Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kaphatok spirált, ha még nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphatok spirált, ha még nem szültem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék mással is védekezni, mint óvszer, föleg miután az exem hazudott és levette az óvszert aktus közben és belém élvezett. Nem szeretnék gyógyszert szedni a mellékhatások miatt, viszont a nőgyógyászom azt mondta, ö nem rak fel nekem spirált, mert még nem szültem és fiatal vagyok(19). Nem szeretnék gyerekeket, nem hiszem hogy bármikor is megváltoztatnám a véleményem, de ezt a felnöttek valahogy nem bírják elfogadni. Ismertek olyan nőgyógyászt, aki felrakná nekem a spirált? Olvastam, hogy van ennek már kifejezetten olyan változata is, amelyet szülés elötti nöknek raknak fel. Köszönöm elöre is a segítséget:)

2021. jún. 2. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges a spirál használat olyan nők számára is, akik még nem szültek. Keress egy másik nőgyógyászt, ha a sajátod nem foglalkozik vele.
2021. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én sem szültem és nekem is feltették.
2021. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Imserősnek is mondta a dokija, hogy persze, ezt az új fajtát már lehet nemszült nőknek is feltenni. Be is gyulladt, el is szált az egyik petefészke..


De hahó! Nem csak a gumi és a tabletta létezik! Van pl pesszárium / méhszájsapka is, az is ad annyit mint egy spirál és tök kényelmes, nem hormonális!


Nem a középkorban vagyunk, tök jó módszerek vannak már a biztonságos és élvezetes szexhez...

2021. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, van olyan spirál ami szülésen még át nem esett nőknél is alkalmazható. Keress másik nőgyógyászt. Addig meg gumi és zselé, s legfőképpen kerüld el az olyan idiótákat mint az exed volt!
2021. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, nem is tudok mit mondani az exedre.

A rézgyöngyöt szülés előtt is felhelyezik, úgy tudom, biztonságosabb is. Itt van lista is, a felhelyező nőgyógyászokról.


[link]

2021. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem pusztán a tény, hogy ennyire megosztottak az orvosok ebben a témában, azt jelenti, hogy egyértelműen kockázatos dolog. A magam részéről nem is értem, hogy miért viszi a vásárra a bőrét bárki is ilyen fölösleges kockázattal...
2021. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira nem kockázatos. Nekem is van ismerősöm, aki évek alatt sem tapasztalt semmi rosszat a spirál miatt. Feltétel után kontrollra kell járni, és ha vmi probléma adódik, leveszik.

Az nem kockázatos, hogy egy állat beléd élvez és terhes leszel? Minimum egy 72 órás tabit beveszel, ami megterheli az egész szervezetet.

2021. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyén függő kinek okoz problémát kinek nem. Van egy ismerősöm évek óta fent van neki semmi gondja nincsen, én is évek óta használom semmi rossz tapasztalatom nincs vele. A tabletta és a hüvely gyűrű viszont rengeteg mellékhatást okozott.
2021. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
7es, ezt a belédélvezős sztorit úgy mondod, mintha csak és kizárólag gumi, tabletta, spirál és a tehresség létezne. Pedig pl a 3as is leírta, hogy ott vannak a pesszárium fajták, spermicidek... Tök jó módszerek, vannak olyan biztonságosak mint a gumi (nyilván nemi betegség ellen csak a gumi jó), kényelmesek, van bőr-bőr kontakt, ráadásul nem a férfi intellgienciáján múlik, hogy biztonságos-e az aktus. És nincs ott a kockázata a spirál okozta méh vagy petevezetékgyulladásnak, nem mérgez hormonokkal mint a tabletta, és persze nem szr, mint a gumi:D
2021. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!