Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Egy átlag magyar fiatalnak mi...

Egy átlag magyar fiatalnak mi a véleménye azokról a párokról akik saját akaratukból megőrzik szüzességüket házasságukig?

Figyelt kérdés

Tehát mit gondol egy átlag fiatal azokról, akik saját elveik szerint, őszinte akarattal megőrzik a testi szerelem kincseit a házasság éveire? Az ilyen párok legtöbbször neveltetésük vagy istenhitük tudatában döntenek így. De nem olyanokra gondolok, akiket a családjuk kényszeríti az érintetlenségre vagy álszenten megőrzik szüzességüket a környezetük elvárásai miatt és nem is olyanokra, akik pszichikai/életviteli/nemi gondok miatt nem feküdnek le egymással házasságuk előtt.


Egyszóval olyanokra gondolok, akik ezt tartják az egyetlen "járható útnak" és ahelyett, hogy attól félnének, hogy túl későn fog kiderülni, hogy nem illenek össze testileg, inkább lelkileg akarják egymást feltérképzeni mielőtt összekötnék az életüket.


A fentiekben körvonalazatt embertípusról mi manapság a közvélemény? Abnormálisak, deviánsok, önbizalomhiányosok, érzelmi zavarosok, színjátszók, aszkéták? Mert szerintem 99%-ban nem azok és házasságuk általában tökéletesen sikerül. De ez az én véleményem. Halljuk a tiniket.


2009. okt. 20. 01:31
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:

2009-10-21 07:43


Köszönjük tartalmas, mély intelligenciára valló hozzászólásod!Reméljük ebben a témában nem kívánsz többször felszólalni, ha nem tudsz normálisan érvelni.Az a problémád, hogy az előtted szóló nagyon átgondoltan válaszolt és jól rávilágított a realitásra!ennyi.

2010. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

én is csak házasság után szeretném elveszteni a szüzességemet, mert csak azzal az egy emberrel szeretnék lenni akit igazán "örökre" szeretek

14/l

2010. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
A mai világban kevés az ilyen. Azt a pár embert mégis tisztelem. Azok, akik szánalmasnak tartják őket, mert ők egy ismeretlen, soha többé nem látott alakkal vesztették el 15 évesen, valószínűleg irigyek...
2010. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:
13/L
2010. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Nos nem tudom. A nagyszüleim vártak vele. A mai napig boldog házasok, pár éve volt az 50. évfordulójuk. Van, hogy már csak némán ülnek egymással szemben és még is értik egymást. Szép látvány. Igazi lelki társak.


A szüleim nem vártak, anyám katolikus, apám elvileg nem hisz semmiben, de meg van keresztelve. Mikor összeházasodtak, már várták a tesóm. Most pedig válnak és nem a legszebb módon. Évek óta viharos ami itthon megy. Kisebbként pláne megviselt, de most is nehéz, mivel még itthon lakok.


A magam részéről én szeretném megőrizni. Vallásos vagyok, de nem ezért. Saját erkölcsi értékrendem miatt. Aztán persze lehet, hogy ha komolyra fordul a kapcsolatom (pl. eljegyzés) akkor "megadom magam". De azért ne ítéljen el senki engem, mert nem fekszem össze mindenkivel, hanem próbálok erkölcsös maradni.


19/L

2012. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!