Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdjem el újra szedni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdjem el újra szedni a fogamzásgátlómat? Csak nem jött meg a menzeszem, pedig annak az első napján kellene szedni kezdeni. Várjam meg, ha megjön, vagy elkezdhetem akkor is, amikor a megsem jött menzeszciklusom befejeződne?

Figyelt kérdés
Olvastam arról,hogy lehet,hogy azért nem jött meg,mert gyógyszerutóhatás lépett fel,ez lehetséges is,mert fél évig Yadine,majd 4hónapig Diane35,most meg abbahagytam..Kíváncsi vagyok,általában mennyi idő után szokott ilyen esetben megjönni..Bár doki szerint egy hónap kihagyás nem a világ,az nem zavarhatja össze annyira a hormonrendszeremet.
2011. márc. 21. 06:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem jön meg ne kezdd el szedni, mert még nagyobb galibát okozol vele, mint amit eddig már tettél.

Ha abbahagyod a tablettát megjöhet akár rendesen 28 napra, de sajnos van olyan, hogy csak 3 hónap után jön meg először. Sőt előfordul az is sajnos, hogy magától meg sem jön, és a nőgyógyásztól kapsz gyógyszert, ami "meghozza". Addig semmiképp ne kezdd el szedni a tablettát, amíg meg nem jön! Bár így, hogy nem rendeződött vissza a ciklusod szerintem érdemes lenne 3 hónapot is várni, hogy meglásd, mi lesz. Ha még mindig káosz, akkor lehet hogy neked nem való a fogamzásgátló és ne kezdd újra.

2011. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a diane 35-től ne csodálkozz,hogy nem jött még meg, az egy lórúgás hormon volt.
2011. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Csak akkor kezd el szedni, ha teljesen helyreáll a ciklusod.
2011. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben most várnék legalább 3 ciklust, hogy figyeljem, mennyire rendeződik a menstruációm. Ha rendben, pontosan megjön mindannyiszor ez idő alatt, csak akkor kezdeném el szedni újra. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, a hormongyógyszereket nagyon komolyan kell venni, ez nem fájdalomcsillapító, hogy beveszem, amikor csak úgy hozza kedvem.
2011. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!