Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Kis "vitaindító":Házasság...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis "vitaindító":Házasság előtti szex? Kinek mi a véleménye? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
[link] -> olvassatok bele(az egészet úgysem tudjátok, baromi hosszú...), regizés után ott is megoszthatjátok véleményeteket.
2009. júl. 24. 17:45
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
yapp és lehagytam azt, h látok magam körül sok jó példát a gyülekezetemből, a baráti , ismeretségi körömből, akik úgy mentek férjhez/nősültek, h előtte SEMMI nem volt és köszönik szépen, ragyogóan élnek és valóban tudják értékelni 1mást minden téren, mert a szex az 1 jó dolog, de megvan a helye és ideje(" a ffi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik a FELESÉGÉHEZ majd lesznek ketten 1 testté") és nem fordítva. én ebben hiszek, nem azér mert vki ezt mondta, hanem mert megtapasztaltam, h áldás van rajta. és a házasság valóban papír azoknak, akik sajna nem tudják értékelni, akik már "bontogatták az ajándékot, (szüzesség), 1ütt éltek, azoklnak a házasság valóban nem jelent semmit..:( desokat jelent az h Isten áldását kéred a házasságra, tod, h vártál rá, h ő az igazi és véégre Isten előtt is le lesz pecsételve a kapcsitok... így már mindjárt más 1 házasság
2009. júl. 24. 20:10
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

igaz hogy még csak 17 éves vagyok, és még messze vagyok a házasságtól (és még szűz is!!!), de szerintem nyugodtan lehet élni szexuális életet előtte

a kérdezőnek is igaza van, de csak egy bizonyos pontig, itt már több téma folyik össze, a házasság tényleg nem csak egy papír, és amit a kedves kérdező is megemlít hogy "Isten által megpecsételt", az igaz hogy nincs annál szebb, egy templomi esküvőnél, de sajnos sokaknál ezt nem lehet megvalósítani, mert sok családban már kínos a hit felvétele, jómagam is református vagyok, mostani párom pedig ateista, és ha úgy hozza az élet, hogy együtt maradunk, akkor is nagyon szívesen összeházasodnék vele, akár templomban, akár máshol :)

és abban nagyon is igaza van a kérdezőnek hogy nincs annál szebb mikor a szüzességünket a szeretett férfinak adhatjuk oda, de szerintem azért nem kell túlzásba esni

2009. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
93%

Van alapja, attól függ. A házasság alapvetően két ember életét köti össze, papíron és érzelmileg egy fentebbi szintre. Az érzéseken nem változtat konkrétan semmit sem, csak annyit, hogy férj és feleség vagytok. Valami jó változás :)


Ha valaki szeret valakit, és végül feleségül veszi (vagy férjül, mittudom én) és utána egymásnak adják az ártatlanságukat, az nagyon szép dolog, de nagyon ritka. Kockázatos. Egy párkapcsolat nem működik jól, ha az egyik fél az ágyban nem képes jó teljesítményt nyújtani. És ha ez a bensőséges dolog nem működik (ugyanis a szex az egyetlen dolog, ami csak a benne résztvevőkre vonatkozik, senki másra nem) akkor a kapcsolatban is galibák lesznek. Érzelmileg és biológiailag is szükség van a szexre. És ha 5 év együtt járás után házasság lesz, és ott derül ki, hogy a férfinek kicsi a férfiassága, vagy nem bír többet 10 másodpercnél, esetleg a nő képtelen felizgulni, vagy frigid, akkor túl késő már mindenen változtatni. A pénisz nem fog megnőni, a nő ugyanúgy nem fogja kívánni a szexet. Ha valaki úgy megy férjhez (vesz feleségül valakit), hogy szűz, tehát vallásos, akkor az nem fog elválni sem, sőt, nem is keres mást magának, így örök életében kimarad ez az élmény. Gyermek lesz, de kielégülés nem. Ez komoly problémákhoz vezethet.


18/F

2009. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

igen, igazad van 18/F :) ezt jól látod, sajnos kivételek mindig akadnak.

én személy szerint úgy látom, h akik, h úgy mondjam el tudják venni Isten vezetését a párkapcsolat dologban, akkor nem lehet gáz. Am meg mindent tanulni kell és lehet is.

Ívő szemmel ez kb úgy néz ki, h csaj+pasi bírják 1mást,jobban,mint az átlag,imáznak érte, h h.an tovább és ha zöld jelzést kapnak, akk elkezdenek 1ütt járni és ha ok a dolog, akk eljegyzés, bár erre nincs am séma:D

ezt nem hívőként nehéz elképzelni,tudom...:)

am meg azért nem hinném, h újdonsült asszonyka frigid lenne, a ffiasság meg h mekkora...háttt...mivel Isten 1másnak t teremtette, gondolt erre is, h "úgy" is kiegészítsék 1mást:D

2009. júl. 24. 22:37
 15/37 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező am te szűz vagy még???agy bevarrattad??
2009. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

igen, még az vagyok. hála télleg Istennek, h amikor ateista voltam 1 pasival se jutottam el konkrétan oda......de am meg Isten a tudatlanság idejét elnézi :)

és baromi vicces vagy

2009. júl. 24. 23:07
 17/37 anonim ***** válasza:

A 21:40-esnek írom. Tényleg gratulálok, hogy fiatal korod ellenére így látod a lényeget. Mert amit leírtál az mind igaz. És amit te már tudsz azt majd bebizonyítja a kérdezőnek is az élet, csak neki pár évtizedet kell még rá várni.

Én is jót mulatok rajtatok! :)

2009. júl. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%
.....és még annyit, hogy nincs olyan magyar szó, hogy "vok" meg "tod".
2009. júl. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
xD
2009. júl. 25. 10:54
 20/37 anonim ***** válasza:

Kinek a pap, kinek a papné; ízlések és pofonok, mindenki másképp csinálja stb. stb. stb.

Szerintem mindenkinek más a jó, egyik választási lehetőség sem jobb vagy rosszabb. Én nem őrizgettem, de nem szólom le azokat, akik őrizgetik, ha ők nem akarnak "megtéríteni". MIndenkinek a saját döntése. És akár azt is el tudom képzelni, hogy 2 ilyen felfogású embernek valóban nem lesz gondja utána a szexszel, illetve csak annyi, mint másoknak.

28/n

2009. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!