Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Manapság a lányok hány évesen...

Manapság a lányok hány évesen veszítik el?

Figyelt kérdés
...és most nem a pénztárcájukra gondolok persze :p
2011. márc. 8. 17:05
1 2 3 4
 21/33 freddyk015 válasza:
61%
lassan már úgy születnek hogy meg vannak lékelve :D
2011. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
18%

én is 15 voltam.. ugyanaz az alapsztori: nagy szerelem, várattam, végül megengedtem neki mert úgy éreztem ugyanúgy érez, persze másfél hónap múlva ejtett.. :)

most 2éve vagyok a szerelmemmel, de neki még mindig nem engedtem, és nem is fogom egy darabig még,ráérek..

2011. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
21 leszek és még megvan (és nem vagyok egy bányarém, csak olyan átlagos lány)
2011. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:

A fiatalok többsége 13-14 éves korban veszíti el szüzességét - derül ki a többi között az Országos Egészségfejlesztési Intézet (OEFI) szerdán nyilvánosságra hozott kutatásából. Simich Rita, az OEFI főigazgató-helyettese a Független Hírügynökségnek azt mondta: az is megdöbbentő, hogy a megkérdezett több mint 3 ezer diák fele szinte senkivel nem beszél a szexről, se a családjával, se a barátaival, pedig hihetetlen információhiány, kesze-kuszaság van a fejében a témával kapcsolatban.


Az Országos Egészségfejlesztési Intézet még tavaly az Egészségügyi Minisztérium támogatásával végezte a kutatást. Az adatgyűjtés a 14-16 éves diákok szexualitással kapcsolatos ismereteire, attitűdjeire és viselkedésére vonatkozott. A diákok közül 1300 nyolcadikos és 1986 tizedik évfolyamos diákot kérdeztek meg, míg a pedagógusok közül 846 tanárt értek el a kérdőívvel.


A válaszok alapján kiderült, hogy a fiúknál az első szexuális élmény átlagos életkora a 13,56 év, a lányoknál pedig 13,97 év. A 16 évesek közül a fiúknak már 63 százaléka, a lányoknak pedig 56 százaléka válaszolta azt, hogy túl van a szüzessége elvesztésén. Simich Rita szerint bár kétségtelen, hogy fizikailag egyre korábban válnak éretté a fiatalok, lelkileg, érzelmileg viszont nagyon le vannak maradva. Épp ezért veszélyes egészségügyileg is, hogy a fiatalok egyre korábban kezdik a szexuális életet - tette hozzá.


A felmérés szerint a fiatalok csaknem fele, 42 százaléka, az alapvető témát érintő információkkal sincs tisztában. A fiúk például szinte alig tudnak valamit a menstruációról, egyik nem sem ismeri a szexuális betegségeket, az óvszeren kívül a fogamzásgátlás lehetőségeit. Hiába lenne számos kérdésük, a vizsgálat szerint a fiúk kétharmada, a lányok fele egyáltalán nem beszélget senkivel a témáról. Sem a szüleikkel, sem tanáraikkal, de a barátaikkal sem.


Simich Rita szerint az is megdöbbentő, hogy bár a megkérdezett pedagógusok 70 százaléka érzékeli a fiatalok szexualitással kapcsolatos problémáit, mégis többségük azt mondja, ennek megoldása a család dolga, nem az övék.


Független Hírügynökség

2011. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Kemény adatok, szégyellje magát az oktatás és a SZÜLŐK, hogy ennyire nem érdekli őket a saját gyerekük.

Á, mindig felhúzom magam ezeket... Ha az én lányom lesz 13 éves... Előre félek. De persze minden NEVELÉS KÉRDÉSE.

2011. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Utolsónak. Nekem nagyon jó szüleim vannak, beszélgetünk támogatnak, nem tiltanak, de persze nem is engednek meg mindent.A kapcsolatom a szüleimmel kifejezetten jó.A jegyeim is jók, nem csavargok.

A HUGOM is ezt a nevelést kapta SEMMIBEN nem kivételeztek egyikőnkkel sem.13,5 éves volt mikor lefeküdt egy idióta vadbarommal, aki csak hülyítette. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy nem csak a szülők tehetnek róla ha az édes pici lányukat megk.rják 13 évesen.

Amúgy én 15 éves voltam, és a barátommal történt, és nagyon szép emlék, és egyáltalán nem bántam meg.De az is igaz, hogy nem 1-2 hónap után feküdtem le vele.

Aki meg lefekszik a pasijával ilyen rövid idő után, és kiderül hogy a pasi mégiscsak átb.szta hát így járt...

2011. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
17:03 egy tipikus liberalizmus által félrement családot mutatott be a saját példáján. A 13,5 évesen megkúrt gyerekribi felcsinálója pedig bűncselekményt követett el (14 év alatt mindenféle szexuális aktus bűncselekmény!), s a szülők gondatlanságukért szintén felelősek.
2011. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jó nevelést kaptál, akkor vagy a génekben van a hiba(Valószínűleg), vagy pedig a "jó nevelést" nem az átlaghoz viszonyítod.
2011. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

17:03

Akkor mégis ki tehet róla, ha nem a szülők? Senki ne mondja meg nekem, hogy egy 13 éves GYEREK van olyan önálló, hogy ilyen komoly dolgokban dönteni tud, amikor még egy csekket sem tud feladni a postán.


Tudod, a gyerek hibája a szülő kudarca.


És mégis hol veszítette el? A suliépület egyik osztályában? Mert máshova nem gondolnám, hogy mehetne egy gyerek 13 évesen szülői felügyelet nélkül.

Amúgy meg ha a szüleitek annyira jó nevelők lennének, ez nem történt volna meg...

2011. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó kettő!

Vegyük a nagy általánosságot! A szülők felkelnek, elmennek dolgozni, délután 4-5 körül hazaesnek hulla fáradtan.A gyerek elmegy suliba ott van tegyük fel 2ig.Az alapvető kommunikáció hiányzik gyerek-szülő között.Ennyiben ki is merül: -Mi volt a suliban? -Semmi...

Persze könnyebb lenne ha az egyik szülő nem dolgozna, de manapság 1 fizetésből (lassan 2ből sem) nem lehet megélni!Kivétel ha valami bankigazgató vagy nagy fejes az apád!

És hogy tudnának mégis normális szülő gyerek kapcsolatot kialakítani??

Én ilyen téren szerencsés vagyok, mert anyu apu beosztottja, és itthon dolgozik, így többet van velünk, és a hugom mégis hamarabb veszítette el, méghozzá egy olyan pasival, hogy azt nem minősíteném.

Szóval lehet hogy a szülő hibája is, de remélem hogy nektek is lesz jó kamasz gyereketek, és ti meg majd hülyére fogjátok dolgozni az agyatokat hogy fizetni tudjátok a számlákat, tudjatok a gyereknek enni adni, és ne egyik napról a másikra kelljen élnetek!Persze fontos hogy jó kapcsolat legyen a gyerekkel, stb. de az nem fizeti ki a rezsit, meg nem vesz a gyereknek új cipőt meg ruhát ha elszakad vagy kinövi, és a rengeteg beszélgetéssel sem fogtok jóllakni...Szóval nem gondolnám hogy feltétlen a szülő hibája...

2011. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!