Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van aki naptár módszerrel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van aki naptár módszerrel védekezik sikeresen? Mióta?

Figyelt kérdés

ha júli 23.án volt meg utoljára és júli 29.-én és aug11 -én voltam együtt a párommal védekezés nélkül az biztonságos így?

Olyan 28-29 napos ciklusaim vannak..


2010. aug. 12. 13:37
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
0%
milyen elmélet? mit hisznek el az emberek? amúgy pedig fogamzásgátló tabik már a 60-as évektől kezdve vannak.. melegek meg már az ókori görögöknél is voltak.. nem kis számban. tehát semmi összefüggés.. csak aztán jött a sötét középkor, ami mindent elfojtott, és most kezdenek megint " feléledni " az emberek, szexuális forradalom, stb.. ok, az nem most volt, de a " most " - ot történelmi értelemben értettem, tehát nem hónapok, évek távlatában, hanem évtizedekre értve.
2010. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
0%
hat igen, kicsit le kell degradálni a tablettákat, mert az a legjobb védekezési módszer :) csak h ugyan már.. :)
2010. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
73%
Oké, én csak megmutattam mit olvastam, gondoltam érdekel titeket is, egyébként nem hinném, hogy a fogamzásgátlók ellen szól, mert elég sok gyógyszert felsorolt.
2010. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
26%
sok minden van a vizben, ami nem kellene, h legyen.. ha mindenről tudnánk, nem mernénk inni belole :)
2010. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
73%
Hát én nem is iszom meg, az biztos. Sokan mesélik, akik ilyen helyen dolgoznak, hogy nem innánk meg ha látnánk mi van benne, de azért ezek a hormonok és egyebek már durva, én a kosz miatt nem iszom meg.
2010. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

13:50-es vagyok.Még egyszer leírom,mert úgy látom nem érted.


"Szóval a július 29 a ciklusod kb. 11 napja.Innentől még 2-3 napig életképesek a spermiumok"


Azt írtad július 23-án volt meg UTOLJÁRA.Én azt írtam,hogy a ciklust a menstruáció ELSŐ napjától számoljuk.A mensi kb. 5 napig tart,szóval július 19-én jött meg,az az ELSŐ nap.Tehát a július 29-e a ciklusod 11. napja.Ha erre rászámolod,hogy a spermiumok 2-3 napig legalább életképesek,akkor máris a ciklusod 14.napjánál tartunk,amikor a peteérés lehetséges.

Ha valóban gyereket szeretnél,akkor csináld rendesen.Hőmérőzés,reggel,felekelés elött hőmérséklet mérés,nem hónaljban,hanem szájban.Ezt naponta mérni kell és felírni,csak akkor van értelme.Plusz naptármódszer helyes ismerete! Így legalább valamennyi esélyed van rá,hogy összejöjjön.Ha nem akarsz gyereket,akkor a naptármódszer gyenge védekezés,remélem,most érted,hogy hogy kell számolni!

2010. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

nem ...júli 23 az első nap....akkor jött meg...akkor volt meg utoljára....nem értem mit lehet ezen félre érteni...


volt meg utoljára azt nem az utlsó menstruációs napra értik..

de ha ebből nem volt világos akkor írtam h a júli 29 az a 7. nap.....szerintem ebből kiderült...


ha a 11 nap lettünk volna együtt fel sem teszem ezt a kérdést hanem elkönyvelem h terhes vok

2010. aug. 13. 14:55
 48/49 A kérdező kommentje:

tudom h hogy kell számolni:)) júli 23 a menstruációm elsó napja... júli 23....24..25...26...volt meg


én eddig 2 szer voltam terhes, az első elment és mindkétszer az első hónapban terhes lettem uh nem nagyon akarok hőmérőzni mert ha élesben csináljuk tudom h 1000000% h egyből össze jön.

2010. aug. 13. 14:58
 49/49 anonim ***** válasza:
Igen,én úgy értettem,hogy akkor múlt el,vagyis a mensi utolsó napja.Ami neked egyértelmű,az nem biztos,hogy másnak is!!!Felénk úgy mondják,hogy július 23-án jött meg és 5 napig tartott.A "volt meg utoljára" az az 5.napra vonatkozik.Mindegy,ha így csináljátok továbbra is,akkor esélyes vagy,hogy hamarosan lesz kivel bandázni a lányodnak.Vagy komolyan tesztek a teherbeesés ellen vagy elkezded felkészíteni a kistesóra.Ez lutri,nem védekezés.
2010. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!