Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózis-hajlamot kimutató...

Trombózis-hajlamot kimutató teszttel kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy háziorvos is elrendelheti 22 vagyok, és most kezdenék el fogamzásgátlót szedni. Az egyik nődokim nem küldött el vizsgálatra, mondtam neki, hogy a családban volt egy trombózisos (a nagyapám, de csak ő) és ekkor írt fel egy tabit, amit viszont én majd váltani akarok, mert nagyon rossz a híre (cerazette).

Tényleg valaki a tabitól is hajlamosodhat rá?

A tesztet támogatja a tb, vagy pénzbe kerül, és kb mennyibe, vagy attól függ melyik mutáció félét vizsgálják ki?

Köszi előre is a válaszokat


2009. jún. 13. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

én 19 évesen kezdtem tablettát szedni. A családom apai ágát nem ismerem, anyaiban nem volt trombózis. A 3. hónapban jártam a szedéssel, amikor mélyvénás trombózissal kórházba kerültem. A vérvizsgálat heterozigóta APC rezisztenciát mutatott ki azaz egyik szülői ágról örökölt trombózishajlamot (homozigóta a mindkét szülőtől örökölt). Okként egyértelműen a tablettát azonosították.

Szerintem intéztesd el a vizsgálatot! Ez egy vérvizsgálat, csak nem a sima laborban végzik, hanem a Haematológián. Ne kockáztasd az egyhónapos intenzíven fekvést!

Ha más nem, menj magán nőgyógyászhoz. Ha van még kérdésed, válaszolok! :)

2009. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! És inkább nem kockáztatok, majd megkérdezem az orvosomat, és megcsináltatom a tesztet. Köszi
2009. jún. 13. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!