Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Van valaki aki házasságig...

Van valaki aki házasságig szűz akar maradni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 17:22
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
én igen. nem tudom, valahogy nem szeretnék előtte.
2011. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

mint sokan, már én is lecsúsztam. abban igazat adok, hogy nem kellene támogatni a szex alkalmiságát, mert a szeretkezés olyasmi, amit azzal osztasz meg, akit igazán szeretsz. plusz sokaknak gőzük sincs róla, mit csinálnak, a védekezést meg hírből sem ismerik...

VISZONT aki a nászéjszakán csinálja először, az korán házasodik és az ilyesmit sem támgatom, mert ennek elég gyakran válás a vége.


arany középút... :)

2011. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%
Vannak. Én csak agyhalott vallásos idiótáknak nevezem őket, ráadásul meg vannak győződve, hogy nekik van igazuk és mindenki más hülye.
2011. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
40%
Én igen. 21 éves vagyok, van barátom, és szerencsére ő is ugyanígy gondolkodik, mint én. én csak házasság után fogok nemi életet élni. az meg hülyeség, hogy össze kell, hogy illjetek szexuálisan... ha te nő vagy, a párod meg férfi, akkor hidd el, össze fogtok illeni...ez nem egy 10000 db-os puzzle, ahol 100-at hozzá kell próbálni az adott darabkához, mire megtalálod azt, ami passzol. passzoljatok értékrendben, tervekben, elképzelésekben, lelkiekben, személyiségben, a többi pedig ön magától, mikor itt az ideje.
2011. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Bogancs!


"az meg hülyeség, hogy össze kell, hogy illjetek szexuálisan..."

ezt a tapasztalataidra építed? mert én tudom: van, mikor a rossz szex miatt megy szét két ember és ez nem feltételezi, hogy nekik csak ez számít, vagy nimfománok, vagy mindenkivel összefekszenek, csupán nem jó vele. hidd el, a szex fontos dolog két ember között. tudom, téged így neveltek, de ha a szex nem jó, az depresszióhoz és lelki gondokhoz is vezethet.


Igen, igazad van, a lelki értékek a legfontosabbak, de a szex nem kell, hogy mocskos legyen, nem bűn a testi élvezet, amennyiben felelősséggel vállalod és tisztában vagy a részletekkel.

2011. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%

nem azért ellenzem, mert bűn lenne, nem vallási okokból. hanem, mert így logikus. igen, értem, nem tudok a tapasztalataimra építeni. de egy párkapcsolatnak, egy házasságnak nem a szex ad értelmet, az csak megszépíti, tökéletesíti. ha nem élvezik egymással, akkor ott a háttérben más gondok is vannak...

nem mocskos dolog a testi kapcsolat. nem bűn. de egyszerűen megvan a maga helye. például a gumicukor is csak akkor jó, ha megeszem, és nem akkor, ha feldugom az orromba. az is csak a maga helyén jó. a szex helye pedig a házasságban van, mert az a legtökéletesebb önátadás, aminek 2 rendeltetése van. először is a gyermeknemzés, ami, lássuk be, egy csodálatos dolog. 2 ember, annyira szeretik egymást, hogy ez a szeretet egy új életet hoz létre, és abban teljesedik ki. azt hiszem, a mai 14-15 éves lányok-fiúk nem ez okból szexelnek. a másik rendeltetése pedig a házastársak közötti szeretetkapcsolat elmélyítése. amikor már mindenemet odaadtam a másiknak, akkor önmagamat is átadom neki. ez a két rendeltetés igenis megmutatja, amit te is mondtál, hogy a szex nagyon fontos dolog. és mivel ennyire fontos, ezért csak egy olyan kapcsolatban tudom elképzelni, ahol már lemondott önmagáról a 2 fél, és egy egész életre összekötötték magukat. biztosan a neveltetésem is befolyásol, de vannak testvéreim, akik nem feltétlen ugyanígy gondolkodnak, pedig őket is az én szüleim nevelték, ugye. nem a vallásom tiltja meg a házasság előtti szexet, hanem a józan paraszti eszem látja be, hogy egyedül így van értelme.

2011. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Panda Péter ***** válasza:

kedves bogancs!

azt írod, "így logikus". nem igazán értem benne a logikát. persze lehet, hogy csak én vagyok hülye.

"ha nem élvezik egymással, akkor ott a háttérben más gondok is vannak" ezzel sem értek teljesen egyet, persze az száz százalékig igaz, hogy egy megbúvó belső probléma lehet a forrása a rossz szexnek.

"például a gumicukor is csak akkor jó, ha megeszem, és nem akkor, ha feldugom az orromba" ez a hasonlat nem valami jó, ezzel mintha arra utalnál, hogy a házastársak és a nem házastársak máshogyan szexelnek, holott ez nem feltétlenül igaz.

"a józan paraszti eszem látja be, hogy egyedül így van értelme" énnekem is van józan paraszti eszem, sőt, mérnökhallgatóként kifejezetten előnyös a józan gondolkodás, de én pont más konklúziót vontam le a témáról. te azzal érvelsz, hogy a szex már csak akkor jöhet szóba ha a két fél már mindenét odaadta a másiknak, már házasságban élnek. szerintem viszont a házasság egy olyan fontos kapcsolat, amibe nem lehet belevágni anélkül, hogy nem tudod, minden területen összeillesz-e a pároddal, és ebben bizony benne foglaltatik a szex is.

írtál még a szex rendeltetéseiről, szerintem azokon túl a szex lehet szimplán csak szórakozásként, kölcsönös örömszerzésként is felfogni (ami mögött természetesen, normális esetben a társ boldoggá tételét célzó vágy van).


ui: remélem nem gond, hogy kiemeltem részleteket a válaszodból, nem szándékoztam ezzel más színben feltüntetni a véleményed.

2011. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
hát...én ettől nem fogom másként látni :) mindenkinek meg lehet a maga véleménye, nyilván azt tartja helyesnek. szeretek vitatkozni, de az elveimből nem tudok engedni, így nem szeretnek velem vitázni. én így látom logikusnak, te (ti) meg úgy. végülis örülök, hogy egy olyan párt találtam, aki szintén úgy látja, ahogy én, ti meg nyilván olyat kerestek, aki úgy látja jónak, ahogy ti, és így mindenki boldog :) (kivéve, aki nem...:P )
2011. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Bogancs,kb ugyanigy vagyok=) és igazad van,mindenki párját találja meg és ennyi:)
2011. nov. 23. 07:05
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
és ha holnap anyon üt egy tégla? mi az hogy semmit nem kell elsietni, hosszú az élet: honnan tudod? inkább úgy kellene élni, hogy kihasználj minden adandó allkalmat és pillanatot. élvezni kell az életet nem gátakat szabni.
2011. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!