viselkedett hogy ne mondjam már én meg hogy mire van szükségem!

És lám a harmadik orvosom azon nyomban kérte a vizsgálatot mikor megtudta a részleteket. Ebben lehet befolyásolta az a 8ezer forint amit a magánrendelőben kifizettem! Az előző kettő ugyanis kórházi szakrendelés volt.

2009. márc. 26. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
jol tetted h utanajartal. igy viszont nem szedhetsz tablettat. de legalabb nem tettel kart magadban.
2009. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy edesanyadnak trombosisa volt, meg nem jelenti azt, hogy nem szedhetsz tablettat! Viszont ennek tudataban erdemes renszeresen (evente) labort csinalni.


Ha edesanyadnal kiderult, hogy mi okozta a trombosist, megkonnyitheti szamodra, hogy mire figyelj oda.


Ha az APC teszt pozitiv lesz, akkor mas persze a helyzet.

2009. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!