Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Az emberek miért ilyen ítélkez...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért ilyen ítélkezőek mások szexuális életét illetően? Mi ez a modernkori újprüdéria?

Figyelt kérdés
Az alábbi kérdés kapcsán jutott eszembe ez a témakör. https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1296.. Miért csinálnak rengetegen a szexualitásból erkölcsi kérdést? Mi lenne, ha normális szexuális felvilágosítás lenne ebben az országban, szemforgatás, meg vallásos ájtatoskodás helyett. A normális védekezésre kéne megtanítani az embereket, hogy ne legyen baba, se nemi betegség. Az meg, hogy valakinek sok partnere volt, önmagában nem erkölcstelen. Az az erkölcstelen, hogyha a pasi mondjuk kapcsolattal, meg házasság szédíti a nőt, közben meg állandóan félrekefél. De a linkelt kérdésben kérdező nem árult zsákbamacskát, mégis egy csomóan letámadták.

ma 10:26
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
És nem kellene bűntudatot, szégyent kelteni a szexualitás terén. Főleg egy tiniben, aki épp most fedezi fel a saját testét. Biztos mond az a szó valamit, hogy tiniszerelem. Pont emiatt a tabusító hozzáállás miatt nem lehet normálisan beszélni a témáról.
ma 11:20
 32/48 anonim ***** válasza:
78%
31.: Én is tapasztalom az újprüdériát. Ez Amerikából jött be. A Fidesz gyermekvédelmi törvénye miatt már a felvilágosítással is vigyázni kell, mert beleköthetnek. A szülőre maradt ez, mert az iskola is fél, nehogy valami őrült feljelentse őket, ha pl. osztályfőnöki órán szóba kerül a szex. Én 48 vagyok, de amikor kamasz voltam, már általános felső tagozatában voltak ilyen témák biológiaórán. Csak a bigott vallásosak gondolták azt, hogy káros lehet. Ma prűdebb világ lett, ellenpontként mindenhonnan ömlik a pornó. Fura kettősség létezik.
ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
22# Kissé elkanyarodtunk a témától, amiket írsz, annak semmi köze az én kérdésemhez. Azokat törvény bünteti, illetve mentális, pszichés zavarok lehetnek a háttérben. Tipikus példája annak, amikor szándékosan kisiklatod a kérdésemet, és egy teljes más pályára viszed azt át.
ma 11:27
 34/48 Fragments of Fantasy ***** válasza:
100%

Én nem ítélkezem ilyen téren, főleg azért nem, mert ilyen téren egy romhalmaz vagyok és tökre megértem a motivációt, amikor keresed az, hogy esetleg érezz valamit..


F

ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
76%

Mert vagy beléjük nevelték,hogy bűn,vagy gátlasaik vannak,vagy csak szeretnének őkniy dugni,de nem tudnak.

Ha az embereknek lenne szexuális kultúrájuk,sokaknál csökkenne a partnerek száma,mert könnyebb lenne találni olyat,akivel jó.

Rosszindulatúak,korlátozottak.És jól esik a kis lelkülnek,ha valakit szidhatnak.

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Ha valamit lelakatolva bezárunk egy dobozba, abból születik meg a démon. Szakértők, pszichológusok bevonása szükséges a kényes témák megvitatására.
ma 11:33
 37/48 anonim ***** válasza:
88%

33


Én továbbra sem értem, hogy mi a problémád.


Én nem szoktam szexről beszélgetni emberekkel (nyilván bizonyos emberekkel igen, de akkor sem mélyrehatóan). No nem azért, mert prűd vagyok, hanem azért, mert ez a téma eléggé magánügy.


Itt viszont szoktam olvasgatni a szexualitás kategóriában. Egész egyszerűen amit itt kérdezgetsz meg írogatsz, az tök magától értetődő, egy felvilágosultabb embernek nincs gondja azzal, hogy egy férfi vagy egy nő hány partnerrel volt együtt, legfeljebb magában gondol vmit.

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
34%

36


Hányszor ismétled még magad? Igen, értjük, beszélni kell(ene) a témáról. Be is linkeltem egy tegnapi kérdést, hogy iskolákban kellene-e szexről órákat tartani. Ott le is írtam a véleményem.

ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

37# "Egész egyszerűen amit itt kérdezgetsz meg írogatsz, az tök magától értetődő, egy felvilágosultabb embernek nincs gondja azzal, hogy egy férfi vagy egy nő hány partnerrel volt együtt, legfeljebb magában gondol vmit."


Az általam linkelt kérdés, és a kommentek alatta nagyon nem ezt mutatják.. Olvassátok el, miket írtak kérdezőnek, és milyen hangnemben. Én már ott is leírtam a kendőzetlen véleményemet a témáról...

Vagy nézzétek meg, hogy gimiben is megy a b*zizás, mindig rászállnak 1-2 gyerekre, aki gyengébb. Én ezt, ezeket értem prüdéria alatt. Aztán egyik kommentelő is írta, hogy leqrvázták őt, mert férfi masszőrhöz ment..

Elég megnézni azt is, hogy kezeli a kormány is a meleg kérdést. Szexuális edukáció meg nulla. Vagy akik elítélik azt, akik házasság ekőtt szexelnek, mondjuk a radikális vallásosok. Én ezt értem prüdéria alatt. De túl lett tárgyalva a téma..

ma 13:14
 40/48 anonim ***** válasza:

"A pasi csak használta, amije van. Ezért pálcát törni felette?"


A kérdező kapott hideget-meleget, kulturált és kevésbé kulturált hangnemben.


Ha ezt nehezményezed, akkor szerintem kérdezd meg a saját családtagjaidat, barátaidat, közeli ismerőseidet, kollégáidat, stb., hogy mi a véleményük egy olyan nőről, aki az elmúlt 5 évben 20 férfival feküdt le, egy részükkel óvszeres védekezés nélkül.


Aztán a válaszoktól függően tedd fel nekik a kérdést, hogy prűdnek tartják-e magukat, illetve hogy ha férfiról lenne szó, akkor máshogy ítélnék-e meg a dolgot.

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!