Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Csak kíváncsiságból, miért alakulhat ki trombózis a
fogamzásgátlótól?
Gondolom, ha egyfolytában szeded és nem hagyod, hogy kijöjjön az aminek ki kell jönnie éppen akkor.. Szóval, ha nem tartod be a x napig szedem x napig szünet dolgot akkor adódhat ilyesfajta probléma. Viszont ez csak egyéni vélemény, amit most hajnali 1kor alkottam.
2011. márc. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Érdekes. Rákerestem neten, és leírják, hogy növeli a kockázatot (hol azt írják, hogy nagyon, hol azt hogy főleg csak annak aki hajlamos rá), leírják, hogy mi a trombózis, de azt nem olvastam sehol, hogy a fogamzásgátló mit csinál, ami miatt kialakulhat (vagy nőhet a kockázat).
2011. márc. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 A kérdező kommentje:
Ezaz, én is csak ezt olvastam, hogy trombózist okozhat, főleg aki hajlamos rá, de engem az érdekel, hogy MIÉRT? :D
gondolom mert teljesen megváltoztatja a tested rendes biológiai működését. amúgy passz
2011. márc. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
Nemrég voltam orvosnál és a fogamzásgátlót akartam felíratni.Az orvos lebeszélt róla mert mint mondta 35 év felett a tablettától megnő a trombózis kialakulásának esélye..Rákérdeztem,és elmondta,hogy egy bizonyos kor után vagy azoknál a lányoknál akik hajlamosak rá a hormon megváltozik.A fiatalok esetében maga a tabletta változtatja meg a hormont,és ez okozza a trombózis kialakulását..A legtöbb fogamzásgátló tablettában van valami olyan adag ami nem tesz jót a vérnek sem..Ezért nem ajánlják a tablettát azoknak akik 35 év felett vannak,akiknek valami olyan betegségük van amiben közre játszik a vér.(magas vérnyomás,vérszegénység stb)
2011. márc. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
még valamit.Májbetegségben szenvedő nők sem szedhetnek fogamzásgátló tablettát..
2011. márc. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
és dohányzó nőknek sem ajánlják, főleg ha még elhízás is társul hozzá! Nemrég halt meg egy fiatal túlsúlyos, dohányzó lány trombózisban.:(
2011. márc. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
Azért, mert a benne lévő hormonkomponensek szűkítik az ereket. Nem magát a trombózist idézik elő, a vérrögképződést, hanem az ereket szűkítik, így ha valakinek alapból rossz a véralvadása, megnöveli az esélyét, hogy a szűk ereken nem jut tovább egy vérrög és kampec. Mivel a dohányzás és a 35 feletti életkor alapból érszűkületet okoz, ezért nem tanácsos dohányzóknak és a 35 felettieknek szedni.
Nos, kb. ez a lényeg.
2011. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
"A hemosztázisra gyakorolt hatások összetettek. A plasminogen aktivátor inhibitor-1 és a fibrinogén szint csökkenése mellett _ antithrombotikus hatás _, a VII faktor szintjének növekedését és az antithrombin III szint csökkenését figyelték meg, melyek a thrombogenitást fokozhatják, ugyanakkor a gyulladás finom markere, a CRP szintje nô, és e tényezôk együttesen aktuális paraméterek között a thromboemboliás események bekövetkeztét siettethetik. "
Ez az ösztrogén egyik, a hemosztázisra gyakorolt hatása.
Szerintem ez lehet az oka.
A kombinált fogamzásgátló tabletták ösztrogént is tartalmaznak. Több ösztrogén, nagyobb veszély.
De hozzáteszem, ez csak az én feltevésem, de ha orvosnál járok megkérdem, mert engem is érdekel.
2011. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2011. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: