Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mások, hogy csinálják, hogy...

Mások, hogy csinálják, hogy ennyire érződik a parfüm?

Figyelt kérdés

Akármilyen parfümöt vettem eddig, pár óra után nem érződik az illat. Ha megdörzsölöm a nyakam akkor érződik a kezemen de egyébként nem. Másoknál meg sokszor 2-3 méterről annyira érezni, hogy ha ismerem a parfümöt simán megmondom milyen. Az enyém meg fél méterről sem érződik.

Nem drága egyik sem ami nekem van (5 ezer a legdrágább kb). Vagy ezek a tartósak sokkal drágábbak? 15-20 ezer?

17/f



2016. febr. 15. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Csak te nem érzed mert megszokod masok érzik rajtad
2016. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem illattól is függ, meg minőségtől és a mennyiségtől amit magára fúj.

Valószínű a drágábbak jobban érződnek és tartósabbak is. De nekem se volt még 5ezernél drágább, szóval csak tippelek.

2016. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet megszokom, de ez ilyen gyorsan megy? Két-három óra és nem is érzem magamon? Vagy lehet mások többet használnak? Én kb 3-4 fújást szoktam.
2016. febr. 15. 23:10
 4/16 anonim ***** válasza:

Ötezres parfümök általában nem tartósak, bár akadnak kivételek (pl Nautica Voyage). Tesztelni kell vásárlás előtt vagy utánanézni mások mit írtak róla.

A drágák közt is vannak eltérések, de 6 óra azért elvárható, és van amelyik 12-t is bír. Ha 2-3 méterről érezni, akkor az illető túlzásba vitte a fújást, bár ez is parfümtől függ. Kartávolságon túl illatozni nem illik.

Árról nincs értelme beszélni mert a kiszereléstől függ. Neten olcsóbb, parfümériában drágább, akár kétszeres is lehet az eltérés.

Az is előfordulhat hogy a te orrod megszokja az illatot és emiatt nem érzed magadon, bár mindenki más érzi.

Ha tudsz angolul, ajánlom a fragrantica.com-ot, ott minden parfümöt több tucat felhasználó értékel tartósság, erősség és illat szerint. Ha nem, akkor kremmania.hu bár ez sokkal kevésbé átlátható.

2016. febr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha többet fújsz, attól nem lesz tartósabb.
2016. febr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
EDT vagy EDP?
2016. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Vannak amik tartósak és vannak amik nem, ez nem attól függ ki mennyit fúj magára. Meg kell találni a megfelelőt. Amúgy attól hogy neked tetszik egy illat még a melletted tartózkodóknak nem biztos, szóval ésszel használj parfümöt mert ellenkező hatást érsz el vele mint kéne. (Elkerülnek miatta:D) Akkor jó ha a közeledben érzik mások, ha hozzád hajolnak vagy hasonló és nem tolakodó erős illat... Ha a melletted elhaladó emberek az utcán is érzik az már rég rossz. Magadon meg úgy sem érzed mert pár perc alatt megszokod kb.
2016. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
EDT. Férfi illatból csak ilyeneket látok, még a tizenezres paco rebanne is csak EDT. Nőiből látok ritkábban EDP-t. Nem akarom, hogy a környezetemben mindenki fulladozzon a parfümömtől, csak valami tartósabb illatot szeretnék.
2016. febr. 16. 16:37
 9/16 anonim válasza:
65%
Én már több helyen is láttam/hallottam, hogy ha vazelint teszel a beparfümözendő területre (persze mielőtt ráfújod) tartósabb lesz az illat, mert a parfüm jobban "megragad" a zsíros bőrön :) és állítólag nyakra, fül mögé, csuklóra és könyékhajlatra kell fújni (mert ott vékonyabb a bőr, így könnyebben beszívódik) :)
2016. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát pedig rengeteg EDP van férfiből is. Nőiből meg nem is tudok EDT-t, csak az ilyen párezres viccparfümöket, hogy Britney meg Beyonce.


Az EDP pont azt jelenti, hogy tartósabb.

2016. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!