Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy 16-17 éves csaj mien...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 16-17 éves csaj mien fogamzás gátló ajánlot vagy az mindegy?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 14:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én is a helyesírási szótárra szavazok.

Mellesleg kis h-val írjuk, mert nem ez a könyv címe.

2010. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
nem ajánlott egyáltalán? legalább gondolkodik előre, hogy ne legyen terhes!!!
2010. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: És szerinted csak a tabletta létezik: Nyilván jobb, mint a megszakításos védekezés meg egy abortusz. De a kérdés az volt, hogy milyen ajánlott. Erre pedig egyértelműen az a válasz, hogy semmilyen. Ebben a korban semmilyen.
2010. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
khm .. Mostanában már vannak olyan fogamzásgátló tabletták amik a 16-17 éves lányoknak is jó , bármiféle meddőségi vagy eféle kockázatos mellékhatás nélkül . Pl. amit a mai napokban amit ilyenkorú lányoknak szoktak felírni legelőször , az a Yasminelle vagy a Diane 35 . Általában . Amúgy a fogamzásgátlókat nem csak korhoz kötik , hanem kérdésekhez , amik a kishölgy betegségeire , vagy a kishölgy családjában való [ előfordult ] betegségekre utal ; és / vagy vérvétel , vizelet vizsgálat , pulzus mérés , stb. [ de ezek nem minden esetben ] . Amúgy ez a helyesírás mellesleg tényleg borzalmas . De ez utalhat diszlexiára vagy csak csupán az iskola és a tanórák kerülésére . [ JÁRJ SULIBA , MENJ EL NŐGYÓGYÁSZHOZ ÉS NE SZEXELJ ANNYIT ] 32/L
2010. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: Az utolsó válaszodból is látszik, hogy mennyire nem értesz hozzá, már ne is haragudj.


"Mostanában már vannak olyan fogamzásgátló tabletták amik a 16-17 éves lányoknak is jó , bármiféle meddőségi vagy eféle kockázatos mellékhatás nélkül . Pl. amit a mai napokban amit ilyenkorú lányoknak szoktak felírni legelőször , az a Yasminelle vagy a Diane 35 . Általában ."


Egyrészt: Még felnőtteknél sem lehet előre megmondani, hogy lesz-e vmi következménye a tabletta szedésének, vagy sem.


A Diane meg elsősorban nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer. Gyakorlatilag sikerült megtalálnod a palettán lévő legmagasabb hormontartalmú gyógyszert.

Ezt csak olyan nőknek szabadna felírni, akik hormonális probléma miatt hyperandrogenizmusban szenvednek. (Túlzott szőrösödés, rendkívül pattanásos bőr stb..)

Ilyen esetben is maximum fél évig szabadna szedni.

Utána lehet nézni...


16 éves gyereknek nem való fogamzásgátló és kész. Az, hogy minél jobb megoldás meg minél rosszabb, az más kérdés. Az is más kérdés, hogy sajnos elég sok orvos mindenféle vizsgálat nélkül felírja. De attól még hülyeség azt mondani, hogy egyáltalán nem káros, meg nem jár semmiféle következménnyel.

2010. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Én azt egy szóval sem mondtam , hogy nem jár következménnyel , már megbocsájts ..... És igen . Jól mondod . Sajnos sok fiatal lány szenved ilyenekben , mint túlzott szőrösödés ,stb .... az okát ennek én sem értem . de sajnos manapság már van ilyen . Minden egyéntől függő . de már igenis vannak olyan tabletták amiket tinik is szedhetnek . SÚLYOS következmény nélkül . nem pedig bármiféle következmény nélkül . ne fordítsd ki a szavaimat , köszönöm . MINDEN nőnél van valamiféle mellékhatás .
2010. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Jah és még valami . Az orvosok kb leszarják , h mi lesz vagy mi nem ... ezért kell magán szakorvoshoz fordulni . Ha meg nem megy akkor ragaszkodnia kell a páciensnek az alapos kivizsgáláshoz .
2010. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Mostanában már vannak olyan fogamzásgátló tabletták amik a 16-17 éves lányoknak is jó , bármiféle meddőségi vagy eféle kockázatos mellékhatás nélkül "


Mint mondtam, előre egy orvos sem fogja tudni megmondani, hogy újraindul-e a peteérés vagy sem. Az majd az abbahagyás után kiderül.

Arra szintén nincsen semmi garancia, hogy nem kap vki trombózist a tablettától. Csak megfelelő kivizsgálással az esélye csökkenthető. De attól még esély ugyanúgy van rá.


Szóval nem igaz, hogy nem járhatnak súlyos következményekkel ezek a tabletták.

2010. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

De ez nem csak a fiatal lányok körében veszélyes . Legalábbis te most erről beszélsz ...

Megfelelő és alapos kivizsgálással minden megtudható .

de ha te ilyen vészjósló vagy , hát gratulálok ....

Pesszimista vagy . A jó , értelmes és elővigyázatos dolgokat nem méred fel , nem látod őket . Sajnállak . Szar lehet az életed . Vagy ha nem is szar , akkor az lesz . Mert az , h mindent a rossz oldalról nézel , csak a rossz dolgokat látod és pesszimista vagy , meg fogja keseríteni az életedet . Tanulj meg beletörődni dolgokba .

2010. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"De ez nem csak a fiatal lányok körében veszélyes . Legalábbis te most erről beszélsz ...

Megfelelő és alapos kivizsgálással minden megtudható . "


Fiatal lányok körében azért veszélyes, mert nem alakult ki teljesen a hormonrendszerük. Sokkal nagyobb az esélye, hogy cikluszavarai lesznek, ha abbahagyja a fogamzásgátlót, mint annak, aki 20 évesen kezdi el szedni.


Megfelelő és alapos kivizsgálással sem tudható meg minden. Csak az esélyeket lehet javítani.

Egyébként is: Te hallottál már olyat, hogy tabletta előtt peteérés vizsgálatot csináltak vkinél? Mert én még nem. Pedig elvileg az is szükséges lenne, főleg fiatalkorúak esetén.


És nem, nem pesszmista vagyok. Realista. Sokan azt hiszik, hogy a fogamzásgátló vmi csodaszer, amit bárki szedhet és csak előnyös hatásai vannak.

Hát nem.

Felőlem szedje aki akarja (egyébként én is jó módszernek tartom), de ne ajánlgassa már 15-16 éveseknek.

Mert nekik igen is sokkal egészségtelenebb, mint egy felnőttnek.

2010. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!