Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Egy átlag magyar fiatalnak mi...

Egy átlag magyar fiatalnak mi a véleménye azokról a párokról akik saját akaratukból megőrzik szüzességüket házasságukig?

Figyelt kérdés

Tehát mit gondol egy átlag fiatal azokról, akik saját elveik szerint, őszinte akarattal megőrzik a testi szerelem kincseit a házasság éveire? Az ilyen párok legtöbbször neveltetésük vagy istenhitük tudatában döntenek így. De nem olyanokra gondolok, akiket a családjuk kényszeríti az érintetlenségre vagy álszenten megőrzik szüzességüket a környezetük elvárásai miatt és nem is olyanokra, akik pszichikai/életviteli/nemi gondok miatt nem feküdnek le egymással házasságuk előtt.


Egyszóval olyanokra gondolok, akik ezt tartják az egyetlen "járható útnak" és ahelyett, hogy attól félnének, hogy túl későn fog kiderülni, hogy nem illenek össze testileg, inkább lelkileg akarják egymást feltérképzeni mielőtt összekötnék az életüket.


A fentiekben körvonalazatt embertípusról mi manapság a közvélemény? Abnormálisak, deviánsok, önbizalomhiányosok, érzelmi zavarosok, színjátszók, aszkéták? Mert szerintem 99%-ban nem azok és házasságuk általában tökéletesen sikerül. De ez az én véleményem. Halljuk a tiniket.


2009. okt. 20. 01:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem vagy önhibájukból nem juthatnak párhoz és ezt nem merik maguknak bevallani, vagy a könnyen befolyásolhatók a vallások által.


Ez elég nagy szégyen. A természetes ösztöneit nyomja így el, egy értelmetlen, sőt destruktív szervezet döntése miatt.

18/F

2009. okt. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%

Kérdésben elmondod a választ is. Mit vársz még. Régen meg ma is az egyház tanította hogy itt bűnhődnünk kell és nem szabad szeretkezni. De szerencsére ma az egyházba már nem hisz senki max álszentségből elmennek a templomba.

Így ezt az örömet már nem kell önsanyargatóan megvonni magunktól. Ha meg most véleményt kellene mondanom arról aki mégis megvonja magától. Hát vonja csak meg. Ő dolga. Csak akkor néz majd egy nagyot ha másnap halálra gázolja egy autó úgy hogy még egy csomó mindent ki se próbált.

2009. okt. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim válasza:
37%
hát én nem tudnék ugy összeházasodni senkivel hogy aztse tudom rola hogy milyen az ágyban...mert a lelki dolgokat késöbb is megtudhatom és változtatni is lehet rajtuk de a szexbe belejönni igen nagy teljesitmény lenne sőt egyeseknek lehetetlen!...
2009. okt. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
43%
Nem csak vallásból lehet valaki erkölcsös. Első válaszoló! Kifejtenéd nekem, hogy a katolikus egyház szerinted, miért is destruktív. Mielőtt elkezdtek szarral dobálózni, nem vagyok valami vallásos.
2009. okt. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim válasza:
54%

Szerintem ez egy tök szép dolog..:) Nekem van ilyen ismerősöm, gyönyörű pár a vőlegényével és ők saját elhatározásukban, mindenféle külső nyomás nélkül döntöttek úgy, hogy várnak az esküvő utánig...Igazából irígylem őket..nekem nem lenne ennyi akaraterőm...

Szóval személy szerint én nemhogy elítélem őket, de még irígykedem is...:)

Másrészt pedig, sokkal jobb lenne a világ, ha mindenki így gondolkodna...Most komolyan, csak szét kell nézni a kérdések között! "14 éves vagyok, hogyan vegyem rá a barátnőmet az anális szexre?" és hasonlók...Sokkal szivesebben élnék egy olyan világban, ahol mindenki vár az esküvő utánig, mint egy ilyenben ami most van...

Ennyi...:)

2009. okt. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
51%

ma 06:37


Így van, ma az a gáz ha valaki erkölcsös. A sok 13-15 éves ide járkál kérdezni, hogy terhes lehet-e a lenyeli az ondót. Reméljuk az ilyenek nem szaporodnak.

2009. okt. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim válasza:
62%

Sajnos nem ismerek ilyen párokat, de őszintén irigylem őket, ha ebben a világban ELSŐRE találnak egy olyan párt, mindenféle testiség nélkül, akivel le tudnák élni az életüket. A szex fontos, de nem minden; nekem pl. az első kapcsolatom egyáltalán nem emiatt ment gallyra.


