Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Miért nincsenek tisztában az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincsenek tisztában az emberek azzal, hogy mit jelentenek az egyes irányultságok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés inkább mindenkihez szól, nemcsak a biszexekhez. Azért raktam ide, mert ezt a kategóriát talán több olyan ember figyeli, akinek van rálátása a témára.

Szomorúan veszem észre, hogy a legtöbb embernek gőze sincs, vagy inkább téves tudása van az egyes szexuális irányultságokról. Gondolok itt arra, hogy például rendszeresen használnak olyan kifejezéseket, hogy "kíváncsi heteró", "heteró biszex vágyakkal", stb.

Arról már álmodni sem merek, hogy valaki tisztában legyen azzal, hogy a szexuális és a romantikus vonzalom két külön dolog, és ezek "tárgyai" nem feltétlenül egyeznek meg.


2017. okt. 12. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tisztában vannak csak akkor van egy jó 20%, akiknek be kéne ismerni xy hajlamot...
2017. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

"a szexuális és a romantikus vonzalom két külön dolog, és ezek "tárgyai" nem feltétlenül egyeznek meg."


Akkor az utóbbit kifejező dolgokat miért hívják "-szexuális"-nak?


--


MERT LESZARJUK! Nem érdekel. Ne bonyolítsuk már kva feleslegesen az életet ilyen dolgokkal. Szerinted minden embernek van ideje ezeket megtanulni és megjegyezni? Pláne hogy nem is érdekli őket. Leszarjuuuk!

Hetero és biszex és homo. És férfi és nő. Ennyi, ezeket variálja mindenki magának.


Ez olyan, mintha hirtelen kitalálnánk, hogy Magyarországon nem magyarok vannak, hanem a magyarságot elkezdenénk felosztani nemzetiségi, területi, etnikai alapon csoportokba.

"Én nem magyar vagyok, te tudatlan! Hanem szabolcsi!"

"He, hát én Csanád megyei vagyok, nem rohadt csongrádi!"

"Itt lakom a Tiszántúlon, engem ne keverjenek össze holmi dunántúliakkal a külföldiek!"


Na ez ugyanaz!

2017. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szavazóbázis.
2017. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2.! Én sem akarom, hogy a heteró-biszex-homoszexuális hármason kívül bármi mást használjanak. De legalább ezek jelentésével legyenek ténylegesen tisztában - mert sajnos az itt feltett kérdésekből elég sokszor kitűnik, hogy nem mindenki tudja, melyik mit jelent. Pl.: https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__homoszexualitas_.. itt a kérdező és az első válaszoló is téves vagy hiányos információkkal rendelkezik.

A szexuális és romantikus vonzódás azért nem ugyan az, mert amíg valaki például a nőkhöz és a férfiakhoz is vonzódik szexuálisan (biszexuális), addig romantikus vonzalmat érezhet csak az egyik nem iránt (heteroromantikus). Egy egyén lehet heteroromantikus, biromantikus és homoromantikus. Azt hiszem, olyan is lehet, aki senkibe nem lesz szerelmes, de azt nem tudom, hogy nevezik - talán aromantikus az aszexuális mintájára.

2017. okt. 12. 14:19
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Az ember van annyira komplex, hogy megérje "túlbonyolítani" a dolgokat...
2017. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akarják beismerni, meg jobban hangzik a kíváncsi heteró mint a biszex. Tagadás. Én sem értem sokszor, annyi olyan kérdést olvasok itt hogy hetero pasi vagyok de azért lesz*pnák egy pasit, meg hetero lány vagyok de érdekel milyen lehet egy lefeküdni egy lánnyal. De heteró vagyok :D Ennyi erővel én is heteró vagyok, igaz hogy jártam már lánnyal is de csak mert kíváncsi voltam milyen szerelmesnek lenni egy lányba. :DDD

Viszont a másik véglet is idegesítő amikor már mindennek kitalálnak egy új nevet. Komolyan minden embernek eltérő hogy ki jön be neki nem kell mindent máshogy nevezni. Nem értem minek ennyire felcímkézni magunkat. Én nem határozom meg hogy most ennyire vonzódok a fiúkhoz, ennyire a lányokhoz csak sodródom az árral, és azzal vagyok aki tetszik szerintem ez ilyen egyszerű.

2017. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4: Már értem, azt hittem már a manapság kitalált cisz, demi, pán és hasonló butaságokba akarsz belemenni.


Én pl csak nőkbe tudok szerelmes lenni, kapcsolatot elképzelni, (egyszer majd családot alapítani), mégis dugok szívesen mindkét nemmel.


Ja és a lényeg: Simán csak biszexuálisnak hívom magam én is. A biszexnek rengeteg fajtája van, amiknek nincs (és nem is kell) külön nevet adni.

Ha kérdeznék, azt mondanám hogy biszex vagyok. Ha valaki kicsit jobban kérdezné, akkor azt mondanám, hogy "biszex, aki a nők felé hajlik jobban". De az attól még mindig biszex.

2017. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaja, utálom ezt a kíváncsi heteró kifejezést én is.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..

2017. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert nagyon nem egyszerű eldönteni ezeket a dolgokat. Még alapos ismeretszerzés, utánaolvasás után sem.


Mi a jó szó arra, ha valaki 1000 esetből 999ben az egyik nemhez tartozókra izgul fel, 1ben pedig a másikra?


Vagy arra, hogy valaki éveken át csak egyik nemre, aztán egyszer csak pár hétig hirtelen nagyon izgatónak éli meg a másik neműeket?


Van arra jó kifejezés, ha valaki alapvetően egyik irányultságú, de úgy érzi hogy keresi vagy vágyik arra hogy "elcsábuljon" egy-egy kaland erejéig a másik irányba? Vagy kipróbálna "vegyes hármast" stb.?


Lásd bi-curious, illetve heteroflexible/homoflexible:

[link]


- egy "kíváncsi meleg" / Kinsey 5 (6-os lenne a 100% meleg)

2017. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

"Mi a jó szó arra, ha valaki 1000 esetből 999ben az egyik nemhez tartozókra izgul fel, 1ben pedig a másikra?"


Biszex.


"Vagy arra, hogy valaki éveken át csak egyik nemre, aztán egyszer csak pár hétig hirtelen nagyon izgatónak éli meg a másik neműeket?"


Biszex.


"Van arra jó kifejezés, ha valaki alapvetően egyik irányultságú, de úgy érzi hogy keresi vagy vágyik arra hogy "elcsábuljon" egy-egy kaland erejéig a másik irányba? Vagy kipróbálna "vegyes hármast" stb.?"


Biszex.

2017. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!