Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért hisznek sokan megszállot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hisznek sokan megszállottan az óvszerben, mint fogamzás gátló módszerben?

Figyelt kérdés

Óvszer használata mellet egy év alatt száz nőből három-négy terhes lett.


[link]


A tabletta 6-40x eredményesebb védekezés, mint az óvszer.


2010. dec. 6. 14:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Komolyan két abortusz jött össze tabletta mellet. Viszont érdekes hogy ezt a matematikát könnyebben elfogadtad.


Viszont a hőmérőzés is biztonságosabb az óvszernél.


És kötve hiszem, hogy túl sokan fújkálnák az ondós óvszert. Mely előbbivel a mikró repedéseket ki sem lehet szűrni. És ejakuláció előtt sem hiszem, hogy túl sokan fogják, húzzák le és fújkálják a condomot. Ráadásul a lehúzgálással inkább csak nőne a kockázat.

2010. dec. 6. 18:31
 12/21 anonim ***** válasza:

A hőmérőzés sem életbiztosítás. Sőt, a menstruáció sem. Ha fognál egy biológiakönyvet, tudnád, hogy bármikor megérhet egy pete. Akár orgazmus hatására is. Akár menstruáció alatt is.


Nincs 100%-os módszer. Monogám kapcsolatban a tabletta a legmegbízhatóbb, 99,99%-os (ha rendesen szedik - én nem veszem be, hogy a 2 abortuszos nő normálisan szedte a tablettát, se kihagyás, se hasmenés, se antibiotikum stb.). Ha valaki váltogatja a partnerét, az meg akkor is az óvszerrel jár a legjobban, ha nem véd minden ellen.

Még mindig jobb bármelyik módszer, mint a megszakítás, a hőmérőzés meg az ehhez hasonlóan "megbízható" módszerek. Ennyi erővel lehetne napi 1 ima is...

2010. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Az óvszernél a hőmérőzés a hőmérőzésnél meg a tabletta 6-szor biztonságosabb. Így a tabletta 36-szor biztonságosabb, mint az óvszer.


Egy pár két és féléves kapcsolata alatt eset meg két nem kívánt terhesség és két abortusz. Körül belül egy éves követéssel. De csak körülbelül. + - 1 2 hónap.


Antibiotikum az első esetben két hónappal élődte volt. De gondolhatod hogy a másiknál már semmivel nem kockáztatott, túl egy abortuszon, változatlan (és amúgy jó) helyzetben. A fiú volt körülbelül harminc a lány huszonhat.

2010. dec. 6. 21:38
 14/21 A kérdező kommentje:
Ha ezek után valaki miattad válasza a megszakításos szexet, a hőmérőzés helyet akkor a különbözetet. Az a 32-34,5% gyerekét remélem, patronálod. És igen vannak orvosi ismereteim, ezért tudom, hogy a hőmérőzés hiba határa pont a váratlan peteérés miatt történhet. Bár ennek is jelentős része már a mérésnél jelentkezik.
2010. dec. 6. 21:46
 15/21 A kérdező kommentje:
Tabletta 99,95-99,99% között.
2010. dec. 6. 21:48
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem tabletta mellett is elég erős a két abortusz.

Már bocs, de ha szarul szedte, akkor érthető.


Ha meg teljesen normálisan szedte, akkor az első abortusz után miét nem váltott módszert?

Ha tablettát szednék, és 100%-ig biztos lennék benne, hogy rendesen szedtem, de teherbe esnék, akkor azt gondolnám, hogy vmi miatt a tabletta nekem nem megfelelő. Nem úgy reagál a szervezetem, ahogy kellene.

Biztosan soha többet nem bíznék meg benne...


A naptármódszer meg szerintem sem életbiztosítás.

Úgy tudom közvetlenül ovuláció előtt esik le a hőmérséklet. A spermiumok pedig két napig megtermékenyítőképesek a petevezetőben. Tehát ha már leesik a hőmérséklet, de előtte egy nappalvolt aktus, akkor szívás.

2010. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Egy összetett görbét ír le egy hónap alatt a mért hőmérséklet, ennek ismeretében előre jelezhető a rendes ovuláció napokkal. És a rendkívüli ovuláció is észlelhető, bár mint írtad az már sokszor csak utólag. Ilyenkor van ott a lehetőség a 0.5-3%-os kockázatott, csökkentse valaki. Terhességi tesz időben való alkalmazásával, esetlegesen 72 órán belüli fogzás gátlóval, ha indokolt. Ezekkel a kockázat minimalizálható. Bár csekély értelmi képességű, nőknek semmi képen nem ajánló. Ez utóbbi véletlenül sem célzás. Csak fontos kitétel, mert hazánkban nem fogyják valószínűleg elmondani egy kellően hosszú, tájékozzon sem a módszert. És ha felejt, akkor ott a könyv, csak aha valaki nem érti meg a könyvet akkor feleslegesen, van ott.

És amúgy váltott tablettát a lány összesen két és fél év szex alatt volt két abortusz. Utána fél év óvszerrel. És tablettával, bár ez utóbbinál csak azt tudom, hogy volt gyógyszer meg változás is, de hogy ez miben ált a gyógyszerezésnél azon kívül, hogy továbbra is szedet gyógyszert, azt nem tudom. Bár kihagyás volt az abortusz után. Rohadt kellemetlen volt hallgatni is.

2010. dec. 6. 23:11
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor van ott a lehetőség a 0.5-3%-os kockázatott, csökkentse valaki. Terhességi tesz időben való alkalmazásával"


Mégis mire gondolsz? A teherbeesés esélyét ugyan hogyan csökkented a terhességi teszt időben való alkalmazásával?:D

Ne zavarjon, hogy a teszt a TERHESSÉGET mutatja ki, az aktus után legalább 14 nappal.

2010. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok, pontos. Elnézést. Már bele írtam a 72 órás tableta utáni tehendőket is. De félbe hagytam. De annak nem akrtam reklámot csinálni em a tabletának sem a eseménynek. Elnézést a dolog ezen terén egy kicsit feszélyezet vagyok egy lány barátom eseményei után.
2010. dec. 6. 23:33
 20/21 A kérdező kommentje:
Tesz időben való alkalmazásával, esetlegesen 72 órán belüli fogzás gátlóval,
2010. dec. 6. 23:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!