Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Pontosan miért szex és a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan miért szex és a mentális jólét közötti kapcsolat(i lánc)?

Figyelt kérdés

Miért van szükségünk nekünk, embereknek a szexre?

Nekem milyen konkrét hasznom származik belőle? (A gyermekáldástól tekintsünk el, most nem szeretnék gyereket egyelőre.)

A mentális jólétnek klinikai teszteken alapuló bizonyítékok és nyilvántartott statisztikák mutatják ki, hogy hatással van a tanulásra és a mentális leterheltségre.


Akkor ezekszerint egy közvetett kapcsolat van a szex és az aktuális mentális befogadóképességem között? (Tegyük fel, a háttérben nincs jelen szakember által patológiának nyilvánított bármilyen pszichotikus zavar, vagy tanulásbéli nehézség, ami hosszú ideje húzódó probléma lenne.)



2021. nov. 6. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés! :)


Bennem is felvetődik újra és újra, hogy tényleg, miért? Nem vagyok valami nagy férfifaló, ezért is gondolkoztat el ez a dolog.


középkorú hölgy

2021. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Mert olyan kémiai folyamatok zajlanak le, amik kisimítják a ráncokat. Kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lesz tőle az ember. A férfiakra mondják, hogy a farkukkal gondolkoznak, pedig a nőkre 10x annyira igaz, hogy ha nincsenek rendesen dugva megőrülnek, megkeserednek, frusztráltak lesznek.
2021. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Határozottan cáfolom a dolgot. Több, mint 15 éve nem szexeltem.

38 éves nő vagyok. Sikeres lettem a saját erőmből. A mai napig tanulok. Sportolok. És nem vagyok frusztrált, nincsenek olyan hangulat ingadozásaim, mint a velem egykorú, szexuálisan aktív nőknek. Kiegyensúlyozott az életem.

Egyszerűen azért gondolják azt, hogy a szex szükséges a mentális egészséghez, mert ezt sulykolja a média, az a társadalmilag elfogadott, ha az ember rendszeresen szexel. Pedig az emberi test egy tökéletes találmány. Mindenhez képes alkalmazkodni, csak adni kell neki elég időt.

2021. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
A természetben az emberszabásúak nőstényei a rendszeres szexszel láncolták magukhoz a hímeket, akik cserébe védelmet nyújtottak nekik. Ha ezt megfejeled az evolúciós elmélettel nyilvánvalóan azok a nőstények maradtak fenn akik nimfomániásak voltak.
2021. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Az állatvilágban úgy alkotta meg a terészet, hogy tavasszal van a párzási időszak. Akkor van rá az ideális idő.

A jelenlegi ismeretek szerint csak az ember kerít nagy filozóai gondolatokat a szexuális élete köré és bonyolítja túl.

2021. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5

És azokon az éghajlatokon ahol nincs tavasz?

2021. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

6-os. Az egyenlítőn is megvannak azok az időszakok amihez állatok többsége időzíti a párzását. Ez általában akkor van amikor ideálisak a természeti körülmények és a legtermékenyebb időszakát éli az év során.

Ez érvényes az ég madaraitól kezdve a mélytengerek legmélyebben élő állataira is.

2021. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#5 Úgy olvastam valahol, hogy csak az embernek és a delfineknek szabadulnak fel olyan hormonok a párzásuk során, melyek szexuális örömöt, kielégülést okozhatnak
2021. nov. 6. 17:12
 9/15 anonim ***** válasza:

7

És a delfinek, akik szintén szexelnek kedvtelésből?

2021. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ők is csak időszakosan párzanak, csak örömüket is lelik a szexben. De pontosan én sem tudom, utána kéne járni ennek is.


Az eredeti kérdésemre pedig ugyanúgy várom a válaszokat!!

2021. nov. 6. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!