Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mennyire lehet összeegyeztetni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet összeegyeztetni a kereszténységet a szexualitassal?

Figyelt kérdés
szerettem volna tisztán élni, de aztan jött a parom, es szerelmes voltam, lefekudtunk. szeretem a szexet, nagyon jol tud esni egy nehez nap utan. de hittanra jarok mar kicsi korom ota, meg templomba, es sok pap azt hirdeti h bűn a házasság előtti nemi élet. en ezt nagyon konzervativ felfogasnak gondolom, de akkor mégis. h felelhetnék meg a tarsadalomnak (ez hülyén van megfogalmazva, de ugy ertettem h a paromnak, azt azert megse varhatom el senkitol h a hazassagig ne legyen semmi), és a vallasnak is? 19 eves lany.
2009. márc. 25. 19:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

szia! mi a párommal mindketten vallásosak vagyunk! Rendszeresen járunk templomba, esti ima, reggeli ima, evések előtt...

DE! azzal mi sem értünk egyet, hogy házasság előtt ne legyen szex! Nem vagyok apáca, párom nem lesz pap! Szeretnénk majd boldog családként élni. Ehhez ez hozzá tartozik. Többet között most is jó, és kell a szex! De azt sem szeretném, ha pl. házasság után derülne ki, hogy úgy nem passzolun egymáshoz.

Nekem az egyéjszakás kalandok, bulikban mindenkivel smárolós, meg az elsőrandit már összefekvős dolgok nem férnek bele a vallásomba.

2009. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

A reformátusok jó arcok. A papoknak lehet feleségük, szabadabb életet élhetnek egy kicsit, nincs ezzel semmi gond.


A kérdezőnek:

Örülök, hogy nem lettél teljesen bigott. Nagyon nagy bajt csináltak így is a szüleid, hogy ennyire nyomták az egyházas maszlagot neked. Mindegy, még menthető vagy!

Ismerkedj csak, szexelj amikor akarsz, nem leszel tőle kevesebb. Mondjuk több sem. Ahogy érzed. Ne a vallás, a fórum válaszadói, a barátaid irányítsanak hanem te magadat!


25/f

2009. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%

Én speciel református vagyok. Nagyon szeretem is a reformátusokat, az előző hozzászóló indoklása miatt.


Az a véleményem, hogy a katolikusok néhol eltúlozzák a dolgot. Szerintem élj nyugodtan.. ez nem azt jelenti, h mindenkivel lefekszel aki szembe jön veled, hanem ha valakit igazán szeretsz, azzal nyugodtan feküdj le.

2009. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem a szuleim mondtak ilyeneket. ők sem értenek egyet ezzel a felfogassal. a hittanon mondtak mindig.
2009. márc. 25. 20:30
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem igazan lehet osszeegyeztetni. rengeteg dolog elavult. regebb 13-15 evesen mar ferjnel voltak, igy nem volt gond szuzen ferjhez menni. de manapsag.... ki birja ki 20-30 eves koraig???? joforman senki. sot, szerintem az az abnormalis. (persze a 15 ev alattit sem tamogatom) mindennek megvan az ideje mint a szalmakalapnak.... :)

a colibatust pl sosem fogom megerteni. meg h a katolikus papoknak miert nem lehet feleseguk. sokkal tobbet vetkeznek igy. ugyebar onkielegiteni sem szabad, mivel az is bun. az embernek vannak egyszeru fizikai szuksegletei. egy ido utan minden nap "begolyozik". szerintem sokkal jobb lenne ha lenne 1 feleseguk,semhogy a hazvezetonovel, az apacakkal es fokent nem a gyerekekkel csinaljak. :-|


szerintem ha mar eleg idos vagy, szereted a parod, es ritkabban cserelsz partnert mint zoknit nem bun szeretkezni, barmit is mondjon az egyhaz. egyeztetni kene az uj tarsadalmi normakat az egyhazzal.

2009. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%
vajon a kereszténység méltó a szexualitáshoz?:)
2009. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok vallásos, viszont megpróbálok az elveim szerint élni. Elöljáróban szeretném leszögezni, hogy 20 éve élek boldog házasságban, úgymond a "katolikus egyház tanítása szerint" többé/kevésbé helyénvaló módon.

Őszintén sajnálom a római katolikus vallásúakat a szexualítással kapcsolatos dilemmáik miatt. Ha a vallás illetve a vallási vezetők azt mondják, hogy a házasság előtti szexuális aktivítás bűn, akkor a jó kereszténynek követnie kell a tanítást, akkor is ha nem ért vele egyet. Ha szigorúbban vesszük a kérdést, van olyan teológiai megközelítés is, hogy a szex csak gyermeknemzés céljából helyénvaló. Ugye ?

Mi szerint válogat egy hithű római katolikus a vallás által előírt szabályok közül tetszik / nem tetszik alapon ?

Melyik parancsolat a következő, amelyet megszeg, mert nem ért egyet vele ?

Én csak szigorúan tudom értelmezni a szabályokat. A piros lámpa az piros, nincs olyan, hogy kicsit meg nagyot piros, meg csak az előbb lett piros. Piros lámpánál nem megyünk át az úton és pont.

Ha én csatlakozom egy közösséghez, akkor elfogadom az ott megkövetelt normákat, fenntartás nélkül. Ha nem értek vele egyet, akkor nem megyek oda.


A szex a hosszú távú kiegyensúlyozott párkapcsolat egyik alappillére. Ez most bunkón fog hangzani, de nem jut jobb példa az eszembe : Cipőt sem veszek próba nélkül, pedig azt csak egy-két évig hordom.

A szeretet mindent legyőz duma pedíg kábítás. Igenis szüksége van a férfinak és a nőnek is a testi szükségletek kielégítésére a nyugodt feszültségmentes élethez. A vallás nem pótolhatja ezt, nem úgy vagyunk összerakva.

2009. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
27%
Szerény véleményem szerint a házasság előtti szex igenis bűn. A házasságon belül viszont azt és úgy csinálod ahogy jól esik. Nem számít a védekezési mód v póz.
2009. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
utolsó: miért bűn, ha azért teszik, mert szeretik egymást? a házasság után minden ugyan olyan, csak egy papír van róla h ti egyek vagytok. az a normális ha mind az igen kimondása előtt mind utána ugyanolyan boldogok vagytok és ugyanúgy szeretitek egymást. és igen, mikor már nagyon régóta együtt vagytok, és még nem házasodhattok össze a tanulás, egyetem miatt, addig is kell valami... különben... a lánynak eléggé fáj az első. én ezt azért nem szerettem volna a nászéjszakámon átélni. és ha kiderül h az ágyban nem passzoltok össze? gondolom akkor neked a válás is bűn... a boldogtalan élet akkor nem bűn??
2009. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
100%
ha mindenki betartaná az egyház törvényeit,akkor nem történne meg,hogy a menyasszonynak szép pocija van a fehér ruhája alatt....én is vallásos vagyok,templombajáró,de valahogy kihűlt bennem a fanatizmus.a mai világban nehéz betartani minden törvényt.ezzel nem akarlak buzdítani,de neked kell érezned,hogy megéri-e.ha nem akarsz apáca lenni,akkor nincs min gondolkodni.
2009. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!