Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? (tanár-diák szerelem, bocsi, hogy hosszú! )

Figyelt kérdés

A barátnőm is, én is beleszerettünk egy-egy tanárba. Csak az a bibi, hogy a barátnőm kiszemeltje már 50-es. Mindig mondom neki, hogy remélem nem sérül lelkileg, de ő ettől nem fél, egyszerűen csak rajong a fickóért és tudja, hogy egész életében emlékezni fog rá. Ő jövőre fog ballagni, én az idén (a gimiből).

Kifejtettem neki a véleményem, van esze, szóval nem hiszi, hogy lehet a dologból bármi is. Azért sajnálom szegényt. :(


Az én tanárom 11 évvel idősebb nálam. Annyi bizonyos, hogy én vagyok a kedvenc tanítványa. Barátnőm hallotta, hogy kibeszélt más tanároknak, és azt mondta, "aranyos és imádni való" vagyok. Az osztályból kb. csak engem érdekel az irodalom. Még szép, hogy ez tetszik neki. Amúgy nagyon kedves, folyton mosolyog.

Az osztályomból páran irigyek, mert engem sosem feleltet. Én nem nyaliztam neki, meg semmi, hogy megkedveljen és, hogy kivételezzen velem. Neki viszont sokszor van valami mondanivalója a számomra. Néha látom rajta, hogy kínosan érzi magát, van, hogy mentegetőzik. Egy kicsit gyerekes. :D


Szóval, lehet, hogy tetszem neki, ( annyit agyaltam ezen, hogy végül beleszerettem. :O ) de nekem biztos nem lesz merszem csinálni semmit, és ahogy a tanárom ismerem, neki sem lesz. Főként azt érzem rajta, hogy nem akarja a gyermeki lelkem bántani.


A szóbeli érettségi kínos lesz, úgy érzem... Azonban már alig várom, hogy utána elfelejthessem.


Remélem, a barátnőmnek is sikerül ugyanez jövőre.



2015. márc. 11. 16:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Azért 11 év nem a világ, és elhiheted, egy ember lelke nem az őszinte, viszonzott szerelemtől fog sérülni.
2015. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Egyébként meg tanári részről elég sok buktatója van a közeledésnek. Most ne vedd magadra, de simán elképzelhető, hogy valakinek csak addig jön be a tanára, ameddig valami konfliktus nem kerekedik mondjuk a tanulmányi teljesítménye miatt. Tegyük fel, hogy már "van köztük valami". A csaj ír egy rossz dogát, a tanár meg ráírja a teljesen jogos egyest, a tanuló meg felnyomja a tanárt, hogy kikezdett vele. Vagy ha nem is ilyen drasztikus, de onnantól kezdve zsarolhatja a tanárt, hogy ha nem úgy lesz minden, ahogy ő akarja, akkor kiderül a kapcsolatuk.


Ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy lehetetlen dolog lenne. Van olyan ismerősöm, akinek az egykori tanulója a felesége. Csupán azt mondom, hogy ameddig tanár-diák viszony van köztetek, valószínűleg még ha beléd is van bolondulva, akkor sem meri MÉG kimutatni.

Persze, mihelyett nem vagy a tanulója, már nem lesz akadálya, hogy nyíltan közeledjen.

2015. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jelenleg nem tehet semmit, mert az állásával játszana. Ki tudja, hogy mi lesz, miután leérettségiztem. Lehet, hogy akkor majd próbálkozik, de lehet, hogy nem.


Azért lenne jobb elfelejteni, mert egy távkapcsolat nem lenne egyszerű. Hétvégenként haza tudnék járni, de, ahogy ismerem, ezernyi dolga van állandóan. Például nem csak tanár, de focizik is. Nem csodálom, ha nincs ideje ismerkedni más nőkkel, állandóan van valami programja. Bár, lehet, hogy ez csak kifogás arra, miért nem javítja ki a dolgozatainkat. :D


Majd úgy is kiderül, akar-e lépni, avagy sem.

2015. márc. 12. 14:23
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk én hazudtam a szorimmal kapcsolatban ,amiért bocsánatot kérek,de amúgy van egy osztálytársam aki (odáig van egy tanárért) egy barátnőm alacsony kiscsaj vicces szőke..petra a neve,mondjuk szerintem a tanár is sejti,én meg mindig gázul érzem magam ott ,mert nem tudom mit tegyek olyan kínos helyzetben..

amúgy nekem a fizika,kémia miatt kell iskolát váltanom,semmi másért :D

2015. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Kérdező, véletlenül nem Keszthelyre jársz gimibe??
2015. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!