Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen kortól érdemes fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kortól érdemes fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Az orvos javasolta, hogy ettől rendszeres lesz a menzeszem, mert húsz éves létemre nem az.


Arra lennék kíváncsi, hogy ti hány évesek voltatok és milyen változásokat várhatok a testemen?


2011. máj. 17. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 19 éves vagyok és most kezdtem el szedni de én is ezért szedem mert nem rendszeres..nagyon nem akartam szedni ...sőt most se...de 1-1.5évig szedem aztán elhagyom és akkor lehet már beáll rendszeresre:) Nekem nagyon rendszertelen volt...volt h 64-50-28-32 szall minden volt ...csak nem az aminek kellett volna.

Mondjuk jól jön hisz biztos kapcsolatom van és végülis megéri de el fogom majd hagyni ...:) És am. neked is ezt ajánlom akkor hogyha ezért kezded el szedni.:) Így beszéltük az orvossal:)

2011. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jah elfelejtettem a változásokat.. (1.vagyok)

Hát most szedem 11. napja...eddig semmi bajm nem volt de most...nemtudom mi van. Am pont alattad kérdeztem. a "valami baj van? menjek orvoshoz?" kérdés ott elolvashatod mik nálam a tünetek... :) remélem elmúlik basszus...

sziaa

2011. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen kezdtem el szedni, mert ez volt az egyetlen lehetőség a műtéten kívül (belsővérzéssel fenyegető petefészekcisztám volt), szerencsére el is mulasztotta. Most 19 éves vagyok, eddig 3 félét szedtem (első nagy hormontartalmú volt a ciszták miatt, a másodikat pont azért kaptam, hogy ne terheljem a szervezetem, de attól meg mindenféle mellékhatás előjött, most a 3. féle vált be a legjobban, Jangee a neve). A mellékhatások, ami eddig mindnél volt: pecsételő vérezgetés ciklus közben, de fél évente előfordul a mellváladékozás is (ami elsőre nagyon ijesztő, de miután megtudtam mi az, kevésbé stresszelt, szerencsére hamar elmúlik). Ami viszont kellett ahhoz, hogy ilyen korán elkezdjem szedni, az az volt, hogy 16 évesen már 6 éve teljesen pontos ciklussal rendelkeztem, így nem volt gond azzal, hogy nem alakult ki a hormonrendszerem.
2011. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok,és kb 2 hónapja voltam nőgyógyásznál mert vahiányos vagyok és lehet h onnan megy el a vérem.Erre az orvos modnta h csak fogamzásgátóval lehetne csökkenteni a nagy mennyiségű menstruációmat.Anyu még nemszerette volna h fogamzásgátlót szedjek így hát nem tettem.De az orvos javasolta.
2011. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
én 15 vagyok és 2 hónapja szedem (nem ezért mentem,hanem mert teljesen összevisszajött meg már 5 éve de a doki azt mondta hogy ezzel járok a legjobban)és legalább védekezés is megoldva :)
2011. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem miért baj ha nem rendszere az menstruáció... Most az az egy két nap eltolódás nem tök mindegy? Ha mindig van nálad tampon (ami nem foglal sok helyet) nem nagyon érhet meglepetés. A fogamzásgátlóval meg vigyázz nehogy az legyen hogy a nagy rendszeresedés után letéve a tablettát nem jön meg többet... Sokan jártak pórul vele. A fogamzásgátló védekezésre van elsősorban nem menstruációs zavarokra... Ezt tartsad szem előtt nem éri meg szétcseszni a hormonháztartásod szerintem. Ha meg vérszegény lennél vashiány miatt szedj vasat ne fogamzásgátlót. Nem tok mit mondani :D

17/L

2011. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a vashiányos vagyok meginnt.:D

nekem a nőgyógyász ajánlotta,szval biztos nem akar nekem rosszat.és szedtem vastablettát.(:

2011. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én 18évesen kezdtem el szedni,de én elsősorban a fogamzásgátlás miatt. Az első naphányingerem volt,azóta semmi bajom,csak pozitív hatásai voltak: kevesebb vér,kevésbé fájdalmas és percre pontos menstruáció,mellnövekedés,szebb bőr,biztonságosabb és jóval kényelmesebb szex. Én szeretem,bár tudom,hogy nem a legegészségesebb,de valamit valamiért.
2011. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Rendszertelen ciklusra veszélyes fogamzásgátlót szedni. Ugyanis nem rendbe teszi, hanem teljesen kikapcsolja a te saját ciklusodat, és csinál egy mesterségest. Akinek rendszertelen, általában abbahagyás után még rosszabb lesz (esetleg egyáltalán nem is lesz peteérése). Csak olyanoknak szabadna felírni, akiknek legalább két éve szabályos a ciklusuk.

Rövid távon megoldás, de hosszú távon rosszul jársz vele.

2011. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Egészségügyben dolgozó vagyok. Én a tamponos írásra csak annyit mondok, hogy tampont semmi féle képen se használjatok. Nehezen álltam le vele én is de tudom, hogy nem jó. Nagyon káros. Sajnos a média ezt nem hangsúlyozza ki. Cisztákat okoz, emellett nem folyik ki rendesen a vér, ott pang. Hiába cseréled gyakran akkor is pang a vér és a baktériumoknak ez a legjobb hely. Gyulladásokat okoz. Amitől később más lesz a folyásod, menstruációd is. Emellett felsérti a nyálkahártyát- mikroszkópikus sérülések amiknek nincs jele, nem vérzik stb.- és bizony a baktériumok, vírusok ott megtapadnak. Más lesz a hüvelyfolyás...stb.

A fogamzásgátlóról pedig: Jó is meg nem is. Nagyon sok veszélye is: trombózis okoz, cisztákat. Ezek nem egyből jelentkeznek csak évek elteltével. Műtétre menni aztán...stb. Jó: 1-2-3 évig tűrhető, persze a fog.gátló minőségétől is függ. Védekezés szempontjából nagyon jó, ha nem akarsz kisbabát. DE nem véd a fertőzésektől.

A nagyon rendszertelen mens. kell valahogy rendszerezni. 1-2 nap ne ma világ vége. De azért hetes eltérések már súlyosabbak.

Egy szó mint száz azt ajánlom, hogy ha nagyon rendszertelen használd de csak 1-2 évig...ahogy írta egy előttem szóló is, és utána hagyd abba..

Nagy valószínűséggel a szervezeted beáll egy ritmusba.

Ha gyerek terveztek később, hagyd abba a szedést úgy fél évre. Az a biztos. Így teljesen kiürül a szervezetedből és jöhet a pici.:)

2011. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!