Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mások, hogy csinálják, hogy...

Mások, hogy csinálják, hogy ennyire érződik a parfüm?

Figyelt kérdés

Akármilyen parfümöt vettem eddig, pár óra után nem érződik az illat. Ha megdörzsölöm a nyakam akkor érződik a kezemen de egyébként nem. Másoknál meg sokszor 2-3 méterről annyira érezni, hogy ha ismerem a parfümöt simán megmondom milyen. Az enyém meg fél méterről sem érződik.

Nem drága egyik sem ami nekem van (5 ezer a legdrágább kb). Vagy ezek a tartósak sokkal drágábbak? 15-20 ezer?

17/f



2016. febr. 15. 23:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem sokat jelent hogy EDT vagy EDP. Mindig az adott illatot kell nézni hogy mennyire tartós, ráadásul személyenként is változik, máshogy reagál a bőr, más jegyek érezhetőbbek.

Csuklóra pont nem a tartósság miatt fújnak. Ruhán, hajon marad meg tovább az illat.

Britney illatok közt egyébként pont van néhány vállalható.

Külföldi oldalakon sokszor egész cikkeket vagy fórumtémákat szentelnek az olcsó de jó (jó illatú ÉS TARTÓS) parfümöknek. Nőként persze nem sok férfi illatot tudok felsorolni, de pl a dm-ben tesztelhető illatok közül a Nautica Voyage és a Versace Blue Jeans tartósak, neten vásárolva mindkettő bő 5000Ft. Az más kérdés hogy szerintem elég jellegtelen illatok, de mindenkinek más tetszik :). Viszont visszautalva az eredeti kérdésre, attól hogy tartós, nem feltétlenül érezhető messziről.

2016. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy elvileg az EDP-ben több az illatanyag, viszont drogériában még nem láttam férfi edp-t. A 10 ezer+ hugo boss is edt. De megpróbálok keresni valami jobbat ami árban sem olyan vészes.
2016. febr. 16. 22:05
 13/16 anonim ***** válasza:
Én kettőt használok, Avonost, Far Away és Little Black Dress. Mindkettő EDP, ilyen 5-6ezres kategória. Mindkettőből csak a nyakamra és a csuklómra fújok, (nem egyszerre használom a kettőt :D), próbálom csak félig megnyomni a pumpát, mert egyébként erős illatok, és egész nap érződnek. Az utóbbi bár picit megkopik a nap végére, de lehet érezni. Mások panaszkodnak (krémmánia.hu-n amúgy ha megtalálod a parfümödet, akkor ott olvashatsz véleményt) hogy ezek pár óra alatt elillannak. Ez inkább bőrfüggő, volt picivel drágább parfümöm is (Guess - tudom, nem egy luxus kategória), de az nekem nem vált be.
2016. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Próbáld ki a Bargello Parfümjeit, férfi és női EDP-k is vannak, nagy a választék. Nekem bevált a Hugo Boss Hugo-ja

markáns férfi illat reggeltől estig érezhető. 5.000 ft alatti áron kapható.

Van üzletük Budapesten, teszteld le.

2016. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 PRINCE Gabor ***** válasza:
Szia, nekem drága parfümjeim vannak, One Million, Dior Sauvage, Boss Bottled Intense, viszon mindegyik amikor megvettem az első héten érzem egész nap, utána már fújás után fél órán belül nem, megszokja az orrom. Lehet neked is ez van.
2020. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Mososzer válasza:

Parfümolaj tartalma határozza meg a parfüm tartósságát.

Edt 5-8%

Edp 8-15%

Parfüm 15-30%

Magyarországon drogériában minimális számban kaphatóak Parfümök.

2023. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!