Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mi ez a hülyeség? Akkor minek...

Mi ez a hülyeség? Akkor minek írnak rám?

Figyelt kérdés

Szoktam ismerkedős kérdéseket kiírni, de nem társkereső hirdetést, hanem ismerkedéssel kapcsolatos tudnivalókról/ötletekről. Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, azért.


Viszonylag sokszor előfordul, hogy hölgyemények rám írnak, hogy ismerkednének. Igen ám, de írok nekik valamit (rövid, témába vágót, semmi extra), hogy legyen egy kis oda-vissza kommunikáció, és aztán eltűnnek.


1. Nem értem a jelenséget. Minek irkál rám, ha aztán annyit se beszél velem, hogy egyáltalán fogalma legyen arról, érdemes-e ismerkedni.


2. Miért tűnik el? Ez már nem első üzenetre nem válaszolás, ami társadalmilag többé-kevésbé elfogadott. (Eleve nem is én írom az elsőt.) Ha már elment pár levél, akkor miért nem lehet úgy lezárni, hogy "bocs, meggondoltam magam", vagy bármi.


Attól félnek, hogy leharapnám az orrukat? Ismeretlenül? Meg nem is ismernek, mert nem is próbálnak megismerni. Akkor miből gondolják, hogy ez lenne?


Egy-egy esetnél még elmegy, mert bunkó emberek mindenütt vannak. De ez kb. 3 év tapasztalata, és mondhatjuk, hogy az eltűnők aránya 90% felett van, és mindig 5 levélnél kevesebb után történik.


Nem írok bunkóságot, nem nyomulok, semmi extra. A kérdéssel kapcsolatos témában kérdezek általában, teljesen normális hangnemben. Kapok egy-két választ, majd indítványozom, hogy váltsunk más csatornára.


Mi ezzel a gond? Nem kéne elérhetőséget kérni? Bárki össze tud dobni egy kamu címet, ha akar. Én nem látnám problémának, és a kevés kivétel se látja annak.


2013. szept. 27. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet unalmasnak tűnsz, azért lépnek le
2013. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel a másik oldalon vagyok, hiszen nő vagyok, le tudom írni az én tapasztalataimat. Én sem adom meg rögtön mondjuk a skype címem (sőt), mert feleslegesnek látom addig, amíg nem derül ki, hogy valóban egy húron pendülünk-e. Lenne 500 ismerősöm ott, és abból beszélnék kettővel. Mi értelme? Plusz letörölni sem a legjobb érzés, ha esetleg mégis félremennek a dolgok.


Ha képet az elején nem akarok mutatni, akkor is problémás, hiszen ott van kitéve rólam, ezt sem osztom meg akárkivel, mert miért? Csak annak kell megismernie, akivel tényleg jóban leszünk.


A kommunikáció...ez ismerős probléma, van akivel egyszerűen nem megy, de nem feltétlen a másikban keresendő a probléma. Mi van, ha egyszerűen nem vagytok egy hullámhosszon ? Nincs közös témátok? Ez a való életben is van, itt is. Ezeken át kell nézni, továbblépni, nem mehet mindenkivel olajozottan a beszélgetés, hiszen mások vagyunk.


És igen, olyan is lehet, akinek nem vagy szimpi, mert miért ne ? Nem kedvelhetünk mindenkit, ez nem probléma, mások vagyunk, el kell fogadni. Az ismerkedés azért kicsit nehezebb dolog, mint hogy ráírok és egyenes út az oltárig. De ennyire nem szabad ezeken fent akadni, majd eljön az, akivel jókat lehet beszélgetni, és remélhetőleg marad is :)

2013. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tartanak annyira értelmesnek, hogy ha nem írnak vissza, azt te egyenlőnek tudod venni a: Bocsi, de meggondoltam magam szöveggel!!!

Szerintem unalmasnak tűntél. Amúgy meg szerintem nem kellene minden ismerkedős apró cseprő gondoddal idejönni :P Mert azért ha 3 év alatt nálad ez olyan gyakori megfigyelés lett....

2013. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én viszont egyetértek a kérdezővel.Kétlem hogy 2 levélből unalmasnak tartana de képtelen válaszolni biztosan tul sok fiuval beszélnek egyszerre.
2013. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 , és az miért is probléma? Nem hiszem, hogy ezen múlna, én is sokkal beszélek (inkább beszéltem) egyszerre, mégis tudok rendes üzenetet írni. Nem kell mindent belemagyarázni, ha valakinek nem vagy szimpi.
2013. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Annyi üzenetből kétlem hogy kiderül szimpi vagyok vagy sem.De mindegy is annyira azért nem érdekel csak leírtam.
2013. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem szoktam privát címet kérni, különösen nem Skype-ot. Hiszen még alig 3-4 üzenetnél járunk akkor. Én leírom az egyik email címemet, és ők arról válaszolnak, amiről akarnak. Már aki, persze.


Ez rossz felfogás? Mindenképpen itt kéne először érdemben beszélni? Én nem szeretek itt írogatni. Kicsi a doboz, rossz a design. És persze ki tudja, ki olvassa. Email esetében legalább tudom, hogy a Google olvassa, de ő már úgyis ismer jobban, mint én magamat...

2013. szept. 27. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!