Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért léteznek ezek az előítél...

Miért léteznek ezek az előítéletek a testépítőkkel kapcsolatban? Lányok/nők, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Arról a jelenségről beszélek, mikor egy izmos pasinak szinte rejtegetnie kell magát, mert mindenki azzal jön, hogy "na, megint idejött feszengeni a kokszos", "biztos műveletlen, bunkó tahó", "biztos fel se áll neki", stb.


Ugyanez a sztereotípia fennáll a konditermekbe járó lányokkal szemben is; biztos buta, vagy valamilyen komoly gubanc vagy rejtegetnivaló van a háttérben.


Csak az irigység ennek az alapja? Nyilván vannak/voltak, akik miatt kialakultak ezek a sztereotípiák (habár én egyet sem ismerek, és én magam sem szoktam így viselkedni), de nem lehetne ezen már túllépni?


Mennyire befolyásolnak titeket ezek a sztereotípiák ismerkedés során? Nyilván nem a tele-szteroidozott b@rmokra gondolok, az eléggé "határterülete" a testépítésnek. Mi az az alak, ami "még tetszik" és ami már "túl sok"?



2014. nov. 12. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert lenézik azokat akik nem izmosak. Kivételek vannak de ritka.
2014. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerűen nem jönnek be az ilyen pasik, ennyi .. Előítéletes meg nem szoktam lenni, inkább távolságtartó .
2014. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért mondják a legtöbben azt, hogy qválkodás a rúdtánc? Ugyanez..sajnos sok csőlátású ember él a földön. De jól írtad, voltak akik miatt kialakultak ezek a sztereotípiák a testépítésnél (mellesleg a profi testépítés már nekem sem jön be, több ok miatt sem..az első h már nagyon természet ellenesnek tűnik) és esetben a rudazásnál.
2014. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
14%

Ez nem irígység, és nem hiszem, hogy minden nő egyből a szexualitásra asszociál egy izmos testű férfi láttán.

Én sem kedvelem megmondom őszintén a testépítő fiúkat, mert túlságosan sokat törődnek a külsejükkel, a mai egyéntelen trendnek való megfeleléssel, a segéd szerek gyakran agresszivitást is eredményezhetnek náluk, és igen kevesebbet törődhetnek a lelki/szellemi értékek művelésével, ami jóval fontosabb a külső váz formálásánál. Lehet, hogy a külseje hibátlan, de mit rejt s belső? Na ez az..

Aki megértette, hogy a lélek àpolása, fontosabb a test tökéletesítésénél, az nem tesz fel ilyen kérdéseket magában. Természetesen lehetnek kivételek, lehet hogy ez ad önbizalmat..stb.

19/L

2014. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sem értem, hogy sokan miért hiszik azt, hogy mindenki azért gyúr, mert "divat". Én konkrétan azért edzek, hogy erős legyek. Kinézet nem nagyon érdekel.
2014. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek jó pár hivatásos testépítőt, és pár amatőr szinten vagy hobbiból gyúró ember is és bár vannak köztük intelligensek, azért a többség nem az agysebész kategória. Ha érted miről beszélek.

Nézd, én nem mondom, hogy mind ilyen vagy olyan. Csak a többsége azoknak akiket én ismerek, nem épp a műveltségéről vagy az udvariasságáról ne adj isten jó ízléséről ismert.

2014. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Én pedig azért mert élvezem.
2014. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos a többségnek köszönhető, vagyis a nagyképű, beképzelt, önelégült, szoláriumtól szénfeketére sült, gyúrós cimboráidnak. Nemigazán akad közöttetek értelmes, művelt alak, ezt azért valljuk be, ráadásul a cimboráid hajlamosak fényes nappal még az utcán is vegzálni fiatal, vékony, esetlen srácokat, kötekedni velük, kiröhögni őket, ezzel is mutatva a környezetüknek, hogy ők az alfahímek. Nem is értem mit parázol ezen, szerintem a csajok 90%-ának bejön egy önmagára ügyelő, kigyúrt férfi, akitől rettegnek a szerencsétlen, csóringer, vézna fiúk. Úgyhogy a sírdogálás helyett inkább kúrj meg pár nőt, MERT NEKED SOKKAL NAGYOBB AZ ESÉLYED NÁLUK, és használd ki az adottságodat.
2014. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, és járok konditerembe rendszeresen, kajára, kiegészítőkre is figyelek, és nem igazak rám a sztereotípiák. Engem is idegesítenek az előítéletek.


Volt olyan, hogy megkaptam, hogy irigy vagyok a dagadt, löttyedt testű lányokra, mert ők feleannyit sem "szenvednek" (mert nekik a sport és az egészség = szenvedés?! :D), mégis boldogabbak, szebbek, mint én, szeretve vannak...stb.

Ez azért erős volt. :)

2014. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kisboltos ***** válasza:
100%

Én úszás mellé kezdtem el a kondizást, és hát látszik az eredmény. Mikor megkérdezik, hogy kondozik-e, csak azt mondom, hogy úszok, mert én is gyűlölöm a sztereotípiákat.

A környezetemet elnézve, akik nem edzenek, és ilyen kis cseszlettek, azok sokkal hamarabb és tartósabban lesznek betegek, hamarabb elfáradnak a suliban és panaszkodnak.

A sport, ezesetben a testépítés, rengeteg pozitív tulajdonsággal bír. Amellett, hogy jó kinézetet ad, növeli a kitartást, a küzdés vágyat, szellemileg firssen tart, önbizalmat ad, és jobb a közérzet. De ez szinte minden sportra igaz.

Én azokat az embereket nézem le, akik ezt elítélek, és rögtön két begyöpösödött mondattal fejezik ki utálatukat a sport iránt. És még ránk mondják, hogy ostoba, bunkó parasztok.

2014. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!