Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van manapság annyi gumi...

Miért van manapság annyi gumi goth, pláza dark és babybat?

Figyelt kérdés

Miért nincs mai gothok nagy részének öltözködési, zenei, irodalmi és egyáltalán bármilyen ízlése? Mit lehetne csinálni, hogy kicsit javuljon a helyzet?


Angliában, Németországban is ismertek a sz@r zenék, de ott gáz Mansont meg HIMet hallgatni, meg "gothic girl" feliratú pólóban lenni...


2010. júl. 4. 13:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérlekszépen az online élet fellendülésével rengeteg kis tini hozzáfér mindenféle oldalhoz. Találnak egy goth oldalt, megtetszik nekik és úgy gondolják, hogy ha átveszik az öltözködést és "sötét" zenét hallgatnak, akkor ők is olyan menők meg darkok meg "trúk" lesznek mint a "nagy gothok".

Nagy részük, ahogy látom, kinövi (anno nekem is volt ilyen korszakom :)), akit pedig komolyabban érdekel a téma, az egy idő múltán azért mélyebben beleássa magát a szubkultúrába és önmagát csiszolgatja.

A fiatalsággal nem nagyon lehet mit kezdeni. Tinilázadásm kész, pont.

Mondjuk a Magyar Goth Club anno nagyon jó volt (ma már nem tudom, milyen), oda kéne gyűjteni az érdeklődőketm aztán akit érdekel, az műveli magát, akit nem, úgyis megunja egy idő után.

2010. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

A Magyar Goth Club-on nem voltam, most ahogy néztem épp újra rakják az egészet, de a dizájn mindenesetre kicsit csicsás.


Nekem szimpatikusabb a Gelkáék féle gothic.hu mind szöveg mind megjelenés szempontból. Sajnos ott nincsközösségi oldal illetve fórum rész...


Anno az LD50en is voltak jó dolgok, de nagyon elku.rvultak mára, tele van tömve goával meg ilyen elecro hippi sz@rságokkal. Bár a tagok közt van egy pár jó arc, csak nem nagyon fórumoznak.

2010. júl. 4. 15:41
 13/28 anonim ***** válasza:
41%
De ez a szó, hogy "pózer" nagyon jelzi mennyire sötét is vagy te. Te azt hiszed, hogy téged utánoznak, és a sérült kis lelkecskéd (mert ugye ha nem lenne sérült, te sem öltöznél feketébe érettségi után csak temetésre) a gyakorikérdéseken kiált elégtételért. Pedig nem, nem akar senki sem olyan lenni, mint te. Ők tinik, hadd rajongjanak a patiszonért vagy a back street boysért. Remélem felfedezed a párhuzamot: tök más zene, más stílus, de a jelenség ugyan az. A tinik rajongók, és sokan ezt nem növik ki.
2010. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
48%

van egyáltalán olyan ami nem pózerség? ugyan már.... aki egy leszállóban levő divathullámon lovagol az alapból pózer.


és persze a pózerségben sincs semmi rossz.

2010. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

szeretem az alkonyatot:P


amúgy mi az a babybat és pláza dark?

2010. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

babybat=fiatal, ízléstelen goth, aki nem járatos a szubkultúrában, de erős feltűnési viszketegsége van, nagyondárk akar lenni de inkább szánalmas


pláza dark=olyan goth aki a plázacicás smink és ruha mellé műrasztát meg platfombakancsot hord, és minig cuki akar lenni.

2010. júl. 4. 16:45
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem éltél se Angliában se Németországban... a helyzet ugyanis ott sem különb mint nálunk, sőt... mondhatom hogy rosszabb mert ott jóval több ilyen emberke van. De miért is foglalkozol te másokkal? Hagy tegye már mindenki azt amit akar. Hagy öltözzön már úgy ahogy akar és hallgasson azt amit akar. Vagy ha neked megmondanák hogy hééé ez nem trú akkor megváltoznál? Nem hiszem.
2010. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Az idegesít hogy ezek miatt:

-a többieket is automatikusan hülyének nézik

-sz@r zene megy a bulikban


Igen, voltam több helyen is mindkét országban, és ott nem mondom, hogy kevesebb a babybat, de legalább van egy normális szubkultúra ami kialakított magának egy színvonalas zenei, kulturális és közösségi életet. ELVILEG ezt itthon is meg lehetne csinálni.

2010. júl. 4. 16:56
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Tolerancia wazze. Te se vagy normális, ők se azok, mi se. Ez egy cseszett nagy állatkert, és nem te vagy a táplálékláncs csúcsán, csak azt hiszed. Majd kinövik. Ha nem tetszik egy buli, húzz el, nem tetszenek a weboldalak, ne nézegesd. Esetleg két sötét gondolat között légy kreatív és csinálj egy neked megfelelőt te magad. -.-" És a kommentjeidet megnézve, a "trúúú"-tól te is elég messze vagy.
2010. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%
A gothok sem egyformák.Itt nincs szabvány,hogy ugyanúgy kell kinézni,ugyanazt kell hallgatni,ugyanazt kell olvasni...Miért szúrja a szemed ami másnak tetszik?:) Példának itt vagyok én, Manson zenéjén nőttem fel,de miért van ezzel probléma?Vagy csak az goth aki azokat a zenéket/könyveket/verseket szereti amiket te "nagyongoth"-nak látsz?
2010. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!