Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A nők miért szendnek fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért szendnek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Például a legutóbbi villámkapcsolatomban is csaj elkezde szedni, amikor velem kefélt.


Most ez a kérdés úgy jutott eszembe, hogy volt a másik kérdés a férfi fogamzásgátlóról.


Hát én hülye lennék beszedni, akkor inkább elmondanék a szexről. Ezzel szemben ki tudja hány millió nő szed ma is ilyen vackot.


2022. márc. 26. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

"ez a kérdés a fogamzásgátló tablettákkal szembeni kritika"


Tehát, ez nem kérdés, hanem kérés az olvasók felé. A kérdés jelentve.


Egyébként értelemszerűen azért szednek fogamzásgátlót, mert nem akarnak terhesek lenni. Ez nem vacak, hanem egy tabletta. Gondolom te sem ittál még palackból vizet, se cukrosüdítőt és gyorskaját sem ettél, meg zsíros magyaros kajákat sem, mert azok is egészségtelenek ám.

2022. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Érted tényleg nem érdemes szedni, mert nem vagy normális. Feltételezem fogalmad sincs, hogy mi az a "vacak" és hogy működik. Én például azért szedem, mert semmi sem használt a görcseimre, elviselhetetlen volt. A teljesség igénye nélkül, tiniként napokig nem tudtam suliba menni, nem tudtam enni, hánytam, és magzat pózban sírtam. Ez így nem mehetett tovább, az járt a fejemben, hogy egy munkahelyen ezt nem lehet majd így csinálni. Alapos kivizsgálás után felírták, és megváltozott az életem, már nem félek előre minden hónapban. Azóta is kontroll alatt van, nem nagy ügy egy rendszeres orvos látogatás. Igen, tartós kapcsolatban a szex is biztonságos, és nagyon jó érzés, ahogy bennem megy el, nem kell a kiszakadó gumitól tartani.
2022. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szedek, nem is fogok. Az egészségem fontosabb bármi másnál. Ha a pasi nem akar gumit húzni, akkor nem fogunk szexelni, ennyi. Nem nekem fontosabb a szex.
2022. márc. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Ha majd egyszer lesz egy tartós kapcsolatod, akkor talán megérted. A nők azért szednek fogamzásgátlót, mert:

- A pontosan szedett tabletta hatékonyabb, mint a gumióvszer

- Beállítja a ciklust és csökkenti a mensivel járó vérzést és fájdalmakat

- Tartós kapcsolatban sokkal spontánabb tudd lenni a szex, ha nem kell a gumival vacakolni, szinte bárhol egymásnak lehet esni.

- A nőknek is izgalmas lehet, ha bennük megy el a pasi

- Ha sokat szexel a pár, a tabletta még olcsóbb is lehet, mint a gumi.


De pl. az én feleségem azért szedi, mert különben ciszták alakulnának ki, mint ahogy már két alkalommal is történt neki és műteni kellett. A tabletta szedésével ezt el tudjunk kerülni. Az, hogy évek óta nem kellett gumit vennem, csak plusz.

2022. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

A pontosan szedett tabletta mellett is teherbe lehet esni, míg egy sérült óvszert időben észre lehet venni.

Nem állítja be a ciklust, hanem felborítja. A nőknek nem menstruációjuk lesz, hanem megvonásos vérzésük.

A nők meg se érzik, ha elmegy bennük a pasi.

A te feleséged azért szedi, mert az orvosoknak érdekük eladni a gyógyszert.

Az óvszer megelőzi a betegségek átadását. Például ha a strandon összeszed valaki egy jó kis gombát a tünetek megjelenéséig napok telnek el.

Tisztább a szex óvszerrel. Nem kenődik össze az ágynemű, a lánynak se kell megmosnia magát.

Elkerülhetők a gyógyszerszedéssel járó mellékhatások. Nagy vonalakban libidócsökkenés, visszatérő hüvelyi fertőzés, hangulatingadozások, magas vérnyomás, szívinfarktus, trombózis, méhnyakrák és mellrák kockázatának növekedése stb.

De ha mindezzel nem értesz egyet, akkor van egy jó hírem. Nemsokára lesz férfi fogamzásgátló, úgyhogy szedheted te is és akkor továbbra sem kell a gumival vacakolni.

2022. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

"A pontosan szedett tabletta mellett is teherbe lehet esni, míg egy sérült óvszert időben észre lehet venni."

Nincs 100%-os fogamzásgátlás, de a tabletta általnos PEARL indexe jobb, mint az óvszerá. Leginkább azért, mert van, hogy későn veszik észre a lyukas óvszert vagy mert nem jól használják.


"A te feleséged azért szedi, mert az orvosoknak érdekük eladni a gyógyszert."

Persze, biztos csak azért. És biztosan csak véletlen, hogy a gyógyszer nélkül kétszer is műteni kellett a ciszta miatt, azóta meg 4 éve semmi baja...


"Tisztább a szex óvszerrel. Nem kenődik össze az ágynemű, a lánynak se kell megmosnia magát."

Nekünk nem probléma tisztálkodni utána.

2022. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert a pasik többségére nem érdemes teljesen rábízni a védekezést, és ez a módszer viszonylag biztonságos.

Mivel nem a pasik viselik az esetleges következményeket elsősorban ( nem kívánt terhesség, fizetni kell az abortuszt) ilyenek, nekik max csak a betegségek miatt kell aggódniuk, hisz nincs senki homlokára írva ha nemibaja van, sose lehet tudni.

Ha azt a terhet ők is viselnék, amit a nők, sokkal óvatosabbak lennének. Így sokan csak dugnak aztán ha a csajt sikerül felcsinálni, lelépnek, mert megtehetik.

Egyszer annyit mondtam a srácnak akivel jártam, hogy 1 hete késik és aggódom, erre szakított. 10 napot késett csak. De legalább megszabadultam egy faroktól... én egyébként nem szedek ilyen hormonos szarokat, 2hét szenvedés elég volt vele. Hormonmentes gyógyszerrel védekezem évek óta.

2022. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
40%

14. Hülyeségeket ne írj már. Nem beállítja a ciklust, hanem leállítja. Tabletta mellett nincs egèszséges női ciklus, sem azok a természetes hormonok amik ilyenkor kellenek. Megvonàsos vérzés van.

6 olyan közeli barátnőm van akik évekig szedtek tablettát, és most meg 8-10 éve nem tudnak teherbe esni, pedig nagyon szeretnének.... Csak ennyire borítja fel a hormonháztartást.

2022. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!