Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen kortól érdemes fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kortól érdemes fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Az orvos javasolta, hogy ettől rendszeres lesz a menzeszem, mert húsz éves létemre nem az.


Arra lennék kíváncsi, hogy ti hány évesek voltatok és milyen változásokat várhatok a testemen?


2011. máj. 17. 15:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15/L vagyok és itt nem 1-2 napról volt szó. volt olyan hónap, hogy miután elmúlt 2! napra rá jött meg megint, aztán 20 majd 42 napra.
2011. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

nekem is sokszor hetes eltérés van a két menzesz között és ezért szeretném feliratni a nőgyógyászommal, mert ez így kellemetlen és kényelmetlen is. :)

köszönöm mindenki válaszát!

2011. máj. 17. 18:38
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem miért baj ha nem rendszere az menstruáció... Most az az egy két nap eltolódás nem tök mindegy? Ha mindig van nálad tampon (ami nem foglal sok helyet) nem nagyon érhet meglepetés. A fogamzásgátlóval meg vigyázz nehogy az legyen hogy a nagy rendszeresedés után letéve a tablettát nem jön meg többet... Sokan jártak pórul vele. A fogamzásgátló védekezésre van elsősorban nem menstruációs zavarokra... Ezt tartsad szem előtt nem éri meg szétcseszni a hormonháztartásod szerintem. Ha meg vérszegény lennél vashiány miatt szedj vasat ne fogamzásgátlót. Nem tok mit mondani :D

17/L


A rendszertelen menstruáció nem azt jelenti, hogy 1-2 napot késik, hanem heteket, akár hónapokat, te nagyon okos.

Tényleg nem kellett volna inkább semmit mondanod.

2011. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"ez így kellemetlen és kényelmetlen is"

Az is az lesz, ha gyereket szeretnél, és tabi után nem lesz peteérésed.

2011. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
A fogamzásgátló nem beállítja a menstruációt, hanem elfedi a problémát és mesterséges ciklust hoz létre. Aztán jön a csodálkozás, amikor az ember abbahagyja és menzesz sehol vagy ugyanolyan össze-vissza, mint előtte, vagy még rosszabb. Ha nagyon rendszertelen és itt most nem pár nap értendő, akkor ki kell vizsgálni mi a probléma valódi oka, állhat a háttérben hormonzavar vagy bármi más, amit kezelni kell, és nem "elfedni".
2011. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

nekem is késett heteket sót maradt ki 1-2 hónap, de annyira nem zavart míg nem lett egy hosszútávú kapcsolatom, azért így már néha az idegbaj kerülgetett mégha tudtam is, hogy védekeztünk :P pozitívuma, hogy rendszeres és ki tudom számolni mikor jön be, plusz nem fáj már a hasam ha megjön :) bár én nem tablettát szedek hanem nuvaring, ugyanis könnyen elfelejteném a gyógyszert :P de a hatás majdnem ugyanaz :)

szóval azt mondanám, akkor igazán hasznos ha van barátod is, addig ugyanis nincs mi miatt aggódni, bár tény, hogy kellemetlen néha, de én akkor is azt mondom jobb a természetet békén hagyni ha lehet :)

19/l :)

2011. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!