Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan vegyem rá anyámat hogy...

Hogyan vegyem rá anyámat hogy hadd legyen póthajam (csatos) és pc-m?

Figyelt kérdés
az meg a másik hogy a számba akarok és hogy a felső ajakrészre vagy az alsóra ink?:) köszii:)
2011. márc. 30. 21:37
1 2 3
 1/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
az moost nem fontos:] de am. mért fontos ez?:O
2011. márc. 30. 22:07
 3/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Nagyon sokat számít.

Mert 18 éves korod után azt csinálsz amit akarsz, anyukádat nem kell rávenni, főleg ha magad fizeted ki.


18 előtt pedig ne akarj miniribancnak kinézni. A piercinget pedig felejtsd el szintén 18 éves korodig.

A másik az, hogy nem az iskolából meg a baráti körből áll a világ, előbb-utóbb el kell menned dolgozni. És biza nagyon sok hely van, ahol nem tűrik a látható helyeken a tetoválást, piercinget, fültágítót. Persze most könnyű azt mondani, hogy sebaj, nem is akarsz olyan helyen dolgozni ahol tilos, de ha ott állsz és jársz interjúról interjúra, akkor már lehet hogy másképp gondolod. Épp valamelyik nap írtam egy másik kérdésre, hogy egy hülye hajvágás hamar megnő, festés lenő, az idióta ruha jó felmosórongynak, de nem kéne olyat tenni a testetekkel, ami visszafordíthatatlan.

2011. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Fizesd te és akkor engedékenyebb lesz,biztos vagyok benne.
2011. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Attól függ, mert ha 14 éves, akkor tök mindegy ki fizette, ha a lányom lenne, nagyon kikapna.
2011. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Hát a leendő lányod helyébe visszaadnám Vérszomjas attól h gyereked még nem kell dirigálni neki pláne nem ien dolgokba.. Mi van ha fogja mgát azt nem megy haza egyszer? Plafonra másznál az biztos.


Kérdező győzködd és inkább alsó ajakba az jobban mutat

2011. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"Hát a leendő lányod helyébe visszaadnám "


Mit adna vissza? Hol mondtam hogy pofon vágnám??? Azt írtam, hogy kikapna. (Szövegértés!!!) Te a szóbeli szidást nem ismered?


"Vérszomjas attól h gyereked még nem kell dirigálni neki pláne nem ien dolgokba.."


Á, szóval nem kell neki dirigálni iLYen dolgokba mint a kinézet, nem kell megmondani, ha visszafordíthatatlan dolgot tesz a testével? Nos, nézz utána a szülői jogoknak és kötelességeknek.

A kötelességek között nincs ott, hogy jár a gyereknek a piercing, mp3, hajfesték, trendi ruha - bőven elég a kínai cucc is, csak tiszta legyen, kóla, gumicukor meg egyebek. Szóval lehet feljelenteni azt a cúúúna gonosz szülőt a gyámhatóságon, ha nem veszi meg ezeket.



"Mi van ha fogja mgát azt nem megy haza egyszer?"


Kiskorú esetében magával cseszik ki, mert ha nem a családi otthonban van, akkor az alternatíva az intézet meg nevelőszülők. Ott jobb?


"Kérdező győzködd és inkább alsó ajakba az jobban mutat"


Csak nehogy úgy járjon mint a derékra tett tetoválással, ami olyan divatos volt, de ma csak ribancrendszámnak hívják.

2011. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon fiatal vagy, ha a korodat nem vallod be, szerintem se póthajad, se pc-d ne legyen, undorító, sokaknak olyan igénytelenül néz ki a póthaja.
2011. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Még valami eszembe jutott a 16:55-nek, és ez még válasz is lesz a kérdezőnek a végén.


"Kérdező győzködd"


Na ez a kétéves szint, az addig bömbölök toporzékolva amíg anyuci megveszi amit akarok. Ezt nem szokták komolyan venni.


Még régen Veress Pali bácsinak (szexológus, aki a fiatalok leveleire válaszolt az újságban) volt egy igencsak okos mondata. Sok tinilányka fordult hozzá levélben, hogy már le szeretnének feküdni a barátjukkal, de félnek elmenni a nőgyógyászhoz mert az ciki, küldjön nekik levélben receptet fogamzásgátlót venni. Erre ő azt válaszolta, hogy aki olyan felnőtt, hogy nemi életet éljen, az viselkedjen is felnőtt módjára, és menjen el az orvoshoz.

A tanulság, ami ide is kapcsolódik: ha valaki azt akarja, hogy a felnőttek partnerként kezeljék, figyelembe vegyék a véleményét, akkor az viselkedjen is éretten, gondolkodjon felelősen.


A felnőtt, érett gondolkodás egyik jellemzője, hogy átgondolja tettei következményét.

Nem véletlen, hogy a 14-18 éves korosztályt korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak hívják. Mégpedig azért vannak korlátozott jogaik, mert nincs annyi élettapasztalatuk, hogy felelősen, átgondoltan tudjanak dönteni, ezért a szülők KÖTELESSÉGE, hogy segítsék és megóvják a felelőtlen, átgondolatlan döntésektől.


