Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért érzik magukat többnek...

Miért érzik magukat többnek azok a lányok, akik nem sminkelnek?

Figyelt kérdés

Ez az általánosítás természetesen nem igaz minden nem sminkelő lányra, tehát akinek nem inge....


Na szóval:

Van pár olyan lány ismerősöm, aki automatikusan többnek érzi magát attól az apró ténytől, hogy nem sminkel (pedig párra ráférne). Mert hogy ők legalább az igazi arcukat mutatják a pasiknak, meg aki beleszeret, az nem a vakolatba szeret bele....

Szíve joga mindenkinek úgy csinálni, ahogy akarja, de ettől semmivel sem lesznek többek.

Meg az "Én legalább nem roncsolom a bőröm minden vacakkal"

Nem hiszem el, hogyha valaki hetente egyszer feldob egy kis szempillaspirált meg némi alapozót, az visszafordíthatatlan károkat okozna.

Ugyanez az "én nem mosok hajat hetente Xszer, mert nincs rá szükségem" természet lányai duma


2014. júl. 1. 17:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%

én azt vettem észre az ilyen lányoknál, hogy legtöbbjük nem is ért a sminkeléshez, ezért nem is használja, de segítséget kérni már ciki lenne.

az, hogy miért érzik ettől többnek magukat rejtély számomra is, de valószínűleg csak a "hozzá nem értésüket" leplezik ezzel. nem mintha én annyira nem "smink-mágus" lennék, de nekem ez a sejtésem velük kapcsolatba. olyan, mintha a sminkkel foglalkozó lányokat butának és felületesnek tartanák, amibe valljuk be van valami (akinek nem inge....), de ugye ez is csak egy sztereotípia.

2014. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Pedig igazuk van.


és ha utána krémmániáznál láthatnád mik vannak az egyes kozmetikai termékekbe

2014. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Már rég felregisztráltam Krémmániára.


Igen, vannak egyes termékekben káros anyagok, de azok ugyanúgy vannak a levegőben, az ételekben...

2014. júl. 1. 17:33
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ingem,nem vettem magamra,de mégis válaszolnék.Én sem sminkelem magam,vagy csak nagyon ritkán,ha a helyzet úgy hozza,de természetesen semmivel sem érzem többnek magam,mint a sminkelő társaim,sőt.

Az tény,hogy nem bántam meg,hogy a párom így ismert meg,smink nélkül,mert rám nagyon is illik,hogy a sminktől teljesen másként nézek ki.És az is tény,hogy sminkelő ismerőseimhez képest tiszta arcom van,ápolt,puha stb.Teljesen más a tapintása.

A hajam is csak egyszer mosom egy héten,mert különben problémássá válik.Példa rá nem is egy barátnőm,akik naponta mossák és vakaróznak,mint a kismajmok,rászólt nem is egyre már a bőrgyógyásza,hogy hagyja abba a sok hajmosást,de valamiért jobban esik a vakarózás :)

Mindezek ellenére,senkit nem ítélek el.Amikor megismersz egy embert,teljesen mindegy hogy smink van rajta vagy sem,a személyiséget nem lehet sminkkel elfedni,de makulátlannak megtartani smink nélkül sem.

2014. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

ugyanúgy vannak a levegőbe..igen de ha neked mondjuk szurkálja józsi a karod, akkor én szurkálhatom a lábad, mert már más is szurkál?....


pont az a lényeg, hogy amit kitudunk kerülni tudatosan azt kerüljük, mert a szervezet elbír valamennyit, ezért kéne segíteni a működését, hogy a lehető legkevesebbre redukáljuk le a káros hatásukat

2014. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezt én is észrevettem. Nem tudom miért van ez, pedig az a lány aki nem sminkel, az vagy tényleg nagyon tökéletes, vagy beképzelt. Mindenkinek szüksége van egy kis alapsminkre ami feldobja a megjelenését. A húszas éveink elején nem egy férfi ismerősöm panaszkodott nekem, hogy tetszik nekik egy lány, de szörnyen gáznak érzik, hogy nem sminkelnek minimálisan sem, kellemetlen megjelenni velük színházban vagy egy összejövetelen. Normális, kedves, intelligens férfiak voltak mind. Teljesen megértem őket, egy felnőtt nőnek ez alapkellék. Főleg hogy később még kellemetlenebb, ha egy-egy megbeszélésre vagy üzleti vacsorára nem tudják majd magukat normálisan kifesteni. Nevetséges. Szerintem ez igényesség kérdése.
2014. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, utolsó...attól, hogy valaki nem sminkeli magát, még nem jelenti azt, h nem lehet vele megjelenni egy színházban vagy egy megbeszélésen....Képzeld, van kozmetikus, sminkes, aki kisminkeli a sminkelni nem tudókat egy esküvőre vagy egy munkahelyi bulira...Na meg nem tudom, te hol ismerkedsz meg kikkel, de tudod kinek kéne olyna pasi, aki elvárja a napi sminket:D Akiket én ismerek, pont, h azt mondják, h smink nélkül szebb a barátnőjük és ha használ is, minél kevesebbet. Értelmes, normálisan kinéző, normális értékrenddel bíró pasikról beszélek. Hm, azt hiszem, szerencsés vagyok, h ilyen emberek vesznek. De te nyugodtan lógj csak olyanokkal, akik már el sem mennének veled a színházba, ha nem vagy taplig sminkben:D
2014. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*vesznek körül
2014. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Van némi különbség a talpig smink és a normális, leheletnyi alapsmink között. Én az utóbbiról beszéltem. :) Szerintem igénytelenség natúr, lárvaarccal, karikás szemekkel megjelenni bárhol is...
2014. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, h a te natúr arcod lárvaarc, meg karikásak a szemeid, de ne magadból indulj ki. Sokan vannak, akik a te "leheletnyi alapsmink" -ed nélkül is remekül néznek ki, van pasijuk és még színházba is járnak!:)Mondom ezt úgy, h én szoktam néha-néha sminkelni. De neked sztem csak savanyú a szőlő valamiért.
2014. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!