DE ebbe is bele kell jönni, nem árt, ha az ember tudja, mit kell tennie bizonyos helyzetekben. Nem azt mondom, h fűvel-fával le kell feküdni, de egy-két tapasztalat az örökre szóló komoly dolgok előtt -szerintem- mindenképpen szükséges, már csak azért is, h legyen összehasonlítási alapunk. És ezt nem csak a szexre, hanem magára a kapcsolatra is értem.


Szóval semmiképpen nem tartom cikinek az ilyen beállítódottságot, de én személy szerint semmiképp sem vállalnám be, ha újra kezdhetném.


22/N

2009. okt. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
56%

Hát nézd, ott valami agyilag nincs rendben, és én magam nagyon sjanálom az ilyen félrevezetett fiatalokat, ha beléjük nevelték ezt a szemléletet. Mi is az előnye?


1, Fiatalon nem tudja kiélni azt amit pedig ösztönösen kívánna, ösztönösen tombol benne, ezt kár tagadni


2, bele megy olyan párkapcsolatba, amely látszólag hű de jó lehet, csak aztán jön az első szex-éjszaka házasság után, és mondjuk rájönnek, hogy atya isten, hát nagyon nem oké semmi se.


3, És innentől meg tehát akár a második naptól vagy

benne madarnak egy katazstrófális kapcsolatban, és nyomorítják meg kölcsönösen egymás életét, vagy jön a válás. És azt kell mondanom, még a szerencsésebb esetben jön aválás, mert akkro van esély egy normálisabb új élet kezdetére, de sokan képesek benne ragadni egy olyanban is ami nyilvánvalóan xar.


4, Támadhatnak most emiatt sokan, de a tény az tény attól még, és bizony minden kapcsolat alapja a szex, ez ismét tudományos tény, lehet ellenkezni, lehet tagadni vallásos "meggyőződésből" (inkább: tévhitből), de attól még így van.


Kérdezném én:

Akkor mi ennek az értelme? Bocsánat, biztos én vagyok a hülye, de pszichológusként így látom, és ha meg nem kezelem tabuként, hanem ki merem mondani mindezt nyíltan, akkor megkapom egyesektől, h jaj de "csúnya" vagyok, mert hát az elfojtott sokkal erősebben működik, mint azt gondolnánk. Én nem értettem soha egyébként miért is jó önmagunkat is becsapva élni ... Teljesen természetes módon egy serdülőben tombolnak az ösztönök házasság nélkül is, és bizony ezek elnyomása, ki nem élése nagyon gyönyörű pszichés problémákhoz tud vezetni, ezzel szemben egy kiegyensúlyozott szexuális élet sokat segít a személyiségfejlődésben is, ezt is kár tagadni.

Na azért annyira nem aggódok, mert a mai fiatalokat ismerve, a döntő többségnél azt tapasztalom, hogy bizony 16 éves kor körül már aktív szexuális életet élnek, és nagyon rendben van ez így, de sajnos mindig van egy pár olyan, aki ilyen-oléyan okokból próbálja elnyomni magában a vágyakat, csak az ezzel a gond, hogy az ösztön attól még ugyan úgy ott marad, és bizony komoly károkat tehet a fiatalban. Az elnyomás szükségességét még akkor se értem persze, de hát meg lehet ideológizálni mindent.


Valaki magyarázzon el nekem csak egyetlen egy előnyt! Annyira örülmnék, ha látnék ilyet, mert én nem tudok.

2009. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
30%

+++

Figyusz, te lelkileg feltérképezheted a társadat, és minden oké lehet, ha aztán meg testileg mégsem lesz oké semmi ... tehát nagyon hibás gondolatmenet sztem!

2009. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
54%

Nagy tévedés azt hinni,hogy egy párkapcsolatban a legfontosabb,hogy az ágyban mennyire illenek össze.Sokkal fontosabb a lelki összhang,egymás szeretete.Ha ez meg van,akkor a szex is jó.Azt is tanulni kell.Ezt még a szexuológusok is mondják.Azért megy annyi kapcsolat tönkre,mert CSAK a szexre épül.Ha konfliktusok vannak,beteg az egyik fél,vagy éppen a munkája miatt hetekig távol van,akkor nincs szex.Aki szex nélkül nem bírja ki,napokig,hetekig ( olvastam már ilyesmit itt ),Ebben az esetben előbb-utóbb odébb áll.Én egyetértek azokkal,akik várnak az esküvőig,ez csak a felelősségüket bizonyítja.

Nem beteg az,aki képes annyira uralkodni a vágyain,hogy kibírja szex nélkül hosszabb ideig.Az életben egyéb vágyainkat sem teljesíthetjük mindig,pedig azok esetleg fontosabbak,mint a szex.

2009. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!