Egy átlagos, értelmes, tájékozott felnőttnek (általában) van annyi élettapasztalata, hogy belássa tettei következményét.

Tehát ha a tini kitalálja, hogy fültágítót, piercinget, tetoválást akar, ő csak azt látja, hogy de menő. Egy felnőtt nemcsak a hüledező iskolatársakat látja, hanem a gyerekét x év múlva ahogy munkát keres, boldogulni próbál az életben. És tudja, hogy vannak mulandó dolgok, amelyek csak ideig-óráig divatosak.

Ha egy tinilányka pillangót akar tetováltatni a hasára, ő csak a szép mintát látja, de az anyja a 10-15 év múlva a két szülés utáni megereszkedett hasát, ahol a pillangóból csak egy szakadt molylepke látszik.


Ti, fiatalok csak a baráti kört látjátok, az ő véleményük számít, én viszont röhögtem már 10 másik kollégámmal, mert a HR-es megmutatta hogy az egyik önéletrajzhoz milyen fényképet csatoltak. Vihogtunk mint az állatok, és biztattuk, hívja már be interjúra ezt a kretént, hogy még többet röhögjünk. Sok szülő (az átlag, aki figyel a gyermekére és egy határig szabad kezet ad, de utána korlátozza) csak az ilyen csalódásoktól akarja megóvni a gyerekét.


Amikor egy anya azt mondja a lányának, hogy ne dohányozzon, a tini csak azt látja, hogy de menők akik titokban dohányoznak a wc-ben, de az anya végighallgatta az ismerőse történetét, hogy szenvedett a tüdőrákos apukája mielőtt meghalt, vagy amikor szült, a mellette lévő kismamának a koraszülött oxigénhiányos babájára csak annyit mondott az orvos, hogy hát igen, a kismamának nem kellett volna végigdohányoznia a terhességet.


Nem mondom, hogy minden fiatal hülye és minden felnőtt okos, most az átlagról beszélek, azokról a felnőttekről, akik sok ismerőssel, kollégával beszélgettek, sok témában tapasztalatot gyűjtöttek.

Az az anya, aki megakadályozza, hogy a lánya elmenjen egy olaszországi szexmentesnek hirdetett munkára, az nem korlátozni akarja a lányát, csak tudja, hogy hányszor olvasta az újságban/látta a híradóban, hogy prostitúcióra kényszerített lányokat szabadítanak ki, akiket kizsákmányoltak és elvették az útlevelüket.



Bevallom, hogy nekem tetszik a raszta haj és van egyfajta tetoválás, ami egy szép testű férfin szerintem nagyon jól néz ki, kifejezetten vonzónak tartom.

De ha lenne egy 15-16 éves fiam és raszta hajat meg tetoválást kérne, akkor nem engedném csak úgy. A raszta hajat bizonyos feltételekkel: gondolja át, hogy mi lesz a következménye az iskolában, stb. Kérdezze meg előre mit szólnak hozzá. Gondolja végig, hogy fogja ápolni, gondozni, utána rendszeresen milyen költséggel jár újravarrni.

Ha megcsináltatja és nem válik be, akkor a rossz döntése 10 perc alatt korrigálható egy ollóval.

A tetoválás viszont nem ilyen egyszerű. Semmi olyat nem engednék, amelynek később olyan következményekkel jár, hogy nem tudja könnyen korrigálni a hibáját.


A kérdezőnek - ha meg akarja mutatni, hogy felelősen gondolkozik és elvárja, hogy komolyan vegyék a véleményét - akkor a dacos hiszti helyett azt javaslom, hogy nyomtasson/vágjon ki képeket amelyen az általa elképzelt haj/piercing van.

Majd vegyen egy papírt és írja le (guglival rákereshet minden információra), hogy a csatos póthaj mennyibe kerül, hogyan kell kezelni, meddig használható, stb.

A piercinggel kapcsolatosan szintén hogy mennyibe kerül, hogyan csinálják, milyen százalékban fordulhat elő bármi probléma, azt hogyan lehet elkerülni (pl. megfelelő hely kiválasztása, sterilitás, stb). Minden érvet és ellenérvet írjon fel. Ezzel menjen oda az anyjához, és ha a végeredmény mégiscsak egy nem, akkor ne kezdjen hisztizni mint egy kétéves a csokispolc előtt. De az biztos, hogy ha látják a szülők, hogy milyen körültekintő, megfontolt, akkor akár ebben a kérdésben, akár később egy másikban, de komolyabban veszik a véleményét.

2011. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
jejjzus isten..:D ennyit bocs de nem olvasok el.xd am 14 vagyok és már volt pc:) és anyám pedig fodrász és csak apámal kellet beszélnem a CSATOS és NEM igénytelen póthajamról:) mert ha én kapok/veszek az csakis a legjobb;] mert ocska szarra nem adok ki pénzt:D és nem leszek/vagyok mini ribanc!!!soha nem voltam és nem ish leszek;](utoljára még annyit zárojelbe hogy mindenki magából indul ki:DDD)
2011. ápr. 1. 17:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!