Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 éves vagyok. Fogamzásgátlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves vagyok. Fogamzásgátlásra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál még nem voltam, hamarosan sor kerül rá. Tabletta lenne talán a legkényelmesebb, de úgy tudom annak a felírását egy vérvétel előzi meg. Namármost, ha csak pár csepp vért veszítek el (menzesz kivétel) akkor azonnal elájulok. Szóval ez a lehetőség nem éppen kézenfekvő, mégha csak egyszer kell kibírni, akkor sem. Spirált terhes nőknek ajánlják, a mini-spirál jöhetne szóba, de úgy tudom, h erősíti a menzeszt a spirál, és a gyulladás miatt, amit okoz, gyakran fájdalmas a viselése. Eddig óvszerrel védekeztünk (illetve még most is.:)) de vagy csúszkál, vagy szorít-szakad. ): többfélét is próbáltunk már. Mondjuk ki, kényelmetlen vele a kínlódás is.

Tudom, beszéljek anyukámmal, és a dokival, hogy mit ajánlanak, de szeretnék előbb tájékozódni!


2011. febr. 24. 20:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk úgy hogy NEM SZEXELSZ
2011. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
első válaszoló, szívemből gratulálok, hogy édesanyád milyen szépen megtanított téged csendben maradni, ha nem bírsz értelmesen válaszolni. azthiszem én nem ilyen stílusban írtam ki a kérdést.
2011. febr. 24. 20:46
 3/37 Norb66 ***** válasza:
100%

A tablettát nem ajánlom, mert amúgyis dúlnak benned a hormonok, a fogamzásgátló tabletta pedig szintén egy nagy adag hormon,még a végén bajod lesz belőle.

Inkább kísérletezzek tovább az óvszerekkel. Ha csúszik kisebb méretet vegyetek, ha szorít/szakad akkor pedig egyel nagyobbat. Meg lehet találni az ideálisat.

2011. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, hogy az aktus egy-egy időpontjában, más-más pózban hol szorít-hol csúszik egy adott gumi is ): durex extra safe kutyában feszül rajta, lovaglóban mikor kicsúszik belőlem, feléig felcsúszott..

egyébként én sem szimpatizálok a fogamzásgátlóval, hosszútávon meddőséget okozhat, menzeszem se napra pontos. Életmódom miatt nem is fog egy ideig még beállni pontosra.

Amit a védekezési módokról tudok, azt neten olvastam, hisz' nem tapasztalhattam végig mindet, ezért lehet h. vmi nagy butasággal az eszemben gondolkodom.

2011. febr. 24. 20:51
 5/37 anonim ***** válasza:

Hormonális fogamzásgátlót semmiképen sem javasolnám a te korodban.

Ép eszű nőgyógyász fel sem írja.

Én is a gumit tudnám javasolni illetve ha képesek vagytok betartani a használati utasítást akkor a pharmatex készítmények is nagyon jók (direkt emeltem ki, hogy csak akkor használjátok ha betartjátok a leírást, mert szigorú szabályai vannak és ha nem tartod be pikk-pakk terhes leszel)

2011. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Milyen diplomatikusan válaszoltál, kedves kérdező :D

Ez tetszett :)


Amúgy nem is tudom.. Állítólag a mai fog.gátlókban kevés a hormon, ami bezavar. Ha van megbízható nőgyógyászod, kérdezz rá, hátha van jó ötlete.

Addig gumi inkább, ne kísérletezz mással!

2011. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Norb66 ***** válasza:
Hát ha mindenképpen több pózt szeretnétek egy aktus során, akkor váltogathatjátok az óvszereket az aktus közben, bár az drága mulatság. Egy alkalommal legyen csak egy póz (tudom, hogy unalmas) és akkor jó lesz. Próbáljatok ki mintázott (bordázott pl.) óvszereket, vagy 1-2 speciálisabbat.
2011. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
pharmatex nem válna be nálunk, mert a 10 percet nem tudjuk kivárni... :) és egy óra hatóidő pedig kevés...
2011. febr. 24. 20:56
 9/37 anonim ***** válasza:

Több pharmatex készítmény van. Van ami azonnal hat és 4 órán át.

Egyébként a pesszáriumot is kipróbálhatod.

2011. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
a pesszáriumot nem ismerem. próbáltad már? tudsz róla mesélni?
2011. febr. 24. 21:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!