Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mennyire lehet összeegyeztetni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet összeegyeztetni a kereszténységet a szexualitassal?

Figyelt kérdés
szerettem volna tisztán élni, de aztan jött a parom, es szerelmes voltam, lefekudtunk. szeretem a szexet, nagyon jol tud esni egy nehez nap utan. de hittanra jarok mar kicsi korom ota, meg templomba, es sok pap azt hirdeti h bűn a házasság előtti nemi élet. en ezt nagyon konzervativ felfogasnak gondolom, de akkor mégis. h felelhetnék meg a tarsadalomnak (ez hülyén van megfogalmazva, de ugy ertettem h a paromnak, azt azert megse varhatom el senkitol h a hazassagig ne legyen semmi), és a vallasnak is? 19 eves lany.
2009. márc. 25. 19:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
en nem vagyok ateista na de akkoris...a vallas nem varhatja el hogy megfoszd magadat a testi oromoktol...az igazi szerelmhez hozzatartozik a szex is. kulonben is en is kereszteny vagyok...de a papok...hallottam egy s mas eleg erdekes sztorikat. jah es aki latta a da vinci kod cimu filmet...sztem no comment, ugyh ne parazz. ha hiszel Istenben es neked az a jo, jarj templomba imadkozz,de ne legyen egy percig sem lelkiismeretfurdalasod a szex miatt, mivel az az eletnek a resze, kulonbenis mennyi mindenre jo :) nemigaz?
2009. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

az a baj a vallással h már nagyon sok dologban elavult, így aki azt követi, kompromisszumokat kell kötnie magával, hogy boldog életet élhessen. bár engem nem neveltek vallásosan, azt vallom, h elsősorban önmagunknak kell megfelelni, illetve h az bűn, amit mi annak gondolunk (persze ez így nagyon relatív, de a szexre ráhúzható). a vallás ezen pontját is fel lehet fogni valahogy úgy, hogy a szex bűn házasság előtt, ha olyannal csináljuk, aki iránt nem érzünk semmit. kicsit körbemagyarázás, de talán megnyugtat az h te ettől boldog vagy, teljesebb életet tudsz élni, a vallásnak meg a boldog élet ellen nincs kifogása nem igaz? :)

egyébként a csokoládé c. filmben volt erre egy jó mondat, bár már nem emlékszem rá pontosan: nem az növeli az érdemeinket, hogy mit tagadunk meg kényszerből, hanem hogy mi az amit igazán közel tudunk engedni magunkhoz :)

2009. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen, tenyleg jo :) csak elegem van mar h mindenhol ezzel tömik a fejemet h "jajj, te mar nem vagy szűz??? te jo anyam.". ezt egy baratnom mondta, aki talan tulzottan vallasos.. ha lehet ilyesmit mondani. amugy mindenkinek segitek, nem vok rossz, de azt ne varjak tőlem h a szerelmemmel, akit kivanok, ne fekudjek le. sőt, azt is megszabjak h hazassagon belül is milyen pozban lehet, es mivel lehet védekezni. csak a megszakitasos vedekezest fogadjak el. abba meg nem merek belemenni. :S
2009. márc. 25. 19:09
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Szexelj nyugodtan..az ilyesmiket ostoba emberek tlaálták ki,nem is értem miért,talán tudatlanságukból fakadóan.Ez nem egyeztethető össze az ember alapvető természetével és szükségleteivel.
2009. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
megint en vagyok az elso kommentalo. 19evesen sztem azert eppen ideje mar mert egeszseges is, mint irtam sokmindenre jo...de neharagudj megkerdezhetnem hogy milyen vallasu vagy?
2009. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
római katolikus.
2009. márc. 25. 19:12
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pár milliárdan kevesebben lennénk, ha a megkereszteltek bűnnek tartanák a szexet...
2009. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: ne a társadalomnak meg másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak. Jó a szex? Szereted a párodat? Ő is szeret téged? Akkor rajta. Abba pedig senki ne akarjon beleszólni, hogy milyen pózban csináljátok. Ami mindkettőtöknek jó, és egyikőtöknek sem kényszer, az a jó. Nehogymá' a szexhez elvileg nem is értők akarják megszabni, hogy mi a jó nektek.


Megnyugtatlak, hogy Isten biztosan nem fog tüzes mennyköveket vágni beléd azért, mert szeretsz valakit. :) Ha tenné, akkor én lettem volna az első ilyen, én ugyanis mindezt a borzalmat (házasság előtti szex) úgy nyomom, hogy apám ref. lelkész. :) Tíz éve vagyunk együtt, férjnél sem vagyok, aztán csak nem jönnek a tüzes mennykövek. :)

A hitedhez senkinek semmi köze: Istenben higgy, ne a papokban.

2009. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
megint en vagyok az elso... hat az elottem szoloval nagyonis egyetertek :)
2009. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem is vallásosan neveltek, nevelnek. Járok rendszeresen templomba, keresztanya is vagyok. Úgy érzem, hogy értékes tagja vagyok a római katolikus egyháznak, annak ellenére, hogy én házasság előtt szeretnék szeretkezni. Még nem találtam rá megfelelő partnert, de ha szerelmes leszek, akkor miért ne okozzak örömet a barátomnak és magamnak? Isten megteremtett minket. Nem azért tette élvezetessé a szexet, hogy ne csináljuk. Isten célja nem az, hogy boldogok legyünk? Én nem látom a bűnt a szerelmeskedésben, ha olyannal csináljuk, akit tényleg szeretünk. Ez a szeretet egyik kifejezőeszköze. És nem azt tanuljuk hittanon, hogy szeressük felebarátunkat? Szóval eléggé sokféle magyarázattal lehet nyugtatni a lelkiismeretünket. De nekem nem lesz erre szükségem. Nem hiszem hogy meg kell felelni a VALLÁSUNKNAK. Megfelelni önmagunknak kell. Ha mi el tudunk számolni önmagunkkal, akkor nincs probléma. El sem tudom képzelni, hogy miért alakult ki a római katolikusoknál ez a nézet. Valahogyan idáig sosem jutottunk el hittanon, mindig csak odáig, hogy Ne paráználkodj! Ja és még egy gondolat. Sok pap vizet prédikál. Hány meg hány papról derült már ki, hogy gyerekeket molesztált, vagy éppen megkettyintett egy-két nőt a közelében. Ezzel nem akarom megsérteni a papokat, de ezek tények.


Szóval, számomra egyátalán nem bűn, ha valaki szereti a párját, és Isten adta módon (mert ha ő teremtett minket, akkor tisztában volt vele, hogy a szexxel orgazmust lehet elérni) kielégíti.


19/L

2009. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!