Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha nem pontosan jön meg a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem pontosan jön meg a havim, gyógyszerszedés alatt akkor hogyan szedjem a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Ugyanis, válaszoltatok, hogy hogy szedjem a gyógyszert, ezt köszönöm is, csak az a baj, hogy oké, hogy a 28. napon kell tovább szedni a tablettát, amikor a havim első napja van ugyebár...csak a probléma az, hogy nekem szinte soha nem pontosan jön meg. Vagy előbb valamivel, de inkább pár (2-5) nappal később.
2007. dec. 27. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg ennyire sutácska vagy már ne is haragudj? Nem értelmezted amit nem olyan régen írtam Neked! CSak egyszer kell a tabit az első mensis napodtól kezdve szedni! Szóval, ha ma jön meg, akkor ma veszed be az első szemet és aztán a következő 20-at a többi napon! Beveszed a levél utolsó szemét, azaz a 21.-et! Aztán a következő 7 napon nem szedsz semmit! Ez a hét nap alatt jön meg a mensid! Érted???? A hét nap után következő 8. napon mindneképpen be kell szedned a második levél első szemét, ha elmúlt a mensid, ha nem! Aztán beszeded a második levél utolsó szemét és megint jön a következő hét napos szünet, amin semmilyen szemet nem szedsz be és megjön a mensid! Aztán a 8. napon meg elkezded a harmadik levéllel! Próbáld már meg értelmezni! Nem olyan bonyolult azért!
2007. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne a mensivel foglalkozz, hanem a naptárral. Mondjuk azt, keddi napon vetted be az első szemet. Akkor a 21. szem 3 hét múlva hétfőre esik. 1 hét szünet, és akövetkező hét keddjén veszed be a következő levél első szemét. Így könnyen megjegyzed, hogy neked a kedd a gyógyszer szedésének ill. a szünetnek az első napja! Nem olyan bonyolult ez. Ha pedig mégsem tudod átlátni, akkor sürgősen lebeszéllek a tablettáról. Mert akkor csak össszezavarod magad, talán a hormonjaidat is. A nem várt babáról ne is beszéljek, mert a nem megfelelően szedett tabletta semmit se véd.


Az hogy eddig rendszertelen volt a mensid ne zavarjon. Most majd a tabletta beállítja. Óramű pontosan 28 napos ciklusod lesz ezután.

2007. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már ezzel a módszerrel is elmagyaráztam egy máshogy feltett kérdésénél! De ezekszerint azt sem értette meg!
2007. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy a tájékoztatókban hogy szerepel!

"Első alkalommal történő szedés:

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig. A ciklus elsőnapján (vagyis amikor megjön) kell bevenni az első szemet! A havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át naponta 1 tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban. A 21 nap után (ugyebár elfogyott a levéllel) 7 GYÓGYSZERMENTES nap következik, amelynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik! A 8. napon kell a következő 21 tabletta szedését elkezdeni, akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szünt meg! Majd ha elfogy megint a 21 szem, akkor megint 7 gyógyszermentes nap következik.... És így tovább!


Ha ezt nem tudod felfogni, akkor szerintem ne szedj fogamzásgátlót!!!

2007. dec. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!