Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mennyire lehet összeegyeztetni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet összeegyeztetni a kereszténységet a szexualitassal?

Figyelt kérdés
szerettem volna tisztán élni, de aztan jött a parom, es szerelmes voltam, lefekudtunk. szeretem a szexet, nagyon jol tud esni egy nehez nap utan. de hittanra jarok mar kicsi korom ota, meg templomba, es sok pap azt hirdeti h bűn a házasság előtti nemi élet. en ezt nagyon konzervativ felfogasnak gondolom, de akkor mégis. h felelhetnék meg a tarsadalomnak (ez hülyén van megfogalmazva, de ugy ertettem h a paromnak, azt azert megse varhatom el senkitol h a hazassagig ne legyen semmi), és a vallasnak is? 19 eves lany.
2009. márc. 25. 19:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
61%

Miért kell lepontozni valakit azért, mert a saját véleményét mondja el? Nem értem..

Én is vallásos vagyok, és én úgy próbáltam összeegyeztetni, h "csak azzal fekszem le, aki később a férjem lesz". És sikerült is betartani :) Lehet, h valakinek nem tetszik ez a gondolatmenet, de így volt házasság előtti szex is, de csak a férjemmel :) Amúgy én is 19 évesen jutottam ebbe a helyzetbe.

2009. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
46%

A lepontozott vagyok:D (am pont nem érdekel a pontozás, a véleményem mondtam el)

Hogy miért nem tartom helyesnek? Mert benne van a Bibliában h házasság előtt ne. Ilyen egyszerű.

Amúgy meg épp ez az, h a házasság ma már csak egy papírt jelent. Pedig sztem ennek nem így kéne lenni. Pont a házasságnak kéne megadnia azt az állapotot amikor már teljesen átadjátok magatok a másiknak(és nem előbb!) Szóval nemtom mennyire érthető, de a házasság számomra nem csak 1 papír, attól sokkal többet jelent(nem fejtegetném bővebben, h mit. túl hosszú lenne)

A másik:a szex fontos, de ha valakik CSAK azért mennek szét, mert a szex nem olyan , mint amilyennek elképzelték, hát annak gratulálok. Sztem a mai világban az önmegvalósítás meg az individualizáció kicsit túlzott méreteket öltött.

Na, ezt most befejezem, lehet zavaros voltam, elnézést kérek érte, de ez a kérdés komplexebb, mint sokan gondolják.


Bocs, h ilyen hosszú lett:)

20/L

2009. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szia! Azt hiszem, már rengeteg okosságot mondtak előttem. Szerintem is elavult a kat. egyház tana (magam is római katolikus vagyok), a II. Vatikáni Zsinaton már rengeteg módosítást, engedményt iktattak, hogy az egyház is igazodjon a modern elvárásokhoz, és ne veszítsék el a híveiket.


CSak 1-2 gondolat:

- a Ne paráználkodj kifejezést mindenki másként értelmezi. Nekem például azt jelenti, hogy ne áruld a tested, ne prostituálkodj

- nem hiszem, hogy Isten és az egyház ellen való vétek lenne, ha olyan személynek adok örömet, akit szeretek, és aki megérdemli azt. PL. a férjem, akit még ma is imádok, és összejövetelünk első napja óta szexuális életet élünk, ami még jóval a házasság előtt volt.

- ha férjhez mész, a papnál van ilyen hittanóra féle, ahol felkészít a házasságra, elbeszélgettek, utána gyónnod is kell. Az én papom cuki kis fiatal papocska volt, gyónáskor megkérdezte, hogy van-e valami, amit úgy érzek, meg kéne gyónnom, mondtam, hogy nem, és ezzel el volt intézve.

2009. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A kereszténység betegség. El lehet gondolkodni, hogy az a jó neked amit érzel, amit a tested akar. Vagy amit a papok mondanak neked.
2009. ápr. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Azert ne mondjunk ilyeneket, h a kereszténység betegség. amikor bajban vok, csak az ima tud megvigasztalni. csak ezzel a szex-el kapcsolatos dologgal nem értek egyet.
2009. ápr. 4. 09:08
 26/26 anonim ***** válasza:

Az emberi szexualitás nem isteni erő, hanem pusztán e világi képesség, az eggyé válásnak és az élet továbbadásának eszköze, amelyet Isten megáldott, amikor férfinak és nőnek teremtette az embert.


A romantikus szerelem és a családi élet bensőséges szeretete is kifejezésre jut a Bibliában. Megtalálható a kiemelkedő női személyiségek szerepének elismerése is; elég megemlítenünk Mirjam próféta (Kiv 15,21) és Debóra bíra (Bír 5) nevét. A prófétaság adományát nők is szabadon gyakorolhatták. A feleség nemegyszer férje szerelmeként áll a Biblia lapjain, fontos szerepe van, tisztelni kell őt, szavát meg kell hallgatni. A prófétikus írásokban találunk olyan szövegeket is, amelyek a házasságot az Istennel kötött szövetség jelképének tekintik (Oz 2,4). Izrael szövetséggel szembeni hűtlensége hasonló a házasságtöréshez vagy a prostitúcióhoz (Iz 1,21kk; Jer 3,7kk). Az Énekek éneke pedig a jegyesek közötti szenvedélyes szerelemnek ad ékes szavú és mélyen vallásos kifejezést. A keresztény aszkétikus irodalomban ez a szenvedélyes szerelem gyakran szerepel a Megváltó, valamint a halálában és föltámadásában újjászületett ember közötti kapcsolat jelképeként.

2010. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!