Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes lenne fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne fogamzásgátlót szednem?

Figyelt kérdés

Nagyon erős premenstruációs tüneteim vannak, sok mindent próbáltam már, fogamzásgátlót még nem. Segíthet? Félek, hogy meghíznék tőle, ez az ami visszatart a szedésétől. Mik a tapasztalataitok az új, modern fogamzásgátlókkal kapcsolatban?


22/L


2011. márc. 21. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Miket próbáltál eddig?
2011. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak abban az esetben szednék fogamzásgátlót, ha ténylegesen arra akarom alkalmazni, amire való. Nagyon nem tartom jó dolognak, hogy egyes orvosok ezzel "gyógyítanak" cisztát, fájdalmas, rendszertelen menzeszt.. stb. Attól, hogy egy gyógyszer új és modern, nem biztos, hogy nem okoz mellékhatásokat, súlyos szövődményeket. Ha valaki nem bírja a hormonális fogamzásgátlást, szedhet egészen minimális hormontartalmút is, ki fog tőle készülni. Nem lehet előre megmondani, jó orvos alaposan kivizsgál a szedés megkezdése előtt, de az sem garancia, hogy nem lesz-e gond vele. Én pl. a jelenleg piacon lévő legalacsonyabb hormontartalmútól (Lindynette 20) híztam 10 kilót, azóta egy magasabb hormontartalmút szedek, de ettől nem híztam tovább.


Kérj tanácsot orvostól, hogyan lehetne kezelni a PMS-t, kizártnak tartom, hogy csak fogamzásgátlóval lehetne orvosolni a panaszaidat. Ténylegesen gyógyszert meg csak akkor írass, ha stabil párkapcsolatod lesz és rendszeres nemi életed.

2011. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
15:41 vagyok: még annyi, hogy nem feltétlenül segítene a PMS gondjaidon. Én egy héttel előtte gyógyszer mellett is érzem, hogy meg fog jönni: alhasi fájdalom, pattanások, mellfeszülés. Ez akkor is így volt, amikor nem szedtem semmit.
2011. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! "Nemcsak" erre használnám, eddig másmódon védekezünk. Próbáltam már: PreMens tabletta, ezt most is szedem, azonban tegnap éjszaka olyan fájdalmaim voltak, és sajnos nagyon sokszor van így, hogy elviselhetetlenül fáj. Az volt a szerencsém, hogy ma nem kellett mennem sehová, nem tudom, hogy bírtam volna egy napot így végigdolgozni mondjuk. Ittam még gyógyteákat, szedek fájdalomcsillapítót, a foggátló a legutolsó módszer lenne, csak tegnap a fájdalmak közepette már nem tudtam milyen megoldás segítene. Egyébként nem mindig fáj így, mondjuk 12/8 alkalommal, de az is bőven elég...És nem tudom, mitől függ, hogy épp mennyire visel meg. Bármilyen ötletet szívesen fogadok.


Köszi!

2011. márc. 21. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltál már ezzel?

Erős görcsöket akár endometriózis is okozhat.

2011. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Én nem éppen a hízástól félnék, mikor fogamzásgátlót szedek. Azért ennél ezerszer komolyabb mellékhatásai is lehetnek.

De ha már hízás...

Én pl. szedtem pár hónapig Yasminelle-t, egy dekát sem híztam, bár tény, hogy folyton úgy éreztem, hogy éhes vagyok, vagy csak rágcsálnék valamit. Akaraterő kérdése ez is, hogy ki mennyire bírja visszatartani magát. Persze ehhez hozzáteszem, hogy én rendszeresen mozogtam, és nem ettem sokat, de tényleg éreztem, hogy éhesebb vagyok, mint általában lenni szoktam.


Egyébként én is a PMS tünetei miatt kezdtem el szedni (pontosabban amiatt, hogy annyira görcsöltem már, hogy ügyeletre jártam folyton). Az orvos megvizsgált, de nem talált semmit. Egyszerűen ilyen " szerencsés alkat" vagyok. Miután kipróbáltunk mindenfélét, végül maradt a bogyó, mint utolsó mentőöv. Már az első hónap elviselhetőbb volt menstruáció szempontjából, de úgy a 3. hónapra szűnt meg teljesen a görcsölés nálam, és nagyjából akkortól is véreztem már kevesebbet. (olyan 4 napig)


De mindannyian mások vagyunk, így igazából nem sokat ér a tapasztalatunk. Van, akinek nem jó egy fajta gyógyszer, a másiknak viszont az a legjobb. Ezt mindenképp a nőgyógyászoddal beszéld meg, és ha nem tetted volna eddig, vizsgáltasd ki magad rendesen (főleg azt nézzék meg, hogy nincs-e örökletes trombózis hajlamod, amit vérből kitudnak mutatni, nehogy a bogyó szedése után derüljön ki.) :)

2011. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen voltam dokinál, megvizsgált, minden rendben van, ő írta fel ezt a Premenst, második hónapja szedem, előző hónapban talán egy kicsivel jobb volt, de most szörnyű. Igazából általában csak az első 1-3nap visel meg, de az nagyon. Igen, a foggátló egyéb mellékhatásaitól is tartok. Nagyon szerencsés vagyok, a párom teljesen elfogadja, hogy nem akarok szedni,
2011. márc. 21. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány naposak a ciklusaid? A doki szervileg mindent rendben talált?

Szerintem próbálj meg egy hónapig hőmérőzni (így látod, hogy van-e peteérésed - mert sajna ezt a legtöbb doki nem nézi, mielőtt tabit ír fel), és ha van és amúgy rendszeres a ciklusod szerintem nyugodtan menj és ha rendben van a vérképed és a vizsgálatok, írass fel tablettát :)

2011. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!