Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi bajuk olyan sokaknak az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi bajuk olyan sokaknak az óvszerrel?

Figyelt kérdés

Jódarabig azt hittem, hogy elsősorban a férfiak ódzkodnak tőle, mert valamiféle furán értelmezett hímbüszkeségből derogál nekik, de itt körülnézve leginkább azt látom, hogy lányok/nők panaszkodnak erre a fogamzásgátlóra meg arra a fogamzásgátlóra, ez ezért nem jó, az azért nem jó - de hogy óvszert húzzanak a párjukra, az valahogy mintha fel sem merülne. Miért nem?


Mindkét nem képviselőinek érdekelne a véleménye.


2008. dec. 14. 14:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
( és ez alatt nem azt értem, hogy a párodnak semmi beleszólása, mielőtt szavaim kiforgatódnának..)
2008. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Ez igaz, tényleg mindenki azt írogatja állandóan, hogy a rendes fiú soha nem hagyná, hogy a barátnője szedje, mintha mindenki azért akarná, mert rákényszeríti a barátja.
2008. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Én nekem nincs vele bajom...Én gyógyszert szedek, már több, mint két éve, a barátom miatt kezdtem el szedni, ő megmondta, hogy egyszerűen nem tud gumiban szeretkezni, mert ahogy felhúzzák, ő lekókad...Hát nem volt mit tennem..De nekem teljesen bevált, és valóban sokkal jobb érzés gumi nélkül szeretkezni.

DE...kb. 4-5 hónapja, hogy nem élek kapcsolatban, viszont ha befut egy-egy kaland, akkor azt csak és kizárólag gumival teszem, hiába szedem a gyógyszert, hiszen nem akarok semmit sem összeszedni, egy dugás nem ér meg semmilyen betegséget....Már bocsánat a kifejezésért.

Persze hosszú monogám kapcsolatban én sem szeretném...De az ember már abban sem lehet biztos, hogy a kapcsolata monogám...Erről ennyit.

2008. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a bajom a gumival hogy, már 2x kiszakadt :S és sajnos elkellet mennem sürgősségiért :( mivel 3 hónapig zavargásaim voltak. Majd felkerestem egy megbízható nőgyógyász mert, furcsa tüneteim lettek minden egyes aktus után odalent viszketett és csak akkor múlt el amikorra lemostam magamról a gumin lévő anyagokat de, ez volt hogy 3-5 napig így ment hogy, viszketett összevissza. Doktornő megmondta hogy, allergiás vagyok és vegyük meg a patikában az óvszert vagy ott a fogamzásgátlót felírta nekem a receptet ha kiszeretném váltani. Sajnos a patikában vett óvszer is kiszakadt pedig elejében nagyon jónak bizonyult.

Egy választásom maradt a gyógyszer megbeszéltem párommal és hogy döntöttünk ez a legmegbízhatóbb (és a nőgyógyászomban is bízok aki felírta) Most már semmilyen problémát nem jelent az elszakadás meg be is vált a gyógyszer, anyukám is szedet gyógyszert neki is jó volt (gyógyszert abbahagyta után lett az öcsém :D) SŐT még mamim is szedet gyógyszert heh :D. Szóval nekem ez maradt, csak a hormonális fogamzásgátlás segített.

De ha nem lenne vele az a probléma hogy, elszakad akkor megbíznék benne de, így ami történt biztonságban érzem magam.

2008. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
jah a sürgősségitől voltak zavargásaim.
2008. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mivel védekezzen, illetve, hogy melyikben bízik a leginkább. Én a tablettát választottam, mert az óvszerben egyátalán nem bízom! A párommal a kapcsolatunk elején óvszert használtunk, de én mindig rettegtem, hogy ugyan köv. hónapban meg jön-e majd! Egyátalán nem élveztem a szexet gumival, el tudom mondani, hogy semmit sem éreztem! A páromnak sem volt jó, mert nem tudott elélvezni gumiban! Próbálkoztunk eleget, de a legmegbízhatóbbnak a tabletta tűnt!El sem tudnám ismét képzelni, hogy gumival védekezzünk, megint az a sok macera, amivel jár és szerintem rettentően illúzióromboló, hogy mikor már benne vagytok a dologban még azzal kell sz@rakodni, hogy úgy bontsam ki, hogy nehogy megsérüljön a gumi!!!PFFFF

Elegem lett a gumiból egy életre!Mivel 1 éjszakás kalandjaim nincsenek, tartós párkapcsolatban élek, semmi szükségem sincs rá!!!

2008. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönetem minden kulturált válaszolónak; így, több perspektívából már áttekinthetőbb a helyzet. :)
2008. dec. 14. 18:28
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem spec. csak annyi bajom van vele, hogy 3x szakadt ki, 2x vettem be eseményutánit. A 2. tabi nem hatott, a magzat megmaradt, de 2hét után elvetéltem, szörnyű fájdalmak mellett.

Hát ennyi a bajom az óvszerrel! :( Féléve szedem a Yasminelle-t és semmi bajom nincs tőle, a vérképem is normális. Nem voltak mellékhatásai. Inkább a hormon, mint egy abortusz, vagy egy nemkívánt terhesség. Ugyanis nem tudnék most bevállalni egy babát...

2008. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nincs vele, és a páromnak sem, pedig már 5 éve használjuk. Igaz, az utobbi idoben a krémet is. De én tablettát még nem szeretnék, pár éven belul tervben van a második baba. Majd esetleg aztán. A férjem meg soha sem eroltette. Igen, más nélkule, de sose volt maceráns és illuziorombolo elovenni és feltenni. Amíg meg nem laktunk egyutt, valamelyikunknél mindig volt ugy is. Ez alatt az 5 év alatt pedig 1x sem fordult elo, hogy kiszakadt vagy lecsuszott volna.
2008. dec. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Röhej! Ez az egész témakör lassan átmegy egy fogamzásgátló kontra óvszer párbajba. Tök szolid és majdhogynem pártatlan hozzászólásokat pontoztok le, ha kicsit is elüt a meggyőződésetektől. Ez volt az utolsó, hogy megnyilvánultam bármilyen kérdésben is, értelmét vesztette a dolog. Hejj
2008. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!