Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » PCOS vagyok voltam nőgyógyászn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PCOS vagyok voltam nőgyógyásznál írt fel fogamzásgátlót meg Norcolutot hogy megjöjjön a menstruációm.Meg is jött elkezdtem szedni a fogamzásgátlót de már 9 napja menstruálok és nem akkar elmúlni. Nagyon kevés van. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 16:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Ne szedd be!


47 napos menses után szedtem 6 éve, és 25 kg-t híztam tőle.

2020. nov. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én PCOS gyanús vagyok. Igaz nekem nem maradt ki amenzesz csak nagyon későn jött meg (45 napra)

Elkezdtem premenset szedni ez nem egy hormontartalmú gyógyszer, barácserje kivonatot tartalmaz nekem használt, érdemes lehet kipróbálni.

Tejterméket sem fogyasztok azóta, pl a bőröm csúnya volt, helyre jött. Ez is megér egy próbát egy pár hónapig.


De dokihoz mindenképpen menj vissza.

2020. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó előtti ! Mielőtt barmit írsz gyozodj meg a fogamzásgátló mechanizmusarol ajánlom figyelmedbe hormonmentesjankat és a tablettás fogamzásgátló videóját abból az alapok könnyen megerthetoek és rajossz miért butaság amit írtál.
2020. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát már nem azért, de igen is hízlal a fogamzásgátló. Azt csak azért szajkózzák, higy nem ,hogy minél többen megvasárolják
2020. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy rengeteg mellékhatást nem irnak ra a betegtajekoztatora, mert meg nincs bizonyítva, es minden gyártónak az az érdeke, hogy ne is kerüljenek ezek ra. Viszont a nok nagyon sokféle mellékhatásait éreznek magukon es ezeket meg is osztják masokkal, célzottan a neten is rengeteg ilyen információhoz lehet jutni a leggyakoribbtol a legritkábban latott mellekhatasokig.
2020. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 vagyok. Még annyit hogy tök sokáig diétáztam rendesen összerakott étrenddel, sokáig már csak 100 gramm szénhidrátot ettem egy nap, nagyon patentül csináltam, heti 4-5 nap sport. És nem fogytam. Senki nem akarta elhinni. Én se! Hisz ha kalóriadeficitbe vagy miért ne fogynál? Pedig nem csaltam, mértem mindent, makrókat is. És mégsem.


Aztán elhagytam a tejterméket, lazítottam (de nem zabálok most se rengeteg szénhidrátot de mégse napi 100 g), elhagytam a számolást, ettem pl gyümölcsöt is d.u 6kor (igaz nem horribilis mennyiségűt) sport az megmaradt és bumm elkedztem fogyni.


Az orvosok nem mondják (legalábbis nekem nem mondta senki) hogy hagyjam el, elkezdtem rákeresni a neten. Rátaláltam a pcos.weightloss instagram profilra ahol RENGETEG hasonló sztorit olvastam hogy a kliens nem fogyott sehogyse pedig jól diétázott. És tök jól leírják (érdemes megnézni ha tudsz egy kicsit is akár angolul) hogy egy pcos-es esetében nem csak a kalóriákat és ilyeneket kell figyelembe venni hanek hogy ez egy HORMONÁLIS dolog és rengeteg olyan dolog van (pl a közepes intenzitású kardio pl kocogás) ami egyszerűen nem jó mert megemeli a stresszhormonokat.

De ezt nem az orvos mondta. Nekem spec semmi hasznosat nem mondott.


A fogamzásgátlót én azért nem kezdtem el, mert egyrészt ugye rengeteg mellékhatása van másrészt az csak elfed(het)i a tüneteket de a problémát nem oldja meg és ezzel egy fals képet kap az ember.


A stresszt igyekszem tudatosan csökkenteni (erre egyebként nekem a legjobb a sport bár már nagyon régóta sportolok) tavasszal borzasztó stresszes voltam a karantén meg a vizsgák miatt. Azóta erre is jobban odafigyelek.


Rengeteg pcos tipp van a neten főleg angolul, youtubeon is, érdemes ott megnézni. Sajnos sok mindent az orvosok sem tudnak v nem javasolnak.

2020. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!