Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Kis "vitaindító":Házasság...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis "vitaindító":Házasság előtti szex? Kinek mi a véleménye? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
[link] -> olvassatok bele(az egészet úgysem tudjátok, baromi hosszú...), regizés után ott is megoszthatjátok véleményeteket.
2009. júl. 24. 17:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
48%

hát ha szüzességed megtudod őrizni úgyis hogy anál és orál szexelsz. szóval ennyit erről.


szerintem hülyeség a házasság(természetesen majd megházasodom, de inkább csak a formaiság miatt),nem ezen múlik a szerelem.


meg mi a tököm az a házasság??? szerződés hogy csak 1emberrel bújhatok ágyba???

na még gondolkozok rajta.

2009. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk a református lelkész azt tanította, hogy a házasság előtti szex nem elítélhető a Biblia alapján, csak a házasságtörés. A vonatkozó parancsolatban a paráznaság a megcsalásra utal.


Az én személyes véleményem az, hogy sokakkal ellentétben nem hülyézem le, aki őrzi a házasságig, mert mindenkinek joga van dönteni.

2009. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy gondolom, hogy eleve nincs szüzességmegtartás házasságig a mai világban, ami egyáltalán nem baj, ha nem csapodár életet él egyik fél sem. És mivel a szex egy házaspár életében igencsak fontos szerepet játszik (szerintem) ezért nem árt ,ha kiderül, hogy e téren is összeillenek. ( vérmérséklet, igények, méretek :))

Ne a nászéjszakán derüljön ki ,hogy a Marcsinak igazából nem is 90-es a mellbősége és a Jancsinak nem is 20 centis. Bocs , ez a végén vicc volt!

2009. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: van szüzességmegtartás a házasságig a mai világban is, csak nem olyan mértékben, mint régen. Magam is várni fogok a nászéjszakáig a dologgak. Én nem ítélek el senkit, aki nem teszi ezt, határozottan állítom, hogy könnyebb dolguk van azoknak, akik házasság előtt is élnek nemi életet, mert nem kell kérdezősködni, hogy ki mit és hogyan szeret, hanem csak ágyba bújnak, és ha nem volt jó, szétmennek. Ez is egy megoldás. Viszont én a "nehezebb" utat választottam, mert szerintem nincs annál romantikusabb, amikor a friss házasok egy olyan óriási ajándékot, mint a szüzességük, a nászéjszakán oda tudnak adni egymásnak :)
2009. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
32%
Hány éves vagy?
2009. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy meg nem igaz , hogy nem ítélsz, mert lepontoztál. És ezáltal, megítéltettél.


És igen csodálatos dolog odaadni a szüzességedet annak akit szeretsz - az 1 alkalom.

Az életed hátralévő részében pedig az összes többi- ha szar , ha nem . Te ezt választod.

2009. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
bocs, h lepontoztalak, de nem téged ítéltelek meg, csaka válaszodat :P
2009. júl. 24. 19:41
 8/37 anonim ***** válasza:
50%

19:08 vagyok, kedves 19:22, ha nekem szólt az előző válaszod, akkor először is nem pontoztalak se fel, se le, mellesleg az egész pontozást egy nagy hülyeségnek tartom, nagyon ritkán szoktam bárkit is pontozni.

Másodszor, egyik ismerősöm szokta mondani, hogy a szád még a szexualitás terén is főként arra való, hogy kérdezz, a szopás csak a másodlagos funkciója :) Akik elhatározzák, hogy várnak a szexszel a házasságig, egyikük sem olyan hülye, hogy úgy megy hozzá valakihez, hogy előtte nem tudja, összeillenek-e szexuális téren. Te tudod, hogy mik a saját igényeid, a párod is tudja, hogy mik az övéi, innentől kezdve pedig nincs más dolgotok, mint ezt elárulni egymásnak, sokat beszélgetni róla, és máris kiderül, hogy összehanglhatók-e ezek az igények. A szexről először beszélni kell, és csak utána átültetni gyakorlatba. Ha pedig annak ellenére, hogy jól kiismertétek egymást, mégse jön össze rögtön a nászéjszakán, akkor nem kell ráfogni, hogy biztos mégse illetek össze szexuálisan, senki sem születik szexistennek, mindenki elkezdte valahol, lehet gyakorolni, előbb-utóbb menni fog, ha szeretitek egymást és kitartóak vagytok. Ehhez már csak elkötelezettség kell, és ez az, ami a mai emberek többségéből hiányzik, ezért vannak manapság kevesen az olyan párok, akik tudnak várni.

2009. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az emberek értékrendje változott meg. Például itt ez a válaszoló, aki szerint a szüzesség elvesztése egy alkalom a sok közül. Kevesen vannak, akik látják a szépet abban, ha a szüzességüket annak az embernek adják oda, akivel összekötik az életüket. A másik része meg a divat, manapság már 16-17 éves korban egyenesen cikinek számít szűznek lenni, a fiatalok szinte versenyeznek azon, hogy ki veszti el hamarabb. Míg régebben a szexualitásnak érzelmi jelentősége volt, a szerelem kifejezése volt, két embert összekapcsolt fizikailag és lelkileg egyaránt, ma már inkább az egyén örömforrásaként tartják számon, mindenki azt szajkózza, hogy ki kell élni magunkat, kipróbálni mindenféle extrém dolgokat, minél több emberen végigmenni aztán összehasonlítani, hogy ki milyen. Szerintem ennek nem ez a lényege.
2009. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

ok..most már elárulom... ;) én a házasság UTÁNI verzsönben hiszek... [és le lehet pontozni(jah,itt nem tudtok:D), úgyis sokan lepontoznak, csak mert ők nem érteken egyet velem :P] hogy miért is abban "hiszek"? letmitelljúösztóri :)..előszöris tisztázzuk:lány vok, 3 éve tértem meg(v.is találkoztam Jézussal, h ki mit gondol erről,azt majd 1 másik topikban...)so... mielőtt nem voltam keresztény, nyilván ateista voltam,senki se volt hívő a családomban,bulizgattam,pasizgattam,stb.

aztán rájöttem arra,amit "világi" fejjel akkor fel se fogtam, h a szüzesség az 1 ajándék, amit a másik embernek, aki a férjed lesz. és tök jó volt ezt megérteni. kellett 1 kis idő,míg "megvilágosodtam":P

tom,h van vki, akinek én vok a tökéletes és fordítva. és azzal a vkivel MINDEN TÉREN össze fogok illeni, felesleges próbálgatni, úgy, mint mikor vmi műszaki cuccot megveszel és ha nem jó vmi, akkor veszel 1 másikat... :s ok, tudom, h nem hívők között is vannak "jó erkölcsű" 1ének(én nem az voltam) ezért is tom értékelni a 2 életsítlus közti különbséget...és hozzáteszem, nem érzem úgy, h korlátok közt élnék, szabad vok h válasszak jó és rossz között:)

2009. júl. 24. 20:04
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!