Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit gondoltok egy lányról,...

Mit gondoltok egy lányról, akinek az az életcélja?

Figyelt kérdés

Hogy megtanuljon 20 nyelven.



Idióta? Kisebbségi komplexusos? Vagy?


(5 nyelven beszél jelenleg, épp belefogott a hatodikba)


2014. aug. 22. 18:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Hát ha megvan hozzá az érzéke, és valóban nem keveri össze őket akkor ez csak jót jelent. Ehhez hihetetlen nagy ügyesség kell, mert sokan már 2 idegen nyelvvel is nehezen boldogulnak sajnos. Én is hivatalosan 2 nyelven beszélek anyanyelvemen kívül persze, és hiába tudok angolul meg németül, csak az angollal tudok boldogulni, németül megszólalni sem bírtam fél évig ameddig kinn dolgoztam!


Már az is nagy dolognak számít aki beszél 4 nyelvet! De ha 20 at az nagyon nagy dolog mert nagyon kevesen képesek erre, de mindenesetre ez jó életcél, mert így a világon rengeteg helyen tudna boldogulni a tudásával, és bárhol szinte bármilyen munkát eltudna ezzel vállalni persze ha megvan ahhoz a munkához a megfelelő végzettsége, de akár idegenvezetőnek vagy tolmácsként is nagyon jól el lehet ha tényleg nagyon jól tudja majd beszélni.


Egyik nagyon jó barátom nővére 4 nyelven tud beszélni, angol, német, spanyol, francia. És tolmácsként dolgozik kint Angliába leginkább magyaroknak tolmácsol hivatalos helyeken, de szinte minden héten kap felkérést különböző cégektől hogy tolmácsoljon nekik akár spanyolról angolra, de leginkább mindig a magyar nyelvre való tolmácsolást kérik tőle. Ő szinte járja a világot már ő maga sem tudja hogy hányszor járt már életében más más kontinenseken, ő leginkább Ausztráliába járt a legtöbbet, volt olyan amikor különböző turista csoportokba vitték őt el nyaralni ide-oda, ahol összesen 3 tolmácstársával annyi dolga volt hogy mindent fordítson le magyarra amit kérnek tőle, sokszor volt amikor szinte állandóan beszélnie kellett és pörgött is az agya ezerrel, abba igaz nagyon bele is fáradt, de voltak olyan időszakok amikor jóformán beszélnie sem kellett csak annyid dolga volt hogy legyen a csoporttal mindig, ha több részre szakadtak akkor mindig kellett hogy menjen olyan emberekkel akik nem beszélik az adott nyelvet csak hogy ebből se legyen probléma. De jóformán ő akkor ki is nyaralta magát, mert a családok akikkel ment külön hívták erre arra szinte ő csak bulizni járt el így, és még is keresett vele.

Bár most már leginkább cégeknek, vállalatoknak tolmácsol leginkább, mivel nyilván több a pénz is, meg így van esélye befúrnia magát egy olyan nagy céghez ahol akár nyugdíjig is el lehet mint a befőtt, most ő jelen esetben erre hajt. Persze idén nyáron végig szabin volt majdnem 2 hónapot akkor egyszer egyszer itt Magyarországon vállalt tolmácsolást egy kisebb cégnél, meg nyaralgatott is idehaza mert vagy 5 éve nem járt itthon 1-2 hétnél többet és neki nagy álma felfedezni Magyarországot és ezt még így 34 évesen már elkezdte csak mert ha összejön neki az álommunkája amire már állítólag 2 éve fáj a foga akkor megeshet hogy évekig még az ország közelébe sem fog járni. Ő leginkább fix helyet szeretne, már unja az utazgatásokat, de a fix helyen belüli tolmácsolás az első ami érdekelné őt.


Persze megpróbálkozott már a szinkrontolmáccsal is, ami hát elég nehéz dolog ugye, még neki is meggyűlt vele a baja, bár hobbiból időnként bepróbálkozik, de mondta hogy abba az ágba már nem akar semmi komolyat mert hosszú távon nem bírná.


Szóval szerintem nyugodtan tanulj meg annyi nyelvet amennyit csak szeretnél, és ami a legjobban megy azokat fejleszd elsősorban minél jobbra, mert kitudja mit hoz majd az élet!

2014. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Hát, lusta pont nem. Csak nagyon nagyon magányos.


Te milyen nyelveken tanulsz?

2014. aug. 22. 19:20
 23/29 anonim ***** válasza:
angol német francia. kéne még egy finn, bele fogok szaladni a latinba is a vöröskeresztes önkéntesség miatt. kéne még egy orosz is, meg esetleg egy japán, de az már csak full agymenésből.
2014. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
amúgy sajnos nem igaz, hogy sokkal jobban boldogul az aki sok-sok nyelvet tud. Voltam állásbörzén, odamentem a Nokiásokhoz, dumáltunk, és megkérdeztem, hogy van-e valami előnyöm abból, ha tudok finnül? Erre kb kiröhögtek, és elmondták, h a finnek még egymás közt is angolul beszélnek.
2014. aug. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ez mitől kisebbségi komplexus? Ugyanolyan hobbi, mint a sport vagy zenélés és vannak, akik ezt magasabb szinten művelik, esetleg ebből élnek meg. Én is nagyon érdekesnek tartom a nyelveket, már jól megy az angol, flamand, német és a norvég, de tetszik még a finn, koreai, olasz, francia és az arab, miért ne vehetném őket is sorra, ha időm és pénzem engedi?
2014. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
amúgy ja. ha nagyon magányos vagy, sztem te is vállalj valami önkéntes melót. minél többet vagy otthon, minél zárkózottabb leszel, annál magányosabbnak fogod érezni magad. annál depisebb leszel. ez meg még csak a kezdet. még éppen csak beleestél egy feneketlen kútba. sokan képtelenek felfogni, vagy nem is akarják, de ebből az jelenti a kiutat, ha szociális vagy. ha emberek között vagy. van olyan fiatal mérnöktársam, aki 400k-t keres nettóban, de hétvégente pultos melót vállal egy romkocsmában. és azelőtt ő is full depis volt.
2014. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
vagy csak b*meg szeretne művelt lenni és nem ilyen süket suttyó mint az átlag, aki kettőig nem tud elszámolni, nemhogy 2-nél több nyelven(magyar és angol) megszólalni.
2014. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Irigylem, én csak az angolt tanulom már elég régóta, de még mindig nem merném azt mondani, hogy beszélem.
2014. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Talán butaságnak tűnik, és lehet soha nem tudja hasznosítani pár utazáson kivül, de én tényleg tisztelem az ilyen embereket! Mások lenlzik őket, de ő belefogott valamibe, ami neki fontos, és ez a lényeg, hogy csinálja, hogy tesz érte valamit, és ez őt boldoggá teszi. Az is lehet, hogy sokra fogja vinni az életben. Én kicsit még irigylem is! Lenyűgöző!
2014. szept. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!