Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Egy átlag magyar fiatalnak mi...

Egy átlag magyar fiatalnak mi a véleménye azokról a párokról akik saját akaratukból megőrzik szüzességüket házasságukig?

Figyelt kérdés

Tehát mit gondol egy átlag fiatal azokról, akik saját elveik szerint, őszinte akarattal megőrzik a testi szerelem kincseit a házasság éveire? Az ilyen párok legtöbbször neveltetésük vagy istenhitük tudatában döntenek így. De nem olyanokra gondolok, akiket a családjuk kényszeríti az érintetlenségre vagy álszenten megőrzik szüzességüket a környezetük elvárásai miatt és nem is olyanokra, akik pszichikai/életviteli/nemi gondok miatt nem feküdnek le egymással házasságuk előtt.


Egyszóval olyanokra gondolok, akik ezt tartják az egyetlen "járható útnak" és ahelyett, hogy attól félnének, hogy túl későn fog kiderülni, hogy nem illenek össze testileg, inkább lelkileg akarják egymást feltérképzeni mielőtt összekötnék az életüket.


A fentiekben körvonalazatt embertípusról mi manapság a közvélemény? Abnormálisak, deviánsok, önbizalomhiányosok, érzelmi zavarosok, színjátszók, aszkéták? Mert szerintem 99%-ban nem azok és házasságuk általában tökéletesen sikerül. De ez az én véleményem. Halljuk a tiniket.


2009. okt. 20. 01:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
69%

A kérdés szerinem rettentően naív. Aki ilyet kérdez, az nem jár a világban, és főleg nem nyitott szemmel. A napi értékrend megváltozott (és a "régi erkölcs" sem úgy működött, ahogy ma romantikusan visszarévedeznek belé... a kommunizmus előtt háború vol, ahol a hős katonák erőszakolták a gyereklányokat, azok előtt pedig a századforduló bohémiája.), persze mindig akadnak kivételek.

Akiknek a lelki békéjéhez az kell, hogy ne éljenek szexuális életet, azok tegyenek úgy. De szerintem az ilyen emberek egyértelműen egy kisebbséghez tartoznak ma. Nem ítélem el őket, mert mindenki azt tehet, amit akar, és engem ezzel ugyan nem sértenek. Csak ne erőszakolják rám a saját akaraatukat.

Én speciel szeretek szexelni. 21 éves vagyok, és nincs feleségem, komoly kapcsolatban élek.

Szerintem is a kapcsolatok egyik legerősebb alappilére a sex. Lehet nélküle kapcsolatot alakítani, akár jót is, de biztos hogy nehezebb.


Tehát mégegyszer: nem nézek hülyének pusztán emiatt senkit, csak kicsit avíttasnak tartom a gondolatot. Amíg nem akarnak megtéríteni, addig nem is érdekel, hogy melyik pár hogyan él nemi életet, nem is tartozik rám.


Egy ilyen párt ismerek, ahol a lány nem hajlandó lefeküdni a barátjával, és ott nem is muzsikálnak jól a dolgok, no nem csak emiatt.

2009. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Mellesleg a kérdést burkoltan nem kicsit provokatívnak tartom. Mintha a mindenttudó nagymama fél colos félholdszemüvege mögül a kandaló mellett lovacskázó "tinikre" tekintve kérdezne "mondjad kis csacsi öreg medvém" hanglejtéssel..

No mind1

A probléma amit felvet ettől még érdekes.


Az előző voltam

2009. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
50%
hogy én néha miért érzem úgy mintha pár ember nem ezen a bolygón élnének ...
2009. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:
Nem fog jól működni a szexuális életük. Ahhoz, hogy jó legyen, ahhoz kell egy gyakorlat, meg kell ismerni, hogy mi jó a másik nemnek, és mi jó saját magunknak. Engem kiver a víz, ha arra gondolok, hogy milyen lett volna, ha a feleségemmel, húszas éveink második felében kezdünk el a szexualitással kísérletezni. Szerintem az ilyen párok lesznek azok, akik oda jutnak, hogy vasárnap ebéd után 1 és fél kettő közt van a szex, és utána nyugi van egy hétig.
2009. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
68%

Szia! először is kiváncsi lennék, Te hány éves vagy?

Én 19éves vagyok, és bár nem tartom magam tininek, azért a fiatal kategóriába tartozom:)

szerintem ha mindketten úgy gondolják, hogy megőrzik a szüzességüket a nászéjszakáig, és saját akaratukból döntenek így, azzal nincs semmi gond, legyenek boldogok!

De az felháborít, hogy egyesek elvárják ezt a lányoktól, és a férfiaknak több szabadságot engedélyeznek.

Mint mindenről egy párkapcsolatban, erről is ketten kell dönteni.Ha mindketten így akarják, egészgégükre!

