Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló mellékhatásai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló mellékhatásai abbahagyás után megszűnnek?

Figyelt kérdés
3 éve szedek tablettát (belara) és sajnos nagyon megterheli a szervezetemet, az utóbbi időben elég sok mellékhatás jött ki rajtam emiatt abba akarom hagyni. A libidóm a nullára csökkent, szinte irtózom a szextől, ez a legkritikusabb probléma, de vannak más egészségügyi gondok is. Azelőtt 23 éves koromig) csak hírből hallottam a hüvelygombáról és a hólyaghurutról, most már rendszeresen visszatérő vendégek. A fejfájásaim sűrűsödtek és az epe problémáim is súlyosbodtak. Ha abbahagyom a tabletta szedését akkor újra helyre állnak a dolgok a szervezetemben vagy most már meg fog maradni a hajlamom pl a gombára meg hólyaghurutra? Mert ezek szörnyűek.
2010. szept. 17. 16:45
1 2
 11/16 eljucus válasza:
72%

A tabletta kedvezőtlen tünetei elmúlnak, a tabletta elhagyása után idővel (ez az idő mindenkinél más, hisz mi emberek is egyediek vagyunk). A jelentkezett betegségeket (gomba stb.) ki kell kezelni és normális higiénia mellett az se fog kijönni többet.

Egyébként vannak alacsonyabb hormontartalmú tabletták is, amik nem okoznak manapság már ilyen "súlyos" mellékhatásokat. Szóval érdemes kipróbálni másikat vagy teljesen elhagyni és más fogamzásgátló módszert alkalmazni.

2010. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A gomba ki van kezelve mindig de sajnos mindig újra előjön, de ez talán majd elmúlik, viszont a hólyaghuruttól tartok, mert azt mondták akinek egyszer előjött az már egész életében mindig hajlamos lesz rá. A belara elvileg alacsony hormontartalmú tabletta (legalábbis nekem így írták fel) de lehet hogy vannak azóta jobb konstrukciók is. Abbahagytam volna már hamarabb is a szedését de az a baj hogy nem nagyon van más, mindkettőnknek megfelelő fogamzásgátlási módszer. A gumit egyikünk sem szereti, a többi módszer meg önmagában megbízhatatlan...
2010. szept. 17. 19:59
 13/16 anonim ***** válasza:

"A gomba ki van kezelve mindig de sajnos mindig újra előjön"

Ugye ilyenkor a párodat is kezelitek?

Merthogy ő tünetmentes lehet, de simán visszakapod tőle.

2010. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én több,mint 2 éve szedek fogamzásgátlót, Milligestet. Hasonló tüneteim nekem is vannak, sajnos. A legdurvább a libidó hiánya, pedig korábban sose volt gond. Gyakorlatilag a szakítás határán állunk most a párommal, pedig szeretem, de a szex nem hiányzik,nem érdekel. Kb.féléve tartottam egy 3 hónapos szünetet és akkor megszűnt a hüvelyfolyás,és a kedvem is jobb lett, de aztán újra elkezdtem szedni. Nálunk is az van,hogy az óvszert a párom utálja,nekem bejönne...a tabit viszont nem bírom tovább,a köv.hónapban abbahagyom. A spirált nem akarom, bár már szültem és még akarunk kistesót is. Ti hogyan fogtok védekezni? Neked bejön a patentex kúp? Én nem bízom benne. A kérdésedre válaszolva, szerintem tuti jobban leszel,ha abbahagyod a tabit, nem nekünk való, ez van. Túl sok bajt okoz, nem éri meg szedni.
2010. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a választ, nagyon hasonló cipőben járunk, annyi különbséggel hogy én még nem szültem ezért a spirál nem jöhet szóba. Én se tudom még milyen módszert fogok választani de valamit ki kell találni mert ez így nem állapot. Esetleg lehet hogy kipróbálok egy másik tablettát amit a nőgyógyász javasol, hátha attól nem lesznek ilyen problémák. A patentex-et még nem próbáltam csak a pharmatex-et abból is tablettát és elég rettentő volt. Nagyon macerás mert 10 perccel előtte fel kell rakni, szex előtt és után egy órával nem lehet mosakodni ráadásul csípett is mindkettőnket szóval ez is vágy gyilkos + önmagában tényleg nem elég megbízható. Olyan gáz hogy ennyi féle módszer van de egyik sem az igazi:(
2010. szept. 24. 15:14
 16/16 anonim ***** válasza:

Engem a patentex nem csípett, de a pharmatex igen. Sajnos én próbáltam más tablettát is Lindynette 20-at és Yasminelle-t is, de sajnos a tünetetek,panaszok maradtak. Egy próbát megér, hátha talál neked a nőgyógyász valami jobb tablettát, ki tudja...

Nálunk marad a megszakításos módszer, mert nem baj, ha terhes leszek, bár most nem tervezünk kistesót egyelőre.

2010. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!