Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Pánszexuális lányok, nők, ti...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pánszexuális lányok, nők, ti transz nővel vagy férfival is lennétek kapcsolatban, ha beleszeretnétek?

Figyelt kérdés

júl. 20. 01:14
 1/9 anonim válasza:
49%
wat?
júl. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a pánszexualitás lényege, hogy nem érdekel, milyen nemű a másik ember.
júl. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsit össze vagyok zavarodva... Most ha nem érdekel milyen nemű a másik akkor nem biszexualitásról beszélünk? Gyakorlatilag annyi választja el a kettőt egymástól, hogy máshogy van megfogalmazva ugyanaz a fogalom. Most valószínűleg ki fognak nyírni emiatt de én nem értem.

Biszex = nők és férfiak is egyaránt

Pánszex = nők és férfiak egyaránt

Valaki meg tudná ezt magyarázni?

júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3.

A biszexuálisok szeretik a férfiaka és a nőket is...

A pánszexuálisok szeretik az embert...

júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Az emberek pedig férfiak és nők. Kerülgetik csak a témát. Ez konkrétan ugyanaz csak máshogy megközelítve.
júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez most olyan mintha azt mondanánk, hogy a kocsit az választja el az autótól, hogy az egyik négy keréken gurul a másik pedig motorral megy :D

De ennyi erővel én is pánszexuális vagyok, mivel szeretem a normális, kedves embereket. Szeretek emberekkel beszélgetni. Mindenkivel. Sajnos manapság ritka az ilyen, főleg ott ahol én lakom.

júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a kérdésedet és megtudod.
júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3: Máshol van a hangsúly, a szűrő.


A pánszexuálisnak olyan valakinek neme, mint a legtöbb embernek a szemszín, nem érdekli vagy nem szentel neki különösebb figyelmet. Csak az összhatásnak. Ha valakin megakad a szeme, akkor nem zökkenti ki, hogyha először nem tudja megmondani biztosra, hogy milyen nemű vagy ha eltéveszti. Mint ahogy az se, ha megismerkedik Gabival, mint Gáborral, aki két hónap múlva úgy dönt, hogy ő Gabi, mint Gabriella lenne inkább; ez annyit változtat pánszex szemszögből az összképen, mint másnak egy hajvágás.


Egy biszexuálisnak meg ugyanez zavaró, mert a biszexuális a konkrét férfi nemi jellegekhez és konkrét női nemi jellegekhez vonzódik. Ha női partnere van, akkor a nőisége miatt is tetszik neki, ha férfi partnere, akkor pedig ugyanígy a férfi mivolta és annak a kifejezése tesz hozzá sokat a vonzalomhoz. Épp ezért elég sok biszexuálisnak nem tetszenek a bináris transzneműek se, max. csak ha teljesen át vannak alakítva, "készen vannak". A nem bináris transzneműek meg a többségüknek abszolút ki vannak zárva. Már a nem bináris transzneműek koncepciója is nehezen értelmezhető biszexuálisként.


A pánszexuálisban a kisugárzás kelt vonzalmat. Ezért előfordulhat, hogy pl. ugyanaz a színész az egyik karakterében bejön nekik, egy másik karakterében vagy civilben meg már nem. Pedig ugyanaz az ember, lényegében ugyanazokkal a kinézetbeli paraméterekkel.


A legtöbb pánszexuálisnak az se értelmezhető, hogy mi a különbség a nőies és a férfias között. Vagy, hogy ők minek számítanak a kettő közül. A biszexuális ismerkedésnél meg ezek önmaguk és a keresett partner, típus leírásakor is egyértelmű kulcsszavak.


Így körbeírva belemagyarázásnak meg homályosnak tűnik, de hogyha elkezd egy pánszexuális és egy biszexuális beszélgetni ilyesmikről, akkor rövidesen tudatosodni szokott mindkét félben, hogy bár azt gondolták, ők ketten hasonlóak, mégis valami totál eltérő mozit néznek. :D


Van egy jó Dr. Who-s példa erre. A TARDISra az emberi útitársak mindig azt szokták mondani, hogy EZ NAGYOBB BELÜL, MINT KÍVÜL. Legyenek most ők a heterók, a melegek, a leszbikusok és a biszexek. Aztán a 7. évad speciális epizódjában érkező új útitárs meg azt mondta; EZ KISEBB KÍVÜL, MINT BELÜL. ő

júl. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem befejezés előtt;

Aki azt mondja, EZ KISEBB KÍVÜL, MINT BELÜL, ő meg a pánszexuális.


Akik azt mondják, hogy nagyobb belül, mint kívül, a belső térre és a nagyságra helyezik a hangsúlyt a külső tér és a kicsinység rovására.


Aki meg azt mondja, hogy ez kisebb kívül, mint belül, a kis térre helyezik a hangsúlyt és a külső térre a nagyság és a belső tér rovására.


Pánszexuális: 1) külső tér 2) belső tér, 1) kicsi 2) nagy

Biszexuális, heteroszexuális, homoszexuális: 1) belső tér 2) külső tér, 1) nagy 2) kicsi


Ugyanarról a fülkéről beszélnek. Mondhatnád, felesleges körülményeskedés az egész. A fülkét nem változtatja meg a leírás vagy a szemlélő.


De teljesen másra koncentrálnak, és ennek már van jelentősége, hogyha azt próbáljuk megérteni, hogy ezeknek a szemlélőknek mi jön be és miért.

júl. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!