Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van manapság annyi gumi...

Miért van manapság annyi gumi goth, pláza dark és babybat?

Figyelt kérdés

Miért nincs mai gothok nagy részének öltözködési, zenei, irodalmi és egyáltalán bármilyen ízlése? Mit lehetne csinálni, hogy kicsit javuljon a helyzet?


Angliában, Németországban is ismertek a sz@r zenék, de ott gáz Mansont meg HIMet hallgatni, meg "gothic girl" feliratú pólóban lenni...


2010. júl. 4. 13:27
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

szvsz Manson egy pozenész aki ügyesen bohóckodik meg szédíti a tiniket de a zenéje egy nagy lufi. Az emberek nagy része azt szereti benne hogy ki van kenve. Az egyetlen értékes dolog amit letett az asztalra azok az interjúi.


Hallgass egy kis Siouxsie and the Bansheest, Birthday Partyt, The Curet, Fields of the Nephilimet, Sisters of Mercyt, Bauhaust, Christian Deathet (a régit amikor még Rozz is velük volt)... majd rájössz magadtól.

2010. júl. 6. 12:43
 22/28 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én nem vagyok se dark se goth...(de The Cure-t és a Systers of Mercy-t szeretem :)).

Engem csak az zavar ebbe az egészbe, hogy elkezdik ismerni felületesen a goth/dark zenét(mellette becsúszik a LédiGané meg etc) és akkor fogja, elmegy bevasárolni a Shark-ba, és kijön gothként. Nem az öltözködés a lényeg szerintem a stílusokban, hanem az, hogy értsd a szubkultúrát.

És az is zavar, hogy kezd divatba jönni itthon a GOA. (Off)

:D

2010. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg a stílusról/ízlésról,felesleges vitatkozni,legyen az zenei,irodalmi,vagy egyáltalán bármilyen stílus/ízlés.
2010. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
100%

Hello!gondoltam én is hozzá szólok már ehhez az érdekes kommentekhez. először is. pózerség... nem szeretem ezt a szót. és szerintem ilyen nem is létezik,hogy gothnak lenni mindenkinek mást jelent. és ha látsz esetleg egy "Pózer" honnan tudod,hogy valóban az? sőt hogy egyáltalán az. mivel te őt nem ismered így nem is ítélkezhetsz róla. Hiszen csak ő maga tudja,hogy mit jelent neki ez a szubkultúra. Más nem alkothat helyette véleményt. Lehet,hogy kinövik majd. lehet hogy nem. talán még csak keresik a helyüket. lehet hogy a többség itt találja meg önmagát. lehet,hogy belekóstol,de még sem ez az amit keresett és tovább lép. attól ő még nem pozer.Mellesleg én is szeretem Lady Gaga zenéjét. és Mansont is. de mellettük a The Cure-nak is nagy fanatikusa vagyok,meg a Sister Of Mercynek. Nincs szabály könvy,hogy csak akkor lehetsz Goth ha csak goth zenét hallgatsz. ha tudnád én milyen vegyes vagyok zenei téren. Az öltözködés megint egy másik téma. szerintem nem a borítója alapján kéne megítélni a könyvet. azaz Én úgy vagyok vele,hogy nem az számít hogy mi van rajtad,hanem hogy mi van belül. Mellesleg mindenki az aminek érzi magát. és a Goth mindenkinek azt jelenti amit ő valójában annak tart. ettől sem kevesebb,sem több. ;)Na oké azt azért megjegyzem mivel hallotam olyat is,hogy a goth sátánizmussal köthető kapcsolatban. ami elégég hibás nézettet alkot. Talán ő még nem ásta bele mélyen magát a szubkultúrában és nem tudja hogy a sátánizmus és a goth fogalma mit foglal magába. A döntés rajtuk áll,hogy képesek e megismerni vagy nem. ezért nem kéne hibáztatni senkit.


18/L

2011. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Az általad emlegetett ízléstelenség és a szubkultúra kilátástalansága egy roppant érdekes témakör.

Néhány éve, amikor hazánkat is elérte a mindent elsöprő emo - és Twilight-hullám, a tinédzserek elkezdtek érdeklődni a sötét színek, zenék iránt. Volt, aki csak az Anti Fitness Club-ig jutott, akadt, aki az Evanescence-ig, és volt, aki a Cure-ig. Minden stílus berobbanásakor életre kel a fiatalokban a felfedező és bálványozó ösztön, így minden szubkultúrát is megkörnyékeznek a szárnypróbálgatók, amikor egy területen a fénykorát éli. Ez teljesen természetes.

Mit tudsz tenni ellene? Türelmesen várhatsz. Hidd el, egy-két év múlva a fél ország ismét nem fogja tudni, hogy a goth milyen betegség. Azok viszont, akik tényleg önmagukra találtak a felszín alatt, és a fekete ruhák mögé ásva magukat felnyílt a szemük, azok ugyan úgy meg fognak maradni goth-nak, de nem fognak megmutatkozni. Akkor meg az lesz a baj, hogy "jaj, nincs goth az országban".

Összességében, szerintem rossz helyen keresgélsz. Nem a divategyénekre kellene koncentrálni, hanem a trú (úgy látom, kedvelt szó lett...) egyénekből egy összetartó kis közösséget kovácsolni.

Nézz körül a neten, én találtam nem egy oldalt és blogot a témában (ha akarod, linkelek neked), és ott kezdd el a világ megváltását, ha mindenképpen ez a célod. :)

2012. júl. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Én kíváncsi lennék arra a linkre, légyszi, írd ide :)
2012. júl. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Semmi akadálya. Ezekre nemrégen bukkantam.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Babybat=Denevérkölyök

Azt definiálja, ha valaki ÚJ a szubkúltúrában, és nem tudja, melyik utat válassza: cyber goth, trad goth, romantic goth, vampire goth, victorian goth, stb.

2021. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!