Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megfelelően szedem, ha...?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megfelelően szedem, ha...?

Figyelt kérdés

Szeptember 4-én, a ciklusom 5. napján kezdtem el Symicia tablettát szedni. Egyszer véletlenül egy napon kettőt vettem be, így az egész csúszott 1 nappal...

A naptáram szerint 28-án kellene megjönnie, de ma kezdtem a tablettamentes 1 hetet (24-e). Rendben van ez így, vagy valamit elrontottam? (Azon az egy napon kívül, amit tudom, hogy nagyon elszúrtam... ráadásul a levél elejétől szedtem be véletlen, a levél közepén járva)

Még ebben a hónapban használ(t)unk kiegészítő védekezést végig, csak érdekel, hogy így rendben van-e az egész. Ezelőtt sosem szedtem fogamzásgátlót.

Most egyáltalán nincs olyan érzésem, mintha meg akarna jönni (PMS), ez jó jel, ugye? Nem volt igazán semmilyen panaszom se eddig, maximum néha enyhén fájt a hasam alja a levél során, nem tudom, ez számít-e.



2020. szept. 24. 17:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, a ciklusom hossza általában 28 nap
2020. szept. 24. 17:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha használtatok kiegészítő védekezést, akkor rendben van. Nem feltétlenül az első nap jelentkezik a megvonásos vérzés.
2020. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És akkor ha október 1-én elkezdem a következő levelet, akkortól már lehet kiegészítő védekezés nélkül is? :)

2020. szept. 24. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, akkor már biztosan védett vagy.
2020. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában a tablettamentes hét 3-4. napján jön meg, függetlenül attól, hogy eddig fixen máskor jött, vagy épp teljesen rendszertelen volt. Ez már nem mensi, a megvonásos vérzés irányított.


De akkor se ijedj meg, ha korábban vagy később jön - még meg kell szoknia a szervezetednek.

2020. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt a fogamzásgátlót szedem. Általában 2.-3. tabletta mentes napon szokott megjönni. Ne stresszelj minden rendben van. Máskor pedig figyelj oda hogy ne vegyél be egy nap kettőt.
2020. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2020. szept. 24. 21:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!