Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó vagy púder? És mivel...

Alapozó vagy púder? És mivel jobb felvinni, ujjal, pamaccsal vagy ecsettel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Akinek amelyik jobb. Én csak színtelen púdert használok, hogy matt legyen a bőröm. Azzal viszem fel amit adnak hozzá.
2012. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a púder azért kell, hogy fixálja az alapozót. A felvitel lehet bármelyik, bár szerintem az ecset és az ujjak az alapozó esetében nem olyan egységes, inkább valamilyen szivacsot használnék, és a púderhez pedig púderecset, mert azzal a kis szivaccsal egy helyre viszel fel sokat, ha az ecsetet használod szépen el tudod oszlatni.
2012. júl. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2-t együtt szokták használni. Az alapozó elfedi a bőr egyenetlenségeit, a púder az alapozót fixálja. Van olyan púder, aminek van kis fedése is, meg vannak az ún. Translucent, áttetsző púderek, ezek csak mattítanak. Ha nincsenek bőrhibáid, csak mattítani szeretnéd a bőröd, akkor elég a púder.

Mindkettőt ecsettel viszem fel. Az alapozóhoz (folyékonyhoz és mousse-hoz is) ilyen duo fibre ecsetet használok: [link]

Púderhez pedig ezt az ecsetet: [link]

Az alapozót még jól fel lehet vinni ujjal is. A szivacsok nem sokat érnek szerintem, mert egy csomó alapozót beszívnak és csíkosan dolgozzák el. 5000-6000 forintos alapozóknál azért nem mindegy, hogy fele a szivacsban marad. A Beauty Blender szivacs jó, de azt nálunk nem hiszem, hogy lehet kapni.

A púderekhez amiket adnak pamacsokat vagy kis szivacsszerűségeket sosem használom. Az arcomnak mindig vakolathatása lesz, és porosnak néz ki.

2012. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 24. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!