Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Csak azért lennék kikiáltva...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak azért lennék kikiáltva konzervatívnak, mert házasság után szeretném elveszíteni a szüzességem?

Figyelt kérdés

Soha nem tartottam magam konzervatívnak.

Nem vetem meg a testi örömöket, biszexuális vagyok és ha lesz kapcsolatom, nem csak csókolózni szeretnék.

Viszont úgy érzem, hogy a tényleges szexnek, a behatolásnak tényleg házasságban van a helye.

Huszonéves vagyok, szűz, forróvérű, és nem gondolom, hogy bármelyik jelzőt szégyellnem kéne.

Hormonálisan labilis vagyok, ez egy veleszületett rendellenesség. Tisztelem az emberi életet, nem szeretnék se állatot, se embert ölni, így nem szeretnék mikroabortuszt okozó fogamzásgátló eszközöket se használni.

Hiszek Istenben, de a szemellenzős vallásosságot és az itthon divatos kultúrkereszténységet mélységesen elítélem.

Nem hiszek abban, hogy hosszú évekig várogatni kell házasság előtt, ha a felek megbíznak egymásban, és abban se, hogy milliókat el kéne szórni lakodalomra, tele kotnyeles rokonokkal.

Úgy gondolom, hogy csak két emberre tartozik. A világ legtermészetesebb dolgának kéne lennie, nem egy erőltetett, kényszeres valaminek.

Annak a jele, hogy felvállalom társamként a másikat, nem csak együtt élegetek vele, amíg egyszer csak eldobom.

Természetesen nem ítélek el senkit, aki másképp gondolkodik.


Bárkinek mondtam ezt eddig, menekülés lett a vége. Illetve lerendeztek egy “Te nagyon konzervatív vagy” jelzővel, pedig soha nem fogom magam annak vallani. Kaptam már olyat is, hogy “várna addig, amíg késznek érzem magam”. Nem vagyok prűd lányka, akinek fogalma sincs, hogy mit tegyen. Természetesen nagyon kívánom, és minden idegbaj nélkül megtenném. Nem kell tanítgatni, szűzen is épp elég felvilágosult vagyok a témában, de akkor is várnék a megfelelő emberre, aki hasonlóan gondolkodik.



tegnapelőtt 12:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Nem tisztem megítélni, hogy te milyen vagy, de azt szeretném leszögezni, hogy normális esetben a konzervatív nem pejoratív jelző. Ez abban az értelemben sértő, ha politikai értelemben használjuk, vagy összekeverjük a maradival.
tegnapelőtt 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%

A baj az, hogy amit te konzervatívnak hívsz, az szimplán csak butaság.

Sok szempontból káros ez a fajta megtartóztatás. Nem csak magadra nézve, a leendő párodra nézve is.

Nem gondolom, hogy ezzel bármit nyersz. A szexualitás, beleértve az örömszerzést is (mind a párodnak, mind magadnak) teljesen természetes dolog. Nem csak alapvető igény (biológiai értelemben is), hanem kifejezetten egészséges, továbbá pont hogy az intimitás, az rézelmek, a kötődés egy kitűnő kifejezési formája is.

Teljesen mindegy, hogy elvek, vallás, vagy egyéb okok állnak a háttérben, jó eséllyel pont emiatt kockáztatsz egy (esetlegesen) boldog házasságot. A házasság, a párkapcsolat, a boldogság fenntartásához hozzátartozik a szexuális kompatibilitás is. Jobb, ha majd esküvő után lesz vége, mert az egyik félnek teljesen mások az igényei? A tapasztalatszerzés, mások (és legalább ennyire fontos: önmagad) megismerése, szexuális értelemben is, alapvető dolog, nem pedig bűn.

tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem konzervatív, ez már bigott. Még rosszabb.
tegnapelőtt 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, ha szerinted várni a házasságig nem konzervatív, akkor mi az, ami a te szemedben konzervatív?
tegnapelőtt 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
53%
Konzervatív: régi értékekhez ragaszkodó szemlélet. Szüzességet őrizni a házasságig egy abszolút idejétmúlt érték, a mai világban alig számít bárkinek is. Szóval te is tudod a választ.
tegnapelőtt 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

Nem olvastam végig, mert már a cím is bullshit, hát még a többi, különös tekintettel rá, hogy milyen rahdli sokat idekörmöltél.


A behatolásos szex kizárólag házasságban egy konzervatív nézet. Ha ezt vallod, akkor nyilván ezért tartanak konzervatívnak. Ennyi. Nincs mit filózni.


Annyira értelmetlen. Mint ha azt kérdezném:

"Én teljesen támogatom a faji egyenlőséget, de feketéknek szerintem a gyapotszedő földön a helyük, miközben a fehét ültetvényes gazda ostorral üti őket, ezért tartanának rasszistának???"

tegnapelőtt 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
18%

"ha szerinted várni a házasságig nem konzervatív, akkor mi az, ami a te szemedben konzervatív?"


Konzervatív nem önmagában attól lesz valaki, mert régimódi dolgokat csinál, az a fontos, hogy mi a mindset, ami vezérli. Pl az intenzív mezőgazdaság 80 éve maga volt a haladás, most meg sokan progresszív hipszter szemléletből próbálkoznak permakultúrás, lóval szántós termeléssel.


Nem dugni a házasságig 2024-ben inkább számít altiskodó, hipszter dolognak, mint konzervatívnak.


A kérdező azt akarta kifejezni, hogy ő önmagára inkább liberális, nyitott emberként tekint, akinek van egy ilyen sajátos gondolata, ami miatt ráhúzzák, hogy bigott, begyepesedett konzervatív.

tegnapelőtt 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%
Hú haver nem lesz könnyű mutatvány egyszerre valláskárosultnak és biszexnek lenni, állítólag a kettő nem túl összeegyeztethető fogalom :D
tegnapelőtt 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
63%
#7 Abban, hogy "szerintem a szexnek a házasságban a helye", semmi progresszív nincsen, ellenben teljesen általános érték és elvárás volt 100 évvel ezelőtt. Lehet, hogy a kérdező összességében nem konzervatív életszemléletű ember, de a szexualitáshoz kifejezetten konzervatív módon áll.
tegnapelőtt 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#7: Na, igen, pontosan így értem.

Egyáltalán nem érdekelnek a hagyományok, idejétmúlt szokások.

Abszolút egyéni álláspont, hogy erről így gondolkodom.

Nem szeretem, ha csak ezért rám húzzák, hogy prűd vagyok és valláskárosult, mert nem.

A dolgot az is nehezíti, hogy kizárólag nőies, lányos férfiak tetszenek.

De hasonló gondolkodásúak között alig látok ilyen személyeket.

tegnapelőtt 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!