Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta okozta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta okozta rossz citologia?

Figyelt kérdés
Éveken át húzódott a problémám. Hajlamos vagyok nőgyógyászati fertőzésekre, így mindig arra gyanakodtunk ez okozza a rossz eredmenyt. ASC-US állandóan. Évekkel ezelőtt is ezaz eredmény lett, HPV tipizalas, kezelések. És mivel a kezelések után állandóan jó eredményem lett sose jutottam mutetig. Jo-rossz váltottak egymást. Gyermekvállalás előtt már nem tudtam mire gondolni letettem a tablettát és vártam fél évet mivel rossz eredménnyel nem mertem szülni. Fél évre rá mentem szűrésre, negatív lett. Megszultem, minden rendben. Majd fél évre szülésre újra citologia itt is minden oké, ezzel egyidejűleg elkezdtem újra a tablettát. Két félét próbáltam mindegyik rendellenes vérzést okozott így újra citologia. Újra minden a régi ASC-US. Lehet ez a fogamzásgátló? Valakinél okozott problémát? Egyszerűen csak erre tudok gondolni, így kértem huvelygyurut.

#tabletta #Rosszeredmeny
júl. 30. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka esetben a fogamzásgátló tabletta is okozhat olyan hormonális változást, ami méhnyak sejtjeinek növekedésében, fejlődésében citológiai eltérést okoz.


Az viszont egész gyakori, hogy HPV-ből gyógyulás után is a vírus valójában a szervezetben szunnyad, mikor az immunrendszer erős, akkor nem okoz aktív szöveti elváltozást, de a sejtek szerkezeti változása észlelhető valamennyire ilyenkor is. Az immunrendszert jelentősen nem, de azért kissé gyengítik fogamzásgátlók, meg már az is ha az ember szorong, agyal...

aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!