Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csajok meg tudnátok lenni a...

Csajok meg tudnátok lenni a lent felsorolt kozmetikumok nélkül? Mennyire tudnátok megoldani a napi szépségápolást naturkozmetikumokkal illetve nélkülözni a sminket?

Figyelt kérdés

Sminkek:

- alapozó (helyette mondjuk korrektor a nagyon durva pattanásokra)

- szemceruza, szemhéjpúder

- szempillaspirál

- szájfény, rúzs


Bőrápolás:

- testápoló, krémek

- testradír (helyette természetes otthoni összetevőkből készült radír)

- tusfürdő (helyette természetes szappanok pl: manna)


Kb. ennyi. Akinek sikerült leszoknia a (túlzott) sminkelésről és a túlzott bőrkenegetésről és átváltania naturkozmetikumokra az hogyan csinálta?

Egyáltalán tényleg jót tenne ha lemondanék erről a sok eddig használt cuccomról? Én mondjuk a tusfürdőt lehet hogy megtartanám, nehezen tudnám elképzelni a szappannal fürdést :S


2014. febr. 22. 10:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
szia lány koromban 17-25 ig nagyon sminkeltem föleg a szemem szerettem a füstös szemet nappalra is.szoliztam ezerrel nagyon barna voltam. aztán láttam egy lányt aki 28 volt és 40 nek saccoltam a keze arca olyan vizhiányosan aszott volt ekkor abbahagytam a szolit végleg!a sminkemböl visszavettem itthon alapozot nem használok bár hál istennek az arcomon nincs sok börhiba..ha elmegyek dolgozni persze felteszek egy matt vékonyat. a szememet itthon tussal huzom ki szemhéjfestéket nemindig használok munkában sem. szájfényt ruzst ritkán extra alkalmakra pl 1 héten 2x.szempilla spirál az mindig kell ;) ajakápolonak kokuszvajat használok.illetve ezt teszek a fürdövizembe is igy nem kell testradir és testápolo nekem.az arcomat himalájai soszappannal mosom. nagyjábol ennyi amin változtattam most leszek 33 éves 2 gyerekes anyuka. azt mondják 25 nek nézek ki. :)
2014. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Simán. Régebben naponta használtam szemceruzát, majd túl hétköznapi lett, és abbahagytam. Csúnya volt az arcom, de mégsem használtam alapozót. És jól tettem!

Ami nekem kell, az a dezodorom. Nem érdekel mi van benne, de ez az egyetlen, ami használ. Évekig kísérleteztem, ezzel én már nem fogok. Meg a patikai hidratálókrém az arcomra alkalmanként. Többit simán cserélném vagy nélkülözném, ha árban olyan. De felesleges ennyire védeni magunkat.

2014. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én eleve csak akkor használok sminket ha "bulizni" megyek. Testápolot és radírt nem használok..

Ettől függetlenül a mannánál ugyanugy van testápoló.

Mint ahogy a kozmetikumokból is van már natúr kivitel.

Már annak aki meg tudja fizetni

2014. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én pl a tusfürdővel fürdést nem tudom elképzelni, vagyis inkább nem akarom, mert sose éreztem tisztának utána magam, a tusfürdő olyan mintha nem mosódna le sose. Szóval már mindig szappant használok, kecsketejes, kamillás, teafás, stb. Sokkal jobb érzés.

Ha radírozok azt cukorral teszem vagy kávézaccal, mert ezek mindig vannak otthon. Felesleges külön venni ilyesmit.

2014. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sminkek nélkül tuti,a tusfürdőről meg a krémekről nehezen,de szerintem sikerülne.
2014. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem nagyon tudnék meglenni sminkelés nélkül!

mondjuk nem érzem úgy h túlzott lenne a sminkem, de amiket írtál, azok (nálam) alapvetőek


a natúr bőrápolókkal meg meglennék, talán, egy pár hétig :D

testápoló tusfürdő nem hiszem h olyan rosszat tesz a bőrnek. ez csak marketingfogás h a méregdrága natúr kozmetikumokat eladhassák. aztán 5 év múlva kitalálják h az se jó a bőrödnek... mosakodj forrásvízben, de már az se jó kb :D szóval nem kell minden marhaságot amit a tvben mondanak ész nélkül benyalni :P

2014. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Testápolóról, arckrémről, hajbalzsamról nem tudnék lemondani, mivel ezekre nap mint nap szüksége van a bőrömnek. Régebben próbáltam ezeket itthoni dolgokkal helyettesíteni, de szinte semmi sem ért.
2014. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én egyáltalán nem sminkelem magam. Biztos közhelyes de szerintem a lányok 95%-a smink nélkül sokkal csinosabb. Persze testápolót,testradírt használok, de ezeket sem viszem túlzásba. Az arcomra pedig egyszerű bőrradírt használok. Max. de azt is ritkán egy kis szempillaspirált meg egy kis szájfényt dobok fel. Szerintem meg lehet lenni mindenféle sminkcuccok nélkül, de ez persze mindenki látja magán hogy mire van szüksége.
2014. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően téves gondolat, hogy a natúrtermékek általánosságban véve jobbak, és mindenki csak nyer azzal, ha vált.


Nem. A natúrkencék összetevői ugyanúgy okozhatnak irritációt, allergiát.

Hogy egy példát mondjak: a natúrkozmetikumokat parabének helyett leggyakrabban denat.alkohollal tartósítják.

Ez például rozaceás, érzékeny bőrre méreg! Tilos rá alkalmazni!

Ugyanígy a különböző illóolajok - amiket parfüm helyett használnak -, is allergén lehet.


Ha valaki jót akar magának, akkor nem az a megoldás, hogy mindent ész nélkül lecserél "natúrra", hanem az, hogy szépen átböngészi az összetevőket, és az alapján választ magának készítményt, legyen az "natúr", vagy "csúnya" kémiai.


Én ezt csinálom. Nem lekapom az első natúr cuccot, hanem átböngészem mindennek az INCI-jét, és úgy választom ki a legkevésbé irritáló, a bőrömnek leginkább megfelelő terméket. És eddig a samponomat leszámítva, nem igazán a natúr termékek győzedelmeskednek.

2014. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sminkekről le tudnék mondani ha lenne rá okom (romlana a bőröm, töb pattanásom lenne, száraz lenne, allergiás lennék) de biztos találnék valamit, amit tudok használni. Pl. ha száradna a bőröm, elhagynám a púdert, ha pattanásaim lennének, másik alapozót keresnék. Történt már ilyen, és kiderítettem, hogy az új arckrémem volt a ludas.

Testápolók, krémek és radírok nélkül meglennék, tudok konyhai dolgokból is csinálni. Tusfürdőhöz ragaszkodok.

2014. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!