2009. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
Igen, mindenféleképpen jó és becsülendő azoknak az önmegtartóztatásuk akik tudnak várni, ez nagyon fontos nem csak a vallás mondja ki hanem már csak egézségügyi szempontokból is hasznos lehet.Teljesen igaz ,hogy ha a lelki kapcsolat jó akkor a többivel sem lehet komolyabb probléma. Igazán örülök hogy a vállaszadók között vannak akik egyvéleményen vannak velem de sajna ez a kiseb szézalék. AKIT FOGLALKOZTAT EZ A TÉMA ANNAK FIGYELMÉBE AJÁNLOM EZT A BIZALMAS LEVELEZÉSBŐL ÖSSZEÁLLÍTOTT NAGYON JÓ KÖNYVET:SZERETTEM EGY LEÁNYT
2009. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

A mai fiatalok jórészének gondolkodás módja miszerint "ciki" a házasság elötti önmegtartóttatás csupán arra utal hogy engedik hogy az erkölcsi értékrendjüket a világ szabja meg amibe bele születnek. És ezzel szemben a katolikus hívők erkölcsi értékrendjét Isten szabja meg. A Bibliában pontosan szerepel hogy a házasság előtti szex bűn, de mindazonáltal ebben a kérdésben megoszlanak a katolikusok is, van aki így gondolja, van aki úgy.

Aki mégis vállalja ezt az önmegtartóztatást az azért döntött így mert feltette magának a következő kérdést :

Ér annyit a szex, hogy kockára tegyem miatta az örök életemet?

2009. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
61%

Tudod erről nem a világ dönt hanem én. Egyáltalán nem érdekel mit gondolnak rólam. De szexelni szeretek.


Örök élet hmm? Nevetségesnek tartom a keresztény mitológiát, de rendben tegyük fel, hogy igaz. Ezesetben szenvednek kell majd, mert én is és egy másik ember is jól érezzük magunkat. Az ilyen Isten bekaphatja, nem szolgának születtem. :D

2009. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Én ezzel nem a trendekre gondoltam, nem is arra hogy mások mit tartanak "cikinek" mit nem, hanem arra hogy ebbe születnek bele a gyerekek, ezt látják talán kis koruk óta a tévében a számítógépben minden ezt sugallja a gyerekek felé és mivel ez kedvezőnek tűnhet elsőre ,ezért nem gondolsz bele hogy ez talán nem helyes talán nem így kéne.

Aki katolikus annak adva van egy szűrő amin keresztül megláthatja hogy mi valóban helyes és mi az amit csak a világ akar helyesnek feltüntetni, és ez a szűrő a hit.

És itt senki nincs semmire kényszerítve, mindenki maga dönt úgy ahogy akar(és eképpen mindenki azt fogja kapni a túlvilágon amit érdemel) ezért ez nem szolgaság.


És csak egy elképesztően buta és primitív ember nevezi mitológiának a Bibliát.

Hiszen azzal hogy mitológiának nevezed azt állítod hogy az egész mese,kitaláció és ez azért szegénységi bizonyítvány mert Jézus eljöttét - gyengébbek kedvéért mondom hogy ez szintén benne van a bibliában - szóval ezt számos vallás elismerte és a tetteit is, ők csupán azt vonták kétségbe hogy ő Isten fia lett volna.

2009. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:

(kérlek olvasd végig)

Érdekesnek találom a legelső hozzászólást...azt gondolom, hogy a természeti ösztönöket az állatokkal szoktuk párhuzamba hozni...és mi egyenlőre nem tartunk ott, ahol az állatok.Az én véleményem erről, hogy manapság, mivel a média azt sugározza, hogy "Élj a mának!" ezért nehéz kitartani a saját meggyőződésed mellett.Az emberek buta érvekkel befolyásolják a másikat, "hogyha nem fekszel le velem, akkor nem is szeretsz igazán" és így tovább...pedig a Szeretetre kellene koncentrálni, hogy a másiktól nem kérek olyat, ami neki úgymond "nincs ínyére", ha más elveken alapszik az ehhez való hozzáállása.És nem csak a valláshoz kell kötni ezeket a meggyőződéseket, hogy nem fekszik le valaki házasság előtt.

Azt gondolom, hogy a mai világban akkor lehetsz biztos abban, hogy az a srác/lány kitart melletted, hogyha megmondod/megszabod a határokat.Nah, most szerintetek, ha egy fiú látja, hogy ezt a lányt könnyű volt megszerezni, mert amikor csak csettint akkor ágyba bújik vele, akkor nem fogja őt sokra értékelni!, ebből lesznek a szétválások.Egy lány akkor lesz értékes, ha van valami, amiért ő más, mint a többiek...és itt nem az ágyban való teljesítményre gondolok...

És a fiúnak pedig türelemre van szüksége!A gond azzal van, hogy nem látjuk a határokat...és az önzőség uralkodik el rajtunk.

Én éppen ezért járok olyan akár kulturális akár vallási szempontból kedvezőbb közösségbe, mert tudom, hogy ott az én elveimnek megfelelő embereket hamarabb fogok találni, mint a sarki kocsmában.

egyenlőre ennyi... :)

2010. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!